Murat Çömez

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
Diger konu kitlendigine göre, buradan konu aciyorum. Ben bu konu hakkında konuşmak zorundayım.

Ulan gözlerim doldu be. Olayın süleyman ç.'nin bir isteğiyle başladığını tahmin etmiştim.
İyilikten maraz doğar diye boşuna dememişler. Sırf böyle sebeplerden ötürü insanlar birbirine güvenemiyor artık.
Ben bir olayı 2 taraftan da dinlemeden yorum yapmayı sevmem. Murat abi, abim gibi olduğu için duygusal davranıp, süleyman ç'ye murat abiyi koruyacak bir şey söylemedim. Ama su an en çok kendime kiziyorum.
Neyse ne. Adam saatlerini, günlerini sadece internet üzerinde tanıştığı insanlar için harcıyor. Gel gor ki sonuçta psikolojisini bozacak olaylar meydana geliyor. Her şeyin bir iyilikle hatta birçok iyilikle başlaması ne kadar acı.
Abim, sen kendini üzme. Zaten Kötü yorumların bir kısmı, ismin verilmeden önce yapılanlar.
Ağustosta sözüm var. Munihde bir adam ağırlayacagim. İnsanlara karşılıksız iyilik yapip da, sonunda ceremesini çeken, adam gibi bir adam.

Scudo

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
En buyuk kazanim guvendir. Ne mutlu ki Murat da bunu saglamis. Boyle munferit bir olay tesis edilen guvene halel getirmez.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Sagol soner, augustosda bnimde sana sözüm var. Insallah beraber turlayacagiz.

Beni bugün su forum aglatdiya vallaha helal olsun. Hic ummazdim böyle bir sey olacagini, inan forumdan artik sogdum ve suan kalip kalmamak arasinda karasizim.

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
Bende birçift yazamadan kitlenmiş,

murat abiyle hiç alışverişim olmadı ama kendisini yüzyüze tanıştım,
Almanyada kendisini ziyaret ettim buluştuk konuştuk evinde imkan ve bisikletlerini gördüm denedim,gerçekten tutkulu bir bisikletçi yardımcı olayım derken işler sarpa sarmış, Murat abi sende bukadar ne uğraşıyorsun yardımcı olacağım diye... Herkes kendi yağında kavrulsun...

Ben böyle bir şeyin olabileceğine imkan vermiyorum, kendisi kibar nezih ve çok iyi niyetli bir kişi, elimi cebime attırmadı, daha sonra buluşmak üzere sözleştik ama işimden fırsatım olmadı...

Neyse ...

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.283
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
eski müdürüm toplantıda söylemişti "hiçbir iyilik cezasız kalmaz" diye.
maalesef böyle insanlar.

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.300
Bisiklet
Salcano
@Murat Cömez Bir elin parmakları bile farklıdır, böyleyken lütfen kafanızı böyle şeylere takmayın. İyilik yaptığınız kişileri biliyorum o yüzden sizin bu forumda kalıp kalmamanız mesele olmasın. Çünkü sizi töhmet altında bırakacak bir husus kalmadı. İnsanlara ettiğiniz yardım yerini bulmakta ve bulmaya devam edecektir.

Dürüst insanların gemisi sallanır ama asla batmaz.

Saygılarımla.

Kobebryant

Daimi Üye
Tepki
386
İsim
Erdem
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Diğer
@Murat Cömez
Pireye Kızıp Yorgan Yakmamak Gerekir, Kimse İçin Ortamınıda Bozmamanı Tavsiye Ederim Abicim .. Sen Bu Foruma O Konuda Ki Arkadaş İçinmi GeLiyordun ? .. Zaman Herşeyi Ve Herkesi YerLi Yerine Koyar, Herkes Zaman İçerisinde Hak Ettiğini BuLur.. Kim İyi , Kim Kötü ZamanLa Ortaya Çıkar .. ÖnemLi oLan Bu Zaman Zarfında Kendi DeğerLerinden Ödün Vermemek .. Ve Gerçekten BizLeri Seven, Değer Veren DostLarı Üzüp, Kırıp Kaybetmemek ..

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez

Abdullah07

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Abdullah
Bisiklet
b'Twin
@Murat Cömez sizi tanımıyorum ama kilitlenen konuda sizi tanıyan insanların verdikleri tepkiler(siz açıklama yapmadan önce) ne kadar güvenilir bir insan olduğunuzun göstergesidir. Siz forumda, gözü kapalı size güvenebilecek dostlar kazanmışsınız. Bence bu yaşadıklarınız bunu gölgelememeli.

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.300
Bisiklet
Salcano
Bir arkadaşımız üzüldüğü için onun izniyle ve @Murat Cömez izniyle kendisinin iyilik adına gönderdiği hediyelerden bir kaçını burada paylaşayım. Hiç kimse kimseyi bu kadar kolay "dolandırıcı" olarak nitelendirmemeyi öğrenmelidir. Bu iş bu kadar kolay değildir.

Saygılarımla

Dosyalar

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
Benzer olaylari yaşayan biri olarak Murat abinin üzüntünü o kadar iyi anlıyorum ki.

Ya hu, ben bu adama deseydim ki, abi benim param yetişmiyor ama şu bisikleti beğendim, adam 2. gün bisikleti alır adresime yollardı. Tamam, böyle olaylar her zaman olabilir ama bu kadar yardımsever birine olunca insana koyuyor.

Tekrar geçmiş olsun abi. Forumdaki onlarca güzel hikayenin başrolünde sen varsın. Gün gelir hata da yapabilirsin ayrıca. Ama ona bile fırsat vermeden linç edilebiliyor insan.

Ne desek boş.

Tepki
69
500tl uluslararası nitelikli dolandırıcılık da ne yahu? ;D
ebay ve paypal varsa böyle şeyler gayet normal. ben çin'den çok fotoğraf ekipmanı aldım. siparişi tamamladıktan sonra unuturum gider, gelince sevinirim :)

şahsen tanımıyorum ama @Murat Cömez beye geçmiş olsun dilerim.

sallehpaul

İkitekerbirkitap
Tepki
233
İsim
Salih AYDIN
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Cyclocross
süleyman ç.'nin anlatış tarzından belliydi bişeyler olduğu!!!

Murat Cömez

Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Alper Cokyuksel
Ben 500TL'yi gectim, o adamin bana yönlerdigi malzemeler 1000lerce lira degerindeydi, onu dolandirmis olasam 1000lerce liralik paketini yolamazdim.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Resimler bana aittir. Sağ olsun atilla arkadaşım yayınlamış. Gönderdiği malzemelerin bazılarını ücretsiz göndermiş. Far, xt yaprak gibi. @Murat Cömez abi.. Allah gönlüne göre versin. Bu ürünler karşısında benden talep ettiği tek şey bisiklet sürmeyi bırakmamak ve diğerleri de bisiklete binebilsin diye yardimci olmam. Sadece manevi değer talebinde bulundu yani.
@Atilla Gobel

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Forumda sözlük bölümü mü açsak ne yapsak ekşi tarzı bir şey :D

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
ee adamın niyeti neymiş nitelikli başlığın hepsini okumadım da :D
@Murat Cömez abi bu adamın seninle ilgili bi sorunu mu vardı. rüyasında ona kötü bişe mi yaptın :ssrtcbya:

Murat Cömez

Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@chnkrmz
Vallaha bi bilsem ne oldugunu, ben sadece parsini yani benim ona borcum olmayan parayi geriye göndermeyi unutmam oldu. Borcum olsaydi kesinlikle unutmazdim ama borc degildi ve parasida hala paypalda duruyor, birdefa daha yazsaydi bana bu konuyu acmadan su an parasi elinde olurdu. Aslinda suan saniyede o parayi paypalina yine geciririm ama önce yaptigi terbiyeziligi anlasin ve özür dilesin.

Hem ben niye ugrasayimki parasini göndermeyle. Yine benim zamanim kayip olacak, Paypal sayfasini ac sifreyi ver parayi geri iyade et gibi falan en az 2 -3 dakikami alacak.:) Kendi paypala girsin ve fazla gönderdim diyerek geriye ceksin. Bunu nunca zaman niye yapmadi anlamadim. Sonucda bana degil paypala verdi parasini.

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Bir kişinin hakkınızda söylediği laflar yüzünden sizi seven bu kadar insanı kırmayın. Onun için bırakın forumu bırakıcam laflarını :)

Furkan Yaldızkaya

Daimi Üye
Tepki
193
Bisiklet
Salcano
Sevgili Murat abi. Sizinle şimdiye kadar bir tanışıklığım olmadı. Spora bir süre ara verdiğim için forumda son kalan spd ayakkabımı satıyorum ve ilanımı güncellemek için girmiştim. Sizinle ilgili konuyu okudum ve ilgiyle takip ettim. Anladım ki forumun çok kıymetli bir üyesisiniz. Konuya muhattab olan arkadaş ise biraz agresif bir çıkış sergilemiş. Bu noktada belkide haddim olmayarak birkaç birşey söylemek istiyorum.

Sizde kabul etmişsiniz ki parayı göndermeyi unutmuşsunuz. Borç para olmasada bir yerde emanet olarak o parayı almayı kabul etmişsiniz. Bu durumda paypal ile geçen süre boyunca siz haklısınız. Ki emaneti siz mal sahibinin söylediği şekilde değerlendirip geri gelmesini beklemişsiniz. Ancak para size geçtiğinde tatilde de olsanız cep telefonundan paypal'a girip parasını yollamak kolay olabilirdi. Keşke unutmasaymışsınız. Bu noktada itham edilen olaylar ile alakanız olmamakla birlikte küçükte olsa sizde de hata mevcut. Bir küçük eleştirim budur.

Diğer diyeceğim ise forumda bu kadar çok seveniniz varken sizden bu kadar övgü ile bahseden insan varken bence insanlara yardımcı olmayı bırakmayın. Sizinle şimdiye kadar birebir ilişkim olmadı. Bunu sadece gönlümden geçtiği için söylüyorum. Sizi seven çok insan var ve bu insanlar yardım beklemeye devam edecekler. Bu tip olumsuzluklar (Siz benden çok daha iyi bilirsiniz) hayatta herkesin başına gelebilir. İnşallah sizi yıldırmaz ve kendinize gelirsiniz.

Son olarak da bence parasını geri yollayın bu mevzu kapansın. Bu tip durumlarda mümkün mertebe sorun yaşadığım kişi ile ilişkimi en kısa sürede sonlandırmayı hedeflerim. Ki bundan zarar görecek olsam bile bunu yaparım. Çünkü ilişkinin devam etmesi genelde çok daha zararlı olmaktadır. Bir kardeş tavsiyesi olarak değerlendirebilirsiniz :)

İsminizi bu vesile ile öğrenmek nasipmiş. Ancak artık unutulmazlarım arasındasınız :) Hakkınızda hayırlısı olur inşallah. Saygıda kusur ettiysem affola. Hayırlı akşamlar.