Muğla

tırt kaptan

Forum Demirbaşı
Tepki
640
Evrimsel tekrar merhaba, uzun zamandır Marmaris- Datça turu yapmayı planlıyoruz, eğer geçen seneki Datça - Marmaris turun hakkında biraz bilgi verebilirsen çok sevinirim. Örneğin kaç km yaptığın, bisiklet üzerinde geçen süre, aradaki koylara inip inmediğin gibi bilgiler çok işimize yarayabilir. Hele bir de varsa resim koyabilirsen harika olur. Sağlık ve esenlikler dileklerimle...

Scudo

elsk

Üye
Tepki
77
tırt kaptan merhaba. ben kısaca hikayemi anlatayım foruma. o gün Gümüşlük'ten çıktım, 35 km. sonra bodrum-datça feribot iskelesine vardım. niyetim feribotla karşı kıyıya geçip yaklaşık 6-7 km basıp datçaya varmak ve oradan da datça- marmaris yoluna girip 30 km. devam ederek Aktur' a varmaktı. Ailem de Aktur'a karavanla gitmişlerdi bir iki gün öncesinden ve amacım onlarla orada bir gece geçirip Marmaris' e doğru ağır ağır devam etmekti. Fakat Aktur denen yere varana kadar yoldaki birkaç arabalı hıyarın bana verdiği rahatsızlık moralimi oldukça bozdu ve korkuttu beni. nefes nefese rampa çıkarken hıyarlarla uğraşmak daha çileli oluyor.. şimdi sözünü ettiğim yere kadar yol oldukça rahat aslında fakat Aktur'dan sonra Marmaris'e doğru yolun geri kalan kısmında rampalar gittikçe abartıyor fakat doğa da bir o kadar güzelleşiyor. Ben Marmaris'e varamadım Kaptan. Aktur' da 3-4 gün kalarak Marmaris yönüne günlük kısa turlar yaptım kendime.. o günlerin birinde yaklaşık 20 km daha yaklaştım Marmaris'e doğru..Koylar var.. konaklama yerleri var.. hoş fakat dediğim gibi çok zorlu dik yokuşlar var.. yokuşların ard arda olması saatte yaptığınız kilometreyi bir hayli düşürüyor. sanırım 25 km. daha gidebilseydim Marmaris'e varacaktım.. Ailemin de ' Öleceksin yollarda, akşama geri dönmüş ol ! ' tembihleri maceraperest duygularımı bayağı bir baltaladı. Tek başıma olmamın da üzerimdeki etkisi büyük oldu. Kadın olmak gerçekten işleri bir kat daha güçleştiriyor. size fotograf yollayamıyorum, makinem çalındı, ve maalesef bu yazı ancak bir anı yazısı olabildi şimdi. Yardımcı olamadım....... Turu mutlaka yapın. hatta aranızda beni de isterseniz Marmaris'e gelir, tura katılırım. Sağlıklı günler...

tırt kaptan

Forum Demirbaşı
Tepki
640
Cevap için teşekkürler, ne yazık ki yollar yalnız bisikletçiler için ( hele ki bayansa ) gerçekten tehlikeli. Nitekim Sivas'ta yaşanan elem verici davranışta bunu açık ve net bir şekilde görebiliyoruz. Geçenlerde yine Yalancıboğaz'a giderken arkamdaki bir araç içinde bulunan " Fotosentez bile yapamayacak kadar ilkel canlı türü "
( bence Hıyar dememelisin çünkü hıyar bile enazından cacığa doğranarak bu dünyada bir işe yarar! )
benim sakallı suratımı gördüğünde " Anaaa erkekmiş! " diye böğürdü. Göründüğü üzere yaşadığınız yer Marmaris bile olsa bu İlkel Yaşam Formlarıyla karşılaşmanız mümkün.
Her neyse Marmaris - Datça arası 70 km civarında eğer yanlış hatırlamıyorsam; ve anlattıklarına göre Akturdan sonra eğer 20 km daha yaptıysan gerçektende Marmaris'e 20-25 civarında bir mesafen kalmış. Yalnız bu noktada doğru kararı verip ailenin sözünü dinleyip geri dönmek en doğru seçim olmuş bence. Üstelik bildiğim kadarıyla sonrasında oldukça dik yokuşlar var ve bu güzergahın herhalde en zor fakat en güzel manzaralı bölgesi olan Balıkaşıran denilen bölge başlıyor. Neyse biz bu turu bir gün mutlaka yapacağız (di mi Can ve Mustafa Hocam? ) ve hazırlık safhasında da sana haber veririz. Sağlık ve esenlikler dileklerimle...

elsk

Üye
Tepki
77
Tamam Kaptan, beni de haberdar ederseniz geçen yılın acısını çıkarırım sizinle birlikte... Görüşmek üzere..

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Sevgili kardeşim Fırat,seninde belirttiğin gibi Gökova körfezi gezisi projemizi bu yıl çok büyük bir aksilik çıkmazsa elbette hep beraber birlikte yapacağız.Umarım herşey yolunda gider ve katılımı fazla güzel bir gezi olur.Ama ondan önce artık hafta sonları hem antrman hemde gezme amaçlı turlarımızada başlamanın zamanı geldi derim.Kendine iyi bak görüşmek dileğiyle...

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Muğla ve ilçelerindeki arkadaşlar bu sezon ortak bir noktada buluşalım ve hepbirlikte pedallayalım ne dersiniz?

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
@mystery of altar

Merhaba Altan,hiç şüphem yok.Saatler ileri alınsın hafta iç antremanlara başlayalım artık.Pazar gittiniz mi Marmaris'e?

Altan Kalay

Forum Bağımlısı
Tepki
271
evet abi gittik.Kazım 1 saat 40 dk.da ben de 02 saat 08 dk. de girebildim.Marmaris te çok oyalandık, dönüşte otobüsle gelebildik.
İzmire gelme durumun var mı?

tırt kaptan

Forum Demirbaşı
Tepki
640
Altan merhaba, kusura bakma yolda size eşlik edemedim, durumları biliyorsun...
Bu arada maşallahınız var, ortalama saatte 30 km ye yakın bir hızla gelmişsiniz. Tebrikler... Umarım trafik sorun yaratmamıştır.

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
@mystery of altar

İzmir' ne zaman gidilecek.Şimdiden bir şey söylemem zor.

Altan Kalay

Forum Bağımlısı
Tepki
271
@tırt kaptan

Bazı noktalarda riskli durumlar oluştu ama yollarda zaten araçla bile olsa aynı durumlar sözkonusu...Görüşmek üzere....

Altan Kalay

Forum Bağımlısı
Tepki
271
@H.Can DEMİREL

can abi c.tesi günü muğladan ayrılıyoruz.önce seda bisiklete uğrayacağız oradan güzelbahçeye geçip çadır kuracağız yarış parkuruna yakın bir noktada.yarıştan sonra da 13.30-14.00 gibi dönüşe geçmeyi planlıyoruz.

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
@mystery of altar

Altan hayırlı yolculuklar dilerim.Sağlıcakla gidin sağlıcakla gelin.Başarılar dilerim,sen hangi bisikletle katılacaksın yarışmaya?

Altan Kalay

Forum Bağımlısı
Tepki
271
@H.Can DEMİREL

abi eski bisikletimin komponentlerini kullanacağım,dragdan daha hafif yeni bir kadro deniyorum bu sefer..umarım sağını solunu kırmayız..maddi destek gelene kadar bir atımlık barutumuz var zira..

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
@mystery of altar

Altan bir atımlık barut kaldıysa iyi nişan almak lazım derim.

Altan Kalay

Forum Bağımlısı
Tepki
271
abi şimdilik durum öyle de, içimden bir ses üniversite dolmuş duraklarının oralardaki resmi binalardan barut takviyesi gelecek diyor..:)

• Beğen
Tepkiler: H.Can DEMİREL