Mütevazilik de bir yere kadar...

cruphasulie

Forum Demirbaşı
Tepki
422
Bisiklet Süren İnsan;

Bisiklete bakış açısını, kullanım amacını, sıklığını
Süreceği zamanı, mekanı, mesafeyi,
Kıyafetini, ekipmanını, bisikletini,
Pedal arkadaşlarını veya gruplarını,
Sürüş stilini, temposunu...

...kendi kararları, imkanları dahilinde belirlemekte tamamen özgürdür.
Başkalarına zarar ve rahatsızlık vermediği sürece eleştirilmesi gereksiz ötesidir.
Eleştiriyi geçtim bu başlık içinde insanların hareketlerine bin bir kötü niyet
paranoyakça yüklenmiş, senaryo dolu mesajlar kaynıyor. Üzücü...

Ne yazıkki başkalarının seçimlerinden rahatsızlık duymak, herkesi ''kendileştirmek''
ise milletimizin özünde olduğundan benim bu mesajım da son derece gereksiz
biliyorum, fakat söylemeden edemeyeceğim:

Adam sporunu yapmaya çıkmış, rahatlığını performansını güvenliğini vb. ona göre
ekipman giyim ayarlamış, işten gelicek sporunu yapacak, yemeğe yetişecek.
Velakin yanından geçtiği şahsınızı da tanımamakta!?

Sorun nedir? Bundan çıkarmamız gereken birşey varmı? Hakikaten ne bekliyordunuz?

Scudo

serhat dura

Daimi Üye
Tepki
120
Bisiklet
Carraro
ahmet kardeşim;
sana "sen" olduğun için değer veren insanların arasında olmaya gayret et.. şekilci ve çıkarcı insanları hayatından ayıkla.. elbetteki herkes anlattığın gibi değildir ama maalesef böyle insanların varlığıda az değil...
bende mudanya güzelyalıdayım buraya yolun düşerse birlikte pedallamaktan mutluluk duyarım ( her ne kadar yeni başlayan acemi birisi olsamda sana ayak uydurmaya çalışırım ;) )

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Bende sitemleri garipseyen taraftanım. Bırakın insanlar nasıl davranırsa,neler düşünürse düşünsünler. Gülüp geçin bu kafaya takmak niye ki.. Bu arada emin olun poponuzun altında binlerce liralık bisikletiniz olsun,eğer üstünüzde sizi güvende hissettirecek,terinizi rahat rahat atacak o reklam panosu ! gibi formalar,kasklar,eldivenler olmadıktan sonra alacağınız keyif kısıtlıdır. Birkaç saat sürdükten sonra üzerinize yapışan pamuklu kıyafetlerden rahatsız olmuyorsanız bir şey diyemem ancak eminim birçok insan benim gibi bu durumlardan ciddi şekilde rahatsız oluyordur. Birkaç arkadaş ise bisikletin hakkını vermeyeceksen niye alırsın birkaç binlik tarzında cidden komik cümleler kurmuş. Her spor arabası olan yarışsın mı sokaklarda ? ;) Kask meselesine gelince,Allah kimseye '' keşke 40 lirama kıyıp bir kask alıverseydim '' dedirtmesin :in:

Tipe,bisiklete kıyafete vs. Bakarak muhattap olan insanlar varsa gerçekten günümüzde,gördüğünüzde ölü taklidi yapın belki tekrar dönerler kısıtlı kapasiteli yaşamlarına.

Tepki
76
@M Kerem Demirel

Olay şudurki dağdan sert bir şekilde inerken başıma gelecek en kötü şeylerden biri yoldan çıkmam yada bir kayaya vurmam olur bu esnada en kötü senaryoyla jantım yamulur ki bunu yapmam Allahın izniyle 13 yaşımdan beri 2tekerin üzerindeyim övünmek gibi bir niyetim yok. Kullandığım lastik CST marka bence iyi lastik niye çünki ben aylık 250 lirayla geçinmek zorunda olan bir öğrenciyim memleketimden uzakta sizce her ay 30lira biriktirsem kaç ay sonra bir ön jant alabilirim ????
bisikletimin ön göbek milini 3 yerinden kırdım ve 2 gün önce kendim dizdiğim jantla bugün trial çalışmaya dağdan inmeye devam ettim ben zevkini böyle alıyorum artık normal bir şekilde inmek bana adrenalin vermiyor.

Ve ayrıca herkez sonuna kadar zorlasın bisikletini demiyorum. Herkez kendini bilir nasıl sürdüğünü 600 liralık bir bisikletten fazlasına yada şöyle diyelim bir xctnin yetip yetmediğini bilir yetmiyorsa üst model almak ister ha parası olur alır parası olmaz alamaz ama xct'nin yeteceği bir sürücü tutup neden rock shox alır manitou alır hava atmaktan başka birşey değil. İllaki her sürücü gibi oda gelişecek sürdükçe ama balkonda yatırarak kimse gelişmediği gibi fuzuli bir masraftan öte değil. Size soruyorum ilk bisikletinin ne kadardı şimdi sürdüğünüz bisiklet ne kadar? Emin olun sizin gibi bende elime geçen parayı bisiklete yatırırım yatırıyorumda. 17 yaşlarında full adrenalin salgılayarak gittiğim yoldan bu yaz tatilinde memlekete gittiğimde altımda şimdiki bisikletim vardı. Bianchi leopard değil inan gidebildiğim kadar hızlı gittim zevk veriyor ama yeterince değil. 17 yaşındada hakkını veriyordum şimdide elimden geldiği kadar. Umarım demek istediğimi yanlış anlamamışsınızdır. Saygılarımla....

Ahmet Can Yakışır

Forum Bağımlısı
Tepki
1.137
Bisiklet
Sedona
samet şenel kardeşim; içinde yaşadığın güzel şehrin kıymetini bil ;)

Eskişehir'de hayat ucuz, etraf cıvıl cıvıl, sanatın ve estetiğin kalbi orada atıyor. İnsanlar neşeli, kafaları rahat. Kimse gösteriş peşinde koşmuyor; parası olan tadını çıkartıyor, olmayan da elindekiyle mutlu zaten.

Aynı şehrin sokakları da bisiklet dolu; gencinden yaşlısına birçok insan keşfetmiş iki tekerlekliyi. Az önce bahsettiğim sebeplerden dolayı da kimse olaya bir üstünlük mücadelesi olarak bakmıyor.

Bu durum bir tek eskişehir'de böyle; bir de başta hollanda olmak üzere birçok avrupa ülkesinde.

Türkiye'nin geri kalanında ise gösterişçiden bol birşey yok..

• Beğen
Tepkiler: Samet Şenel