Muğla'da bisiklet yolunda akıl almaz kaza

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin "Bisiklet şehri" ilan ederek bisiklet yolları yaptığı Muğla'da bir kişi bisikletiyle seyir halindeyken tekerlek mazgala sıkıştı, feci şekilde yaralandı. Yaralı Ahmet Karakuş, "Mazgallar tuzak gibi. Bisiklet şehri böyle olmaz" diyerek belediyeyi yolları ve mazgalları gözden geçirmeye çağırdı.

Kaza, Muğla il merkezindeki Kurşunlu Caddesi'nde meydana geldi. Ahmet Karakuş, bisikletle Kurşunu Caddesi'nde Cumhuriyet Meydanı'na seyir halinde iken, tekerlek mazgalın arasına girdi. Karakuş ani duruşla takla atarak yüzüstü düştü. Hastaneye kaldırılan Karakuş, konuşmakta güçlük çekiyor ve sıvı ile besleniyor.

Kol ve bacaklarında berelerle kazayı atlatmasına rağmen yüzü parçalanan, burnu ve dişleri kırılan Karakuş, Cumhuriyet Caddesi'nden başlayıp Akyol'a kadar bisikletler için tehlike saçan çok sayıda mazgal olduğunu belirterek Belediye yetkililerini başta bisiklet yolları olmak üzere rögar ve mazgalları gözden geçirmeye çağırdı, "Bu kazada ölebilirdim. Ucuz atlattım. Herkes benim kadar şanslı olmayabilir. Özellikle çocuklar buralarda sıklıkla düşüyorlar. Mazgal ve rögarlar tuzak gibi. Bisiklet Şehri böyle olunmaz" dedi.

780x411-muglada-bisiklet-yolunda-akil-almaz-kaza-1565877303199.png

(link)

Scudo
Tepki
14
İsim
Celal Genç
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Çok üzüldüm.O yüz eski haline gelmez artık,muhtemelen dikiş atmışlardır...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Allah şifa versin. Yalnız o nasıl mazgal öyle ilk defa görüyorum. Anlamadığım şey bu mazgalların boşluklarını neden enine yapmazlar, mazgalların çoğu bu şekilde.

hidromek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.117
İsim
Vedat S
Bisiklet
Carraro
Şu mazgalları tekerlek girmeyecek şekilde dizayn etmeyi bir türlü akıl edemiyorlar olan vatandaşa oluyor