Muğla

Tepki
0
selamlar arkadaşlar fethiyede yaşıyorum. bisiklet tutkunlarıyla tanışabilmek için burdayım :)

Scudo

Hkn23

Üye
Tepki
3
İsim
Hakan Özer
Bodrum'un Turgutreis beldesinden başlayıp Fethiye'nin Ölüdeniz beldesine kadar pedallamak istiyorum. Türkiye turuna ilk tur bu beldeler arasından olacak. 300 km olduğunu öğrenmiştim bu iki belde arası. Bakalım kaç gün sürecek.. ;)

• Beğen
Tepkiler: sahbaz061

sahbaz061

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Mehmet Ali Şahbazoğlu
Bisiklet
b'Twin
@Hkn23 Merhabalar bende kasımın başında bir aksilik olmazsa Dalaman'dan başlayı Antalya'ya kadar gideceğim bisikletle daha önce hiç gitmedim oralara ama güzel yerlere benziyor. Umarım kazasız belasız tamamlarsınız turunuzu sizde.

• Beğen
Tepkiler: Hkn23

Hkn23

Üye
Tepki
3
İsim
Hakan Özer
@sahbaz061 Sevgili kardeşim, Dalaman güzel yer ama ben daha önce hiç bisikletle tur düzenlemedim kendi kendime. Benim henüz bir bisikletim yok. Para biriktiriyorum güzel bir bisiklet almak için. Inşallah senle başka bir seferde gezer tozarız bisikletle..

• Beğen
Tepkiler: sahbaz061

Koray_Heybelide

Daimi Üye
Tepki
187
İsim
Koray TOK
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Marmaristeyim,horta hort:komik:

Tepki
20
Bisiklet
Giant
@ümit KOCABAŞ

Merhaba Ümit Bey. Önümüzdeki ağustos ayında Fethiye'ye gelmek istiyorum. Apart otelde kalacağım ama internette bir çok apart buldum kafam çok karıştı. Plaja da yürüme mesafesinde olsun istiyorum. Tavsiye edeceğiniz uygun fiyatlı bir apart var mı? Mesela camelia apart hakkinda bir bilginiz var mıdır? Bir de katlanır bisikletimi getireyim mi sizce?

Ümit Kocabaş

Aktif Üye
Tepki
118
İsim
ÜMİT
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Cannondale
Tabi ki bisikletinizi getirin bir de apart fiyatları çok değişken bir gün 40 İken yarın 80 olabiliyor bence telefon la irtibata geçmenizdir

• Beğen
Tepkiler: HelloYasmin
Tepki
1
İsim
YASİN ERDOĞAN
Bisiklet
Carraro
Denizli'de ikamet etmekteyim. Fethiye'de bir kaç gün geçireceğim. Kalacak yer sıkıntısı yok. Katrancı'da kamp yerinde dayımların yıllık olarak kaldığı yerde çadır, yatak vs. her şey mevcut. Marmaris'e geçişte ise pansiyonda kalmayı planlıyorum. Yol arkadaşı olursa güzel olur.

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
hazırda konu bulunca hortlatıyorum izninizle. yazın dolaşmalı bir tur yapmak istiyorum, rota çıkarırken de aklım bir çakallık geldi.
yol bisikletiyleyim.
ölüdeniz'de kaldığım günün ertesinde babadağ'a çıkmak istiyorum.

aşağıdaki fotoğrafta babadağ'a kuzeyden gelen yolda nispeten yoğun bisiklet kullanımı olmuş besbelli. zirveden sonra güneye doğru devam eden inişi merak ediyorum. yol bisikletiyle gitmeye elverişli mi? oradan kaş'a devam edeceğim çünkü, yoksa 20-30 km kadar yolu uzatmak gerekecek. ona göre plan yapacağım, bilgisi olan var mı burada? kuzey ve güneydeki yolların durumu nedir?

123312.png

Serkan.Sezer

Komedon
Tepki
227
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hangi programda gördünüz yoğun kullanımı, oradan bakıp size bir fikir verebilirim. Özellikle Kelebekler Vadisi'nin oraya inen yol toprak ve yol bisikleti için uygun değil.

Şeref Tuzcu

Daimi Üye
Tepki
1.679
İsim
Şeref Tuzcu
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
milli park girişinden sonra toprak yol başlıyor, 2-3 km olabilir, sonrasında zirveye kadar parke taşlı yol olarak devam ediyor. iniş için kelebekler vadisi yönünde kesinlikle yol bisikleti önermem, kendim yol bisikletimi çıkış için de kullanmam. eğer yol ile çıkacaksanız dişli oranlarını gözden geçirin derim. stravadan çıkardığım rota linkini ekliyorum. ortalama eğim %10'dan fazla bilginiz olsun. geçen yıl kiralık bisikletle çıkmıştım, bazı bölümlerde ciddi eğimler var :)
(link)

realaphex

Üye
Tepki
0
İsim
Ahmet Cihat Toker
Bisiklet
Specialized
Selamlar,

Tatil için Bodrum'a gidiyorum. Bebekli seyahat edeceğim için bisikletimi götüremiyorum. Ancak tatil boyunca yol bisikletine binmek istiyorum. Bodrum yarımadasında yol bisikleti kiralayan bir yer var mı bildiğiniz?

Teşekkürler

Sn0bzy

Üye
Tepki
0
İsim
Hasan Can
Bisiklet
Carraro
Merhabalar,

Ben Hasan Can, aranıza yeni katıldım. Öncelikle kendimi tanıtayım. 20 Nisan Muğla/Ortaca'da doğdum. Şuan 12. sınıf öğrencisiyim. 196cm boy ve 92 kiloyum. Bilgisayar konusunda son derece bilgiliyim. Web tasarım gibi işlerle uğraşmaktayım. Aynı zamanda bir blogger'ım.

Yaklaşık 8-9 senedir bisiklet sürmüyordum. Dün aklım esti ve bisiklet almaya karar verdim. Carraro'nun Force 290 isimli modelini satın aldım. Bulunduğum yerde çok gezilecek, görülecek yerler var. Hem blogumda insanlarla gezilerimi paylaşmak hem de spor yapmak istiyorum. Foruma bilgi alışverişi yapmak için kayıt oldum.

Şeref Tuzcu

Daimi Üye
Tepki
1.679
İsim
Şeref Tuzcu
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@ozgurgokalp fotoğraflar çok güzel, dağın Kelebekler Vadisi tarafındaki yoldan galiba. Önümüzdeki günlerde Ölüdeniz tarafından tırmanıp, Kelebekler Vadisine inmeyi düşünüyorum, iniş yolu genel olarak fotoğraflardaki gibi midir?

Fatih_K

Üye
Tepki
47
İsim
Fatih Kurtçu
Bisiklet
Ghost
@Şeref Tuzcu yol yeni yapıldı. isterseniz yol bisikletiyle de çıkabilirsiniz. ben en son eylül sonunda tırmanmıştım 1606 metreye kadar. Yolun bi kısmı mıcırlı (zift üzerine çakıl dökülüp yapıştırılan yol) bi kısmı parke taşı. yanına bol su ve yiyecek almanı tavsiye ederim. 1400 metreden sonra ciddi soğuk oluyor. kışlık ekipman bulundurmalısın. biz eylül ayı sonundaki tırmanışta 1600 rakımda 13 dereceyi gördük ve çok üşüdük. inerken bi sorun yaşayacağını düşünmüyorum. Benim tırmanışım burda.

(link)

Şeref Tuzcu

Daimi Üye
Tepki
1.679
İsim
Şeref Tuzcu
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Fatih_K ölüdeniz ve milli park yolundan, yamaç paraşütçülerini götüren minibüslerin de gittiği yoldan 2016'da 1960m zirveye kadar tırmanmıştım. Yol çok kısa bir bölüm stabilize dışında asfalt ve parke taştı, o yolu biliyorum. Zirveye oradan çıkıp, Kelebekler vadisi tarafından inmeyi düşünüyorum, o taraftaki yolun durumu nedir, inişte sorun yaşayabileceğim, yol olmayan bölümler var mıdır, bilgisi olan arkadaşlar aktarırsa sevinirim, teşekkürler...

ozgurgokalp

Daimi Üye
Tepki
663
Bisiklet
Cannondale
Yol bisikleti için çok sıkıntılı olur ama diğer bisikletlerle olur.

Şeref Tuzcu

Daimi Üye
Tepki
1.679
İsim
Şeref Tuzcu
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross