Müzik aletini nereden almalı?

mavinehir

Daimi Üye
Tepki
96
Arkadaşlar başlangıç için gitar bakıyorum.Gitar klasik olacak.Bir de çocuk için çalabileceği müzk aletleri bakıyorum.Mesela melodika.İnternette borulu melodika fiyatları 35 -60 civarı gördüm.Biraz pahallı geldi.Gİtar için ise market gitarı olsun istemedim.70 -150 tl gibi bir rakama istiyorum.Şöyle bir site buldum.(link) (Müzikaletleri.com)Bu site ve gitar nasıldır?Melodika ,Gİtar ve başka tarz müzik alet alabileceğim çocuk ve yeni başlayanlar için alabileceğim önereceğiniz bir yer var mı?

• Beğen
Tepkiler: efeyuceer
Scudo

efeyuceer

Üye
Tepki
102
Bisiklet
Bianchi
İnternet işine kesinlikle girmeyin derim yani istanbulu pek bilmem ama melodika bi mızıka dahi olsa gidip görün alın.çocuk içinde aynı şekilde onu da alın yanınıza yarım saatinizi bile almaz onun beğendiğini görerek deneyerek almış olursunuz hem hevesi artar enstrümana bağlılığı artar.illa internet derseniz de bazı bilindik müzikevlerinin internet satış sitelerinden bulabilirsiniz google a yazdıktan sonra linkteki gitar başlangıç için iyidir ama öğrendikten sonra yetmeyecektir başlangıç için daha kaliteli bişey alırsanız daha iyi olur daha uzun ömürlü olur

mavinehir

Daimi Üye
Tepki
96
Verdiğim sitenin yerini otobüsle geçerken görmüştüm.Büyük bir yer olduğu ve siteside biraz düzgün göründüğü için düşündüm.Ama evet internetden vermek iyi değil.Belki burayı bilen varsa fikrini alıp buraya bizzat gidip görme niyetim vardı.Hediye için düşündüğümden kullanacak kişiye başlangıç için bir fikir olsun istedim.Belki kullanmayacak veya farklı bir tarz gitar isteyebilir.

efeyuceer

Üye
Tepki
102
Bisiklet
Bianchi
O zaman bu durum için gitar olarak uygun bir gitar siteyi bilmem yalnız@mavinehir

• Beğen
Tepkiler: mavinehir

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
konuya çok hakim değilseniz, internetten müzik aleti almayın derim. beyoğlu tünelden karaköye doğru inen yokuş üzerinde birçok müzik aleti satan yer var. gidin orda tek tek deneyin aletleri. kimse birşey demez. bir bilenle giderseniz daha iyi olur.

GÖK TÜRK

Üye
Tepki
17
Bisiklet
Carraro
@mavinehir

Bir müzisyen olarak tavsiyem : İlk defa müzik aleti alıyorsanız kesinlikle internetten almayın :) İlk defa değilse de internetten almayın. Gidin elinize alın tellerine vurun, tınısını duyun gitarın. Ağacına bakın ağırlığına bakın vs bunun gibi bir sürü etmen sayılabilir. Ama ilk defa alırken mutlaka yanınızda bu işlerden anlayan biriyle gidin yoksa uygun olmayan ürünleri size satabilirler tabiri caizse kazıklanırsınız özellikle tünel civarındaki müzik mağazalarında çakal doludur. Sanırım İstanbuldasınız Tünel civarında ordan Karaköye inen galipdede caddesi var. O cadde üzerinde Zuhal Müzik veya Do-re müziğe bakabilirsin köklü mağazalardır. Ordaki herhangibir mağazayada bakabilirsin. Ama eğer iyi anlamıyorsanız bu işten , yanınızda mutlaka ama mutlaka anlayan biri olsun. Esenlikler.

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
Verdiğiniz link istanbulun en büyük müzik mağazalarından zuhal müzige ait. Mağaza uzun yıllardır taksim tünel de hizmet vermekte. Ancak enstruman işi için ben de internet alışverişini önermem. Ne aldığınızı biliyor olsanız bile enstrumanı görmeden dokunmadan sesini duymadan almanız riskli olur. Derseniz ki ben zaten anlamıyorum bu işlerden, yine de size görerek almanızı tavsiye ederim. Alacağınız gitar için market gitarı olmasın demişiniz ama 70-150 tl arası gitarlar da ortalama olarak market gitarı sınıfına girer. Gidip 500 dolar da verin demiyorum ancak internetten, forumlardan biraz araştırma yapıp ve bütçenizi biraz daha yükseltmeye çalışıp bir kaç marka model belirleyin kendinize ve taksim tünel tarafına gidin. Bu lokasyonda linkini verdiğiniz zuhal müzik dışında yığınla müzik mağazası dolu. Mümkünse bol bol gezin soru sorun ve aklınıza yatanı alın. Son olarak pazarlık yapmayı da unutmayın.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İstanbul'da avrupa yakasındaysanız ilk bakacağınız yer tünel'dir. Defalarca yazılmış ama bir de ben yazayım da emin olun. :D

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
@Samet BÜYÜK Enteresan bir durum olmuş. Geçtiğimiz sene zuhal müzikten kawai dijital piyano satın aldım. Önce telefonla bilgi almak istediğimde bana müzikaletleri.com sitesinden bakmamı söylediler. O sıralarda arama motoruna zuhal müzik yazıp ilgili linke tıkladığınızda da müzikaletleri.com sitesi açılıyordu. Siz deyince kontrol ettim siteler ayrılmış. Belki bu site bayi durumunda satış yapıyor olabilir artık. Dediğiniz gibi şu an zuhal müziğin ayrı bir sitesi var.

• Beğen
Tepkiler: GÖK TÜRK

GÖK TÜRK

Üye
Tepki
17
Bisiklet
Carraro
@Kerem Özbayrak olabilir abi bende 2011 de Roland Gw-8 klavyeyi muzikenstrumani.com da incelemiştim, sonra zuhal müziğin satış yaptığını anladım öyle yazıyor çünkü sonrasında ise mağazadan gidip almıştım. Belki bi kaç siteden böyle satış yapıyordular abi ve dediğiniz gibi şimdi ayrıldılar. Öğrenmiş olduk ikimizde sanırım farklı birer site:)

• Beğen
Tepkiler: Kerem Özbayrak

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
@Samet BÜYÜK Hocam tekrardan baktım muzikaletleri.com ile muzikenstrumani.com sitelerini karıştırmışım. muzikaletleri.com sitesi hakkında bilgim yok :)
Untitled-1.jpg

• Beğen
Tepkiler: GÖK TÜRK

mavinehir

Daimi Üye
Tepki
96
Cevaplar için sağolun. 4. mesajda belirttiğim gibi hediye için düşündüğümden bu fiyat aralığı istemiştim.Yinede 100-120 tl fikrim var.Farkındayım fazla bir kalite olmayacak ama bu kullanacak kişiye hem müzik hemde enstrumanla ilgili bir fikir vermesi için aslında.Bende zamanında hiç düşünmeden Tünel'de bir mağazadan gitar almışlığım var.Hala da bende durur.İyi bir şey değil tabi.Ama kafa dağıtacak kadar idare ediyor.Zuhal müzikte de(müzikenstrumanı.com) en uygunu 155 tl var.Bu ayar aslında benim düşündüğüm.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@muhisu

O yokuş Galip Dede Caddesidir. Müzik aleti almak için doğru bir yerdir. Bir çok dükkan vardır, kıyaslama imkanı olur.

Ozan Duran

Forum Bağımlısı
Tepki
621
Bisiklet
Cannondale
Ben internetten alınmasını tavsiye etmem ama şu siteyi önerebilirim: (link)

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
Bugunlerde beyaz esya dukkanlarinda herseyi satiyorlar cep telefonundan laptoptan bisiklete cimento dan saksafona... oralara bakmanizi onerebilirim. Hem pazarlikta yapiyorlar:koptum::koptum:

Tolstoy

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
Muhammet A.
Bisiklet
Kron
Ben iki yıl önce gitar hocamın önerisiyle cangöz müzikten klasik gitar almıştım. Hala kullanıyorum. Bir kere telini değiştirdim, çokta memnunum. Bakırköy deki şubesinden almıştım. Fiyatı 130 liraydı. Birde istiklal ile galata kulesi arasındaki caddede dükkanları var. Çokta ucuza kaçmamak lazım. Çünkü enstürmanın her perdesine bastığında notaları çıkarması gerekir. Hocam bide alırken unkapanından uzak dur demişti. Heralde oradaki 50 liralık gitarlar için söylemişti.

mavinehir

Daimi Üye
Tepki
96
Ortalama fiyat 100-150 civarı başlangıç için.Cangöze bakabilirim.Aklımda tünel civarındaki yerlere bakmak var.