Muğla- Gökova - Turu Sakar - Akyaka-Akbük 19-20 Mayıs 2007

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Muğla –Gökova Turu 19 Mayıs 2007 Cumartesi
Muğla, Sakar inişi, Akyaka beldesi

Herkese merhaba

Uzun zamandır forumda yazılan Gökova , Muğla gezimizi yapmış bulunuyoruz.
Muğla grubumuzun organize ettiği geziye katılabilmek için 18 Mayıs Cuma günü ben , eşim ve kızım, Antalya dan yola çıktık.. Ankara ekibinin de sabahtan Muğla ya indiğini öğrenmiştik. Bizde Öğleden sonra Gökova da Akyaka beldesinde idik. Fırat’ı geldik diye aradığımızdan birkaç dakika sonra Fırat’ı karşımızda bulduk.
Kevser, Mesut, Öznur ve İstanbul dan Gökhan’ı Akyaka kolay bulduk.
İlk resmimiz, çok güzel olan Akyaka dan, Azmak

19 mayıs sabahı için Muğla dan Can Demirel ve arkadaşları, Muğla başlangıçlı ve yayla denen bir yerde bulunan keyif oturağı isimli meşhur bir yerde sabah kahvaltımızı yaparak başlayacağımız bir tur düzenlemişler . Sabahtan Fırat’ın apartı önünde bisikletlerin hazırlanışı ve Fırat’ın arabasının arkasına asılışı. Bizim tandemde Muğla da bizi bekliyor.;)

Gezi bizim için bitti derken,:mad: Alinin güzel fikri sayesinde tandemin sol öndeki tek çarkına 3 lü MTB çarkı takıp pedalı yeniden monte ediyoruz. Ali’ye buradan gene teşekkür ediyorum. Yapabildiğimiz en yüksek süratle, Sakar geçidi yönüne, önden gönderdiğimiz grubumuza yetişmek için pedallıyoruz. Ama bir tepe üstünde tekerleği patlamış, Mesut ve Gökhanı görüyoruz. Yama takımları var ama yama tutmuyor. Aksilik iç lastik İtalyan ince sibop. Mecburen cantın sipob deliğini büyütüp, benim yanımdaki yedek lastiği takıp yola devam ediyoruz. Grubun devamı hemen ilk benzinlikte bizi bekliyormuş. Onlarıda alıp Sakar geçidinin üstünde duruyoruz. Bu sakar rampası çok dik bir iniş olduğu için burada Bülent bey ve Can hepimize uyarılarda bulunuyor. Birbirimizi geçmek yok, ve alçak hızla tek sıra ineceğiz. Sakar rampasını disiplin içinde iniyoruz. Gökova ayaklarımızın altında. Bakacaktan bir manzara.
İnişe gene devam ediyoruz. Akyaka girişinden devam edip Marmaris sapağına kadar iniyoruz. Marmaris eski okaliptus ağaçlarının içinden nostaljik bir geçiş yapacağız.

İşte, Muğla ekibi ile geçen, bisikletli günümüzden kareler. Süper bir arkadaşlık ve dostluk içinde çok neşeli geziler yaptık.
Kısaca gelen arkadaşları hatırlamak adına isimleri saymaya çalışayım.
Ankara ekibinden: Kevser, Öznur, Mesut
İstanbul ekibinden: Gökhan
Denizli Ekibinden: İsmail, Ümit ve bizleri bisikleti olmasada yalnız bırakmayan, Nihat ve Nur
Muğla ekibinden: Mustafa Yeniçeri, H.Can,Bülent Savran, Kürşat, Dilek hanım, Adnan bey, Serhat, Altan, Fırat, Birsen hanım.
Antalya ekibinden: İlknur hanım, ben ve kızımız Pelin.
Tabi , Muğla ekibinin eş ve çocukları da, bisikletsiz ortamlarda hep yanımızdaydılar.
Unuttuğumuz bir arkadaşımız var ise hemen ilave edebiliriz.
Herkese katılımlarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonra inşallah hep böyle etkinliklerde beraber olmak dileğimizle.

Sevgi ve selamlarımla.

Scudo

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Ender abicim merhaba,

Sizlerin sayesinde mükemmel bir hafta sonu yaşadık.Seninde bahsettiğin gibi Gökova ve çevresinde yapmayı düşündüğümüz gezimizi siz değerli dostlarımızla yapmak geziye daha bir anlam kattı.

Ben işimden dolayı gezinin ilk gününe(Cuma) katılamadım.Fırat sağolsun Ankara grubunu (Kevser,Öznur ve Mesut'u) otogardan sabah karşıladı.Gezinin Cuma günkü bölümünü Fırat forumda bizlerle paylaşacak.

Sevgili abim tüm yorgunluğuna rağmen bugün pc'nin başına oturup fotoğrafları bizlerle paylaşman bile büyük incelik.Dilek hanım bana Cumartesi günü çektiği fotoğrafları Salı günü bana ulaştıracak bende sizlerle hemen paylaşacağım.

Gezimize bisikletli ve bisikletsiz katılan tüm dostlarımıza teşekkür eder saygılar sunarım.Umarım Muğla ve Gökova çevresinde birlikte daha nice geziler yaparız.Şimdilik hoşçakalınız...

nikanam

Daimi Üye
Tepki
578
herkese merhabalar,

ne yalan söyliyeyim, sabahtan beri bilgisayarın başında bu konunun açılmasını
bekliyordum. fotoğrafları görünce nasıl duygulandığımı anlatamam.
ben ve ümit, denizli'ye bir ömür boyu unutulmayacak güzel anılarla döndük.

muğla ekibinin misafirperverliği, antalya ekibinin hepimize taş çıkartan enerjisi,
ankara ve istanbul'dan gelen arkadaşlarımızın gülen yüzleri aklımızdan
hiç çıkmayacak. bisikletin gücünü bir kez daha gördüm, bir kez daha bu güce
şaşırdım kaldım.

herkese bu gezi için teşekkür ediyorum. söyleyecek çok şey var daha.
ama bekliyorum. hele ender abi pazar gününün fotoğraflarını da yayınlasın...
çok güzeldi çoook :)

Kemal Tecimen

Daimi Üye
Tepki
305
ender bey merhaba çok güzel bir gezi tetiplemişiniz antalya gurubu derken muğla denizli ist antalya yavaş yavaş türkiye toparlanacak galiba artık bisiklete binmek çok güzel dostluklar ve arkadaşlıklar yaratıyor en hoşuma giden resim olarak o sabah kahvaltısındaki toplu olarak görünmek bizlerin eski ananeleri idi bayramlarda toplu yemek olurdu ve bizlere bu güzel görüntüleri resimleyen ve bu birleşmeyi sağlayan herkese çok teşekkürler

kemal tecimen

M

melan_ser

Misafir
Ender abicim bu ne hız maşallah:)gerçekten harika bir gezi oldu. hem dostluk hem de paylaşımlar açısından herşey harikaydı. ben sadece cumartesi gününe katılmama rağmen aşırı zevk aldım ve eminim ki pazar günü bu zevk ikiye katlandı:) inşallah en kısa zamanda yine bu kadar güzel bir tur yaşarız. geziye katılan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. hepinizle tanıştığıma çok memnunum.
serhat

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
Anlaşılan
Son dakikaya kadar beklememe rağmen çooook şey kaçırdım
Neyse artık okul kapanıyor yazın biryerlere gitmek için bol vaktim olacak

Umarım Muğla ya da gidebilme şansım olur ;)

Anlatım ve resimler için çok teşekkür ederim Ender Abi ;)

Can Abi sana da ayrıca çok teşekkür ederim son dakikaya kadar bana bisiklet bulma arayışın için ;)

Selamlar
Ercan...

zazoo

Daimi Üye
Tepki
136
bizleri kıskandıran (malum iki haftadır gezi düzenlemiyoruz) üç gün geçirmişsiniz, elinize ayağınıza sağlık Ender abi, fotoğrafları görünce orada olamadığıma bir kez daha yandım :)

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
@Ercan Bayram

Ercan rica ederim kardeşim ne demek.Gelememene bende en az senin kadar üzüldüm.Seninle konuştuğumuz gibi her zaman Muğla bisiklet grubu olarak bekliyoruz.En kısa zamanda görüşmek ve pedallamak dileğiyle..

solen

Üye
Tepki
3
Gerçekten muhteşem bir gezi olmuş bizlerede ağzımız açık tebessümle resimlere bakma zevki kaldı. Wish I was there

ŞÖLEN

eristi

Üye
Tepki
53
Sevgili Ender abi,
Sayenizde güzel bir hafta sonu geçridik, pedalınıza zeval gelmesin. Anladığım o ki her anın tadı yansısın ve gelemeyenlerin ağzı iyice sulansın diye en ufak ayrıntıya kadar resimleri yerleştirmişsiniz. Çok yakın zamanda da herhalde pazar etkinlikleri sahneye gelecek. Sizlerle hafta sonumu geçirmekten kıvanç duydum herzaman başımızın üstünde yeriniz var ablama da çok selamlar.

Alpay ipekgil

Daimi Üye
Tepki
284
Ender abi çok ama çok güzel bir tur yapmışsınız.Ben askerliğimi Muğlada yaptım.Oraları resimde bana yeniden yaşattınız.Bu gibi turlara katılmak isterim ama biraz zor.Genede gitmeden haberim olursa sevinirim.Ayaklarınıza sağlık çok güzel olmuş Saygılarımla

umittosun

Daimi Üye
Tepki
303
ender abi ilk olarak uzun yol yorgunluguna ragmen resımlerı upload edıp sıtede de paylasıma actıgın ıcın tesekkur ederım ve ve ve o gezi aklıma geldıgınde heyecandan anlatamadıgım kadar harıka gecen o gezı gezıden daha onemlısı abılerım ablalarım ve arkadaslarımla tanısmak onlarla sıcak bır muhabbet edebılmek hersey mukemmeldı mugla ekıbındekı butun abılerıme ablalarıma cok ama cok tesekkur edıyorum sevgı ve saygı ıle umit

Tepki
49
selam arkadaslar

muhtelif illerden bol katılımlı bir tur olmus. tebrik ederim. bu sene benzer bir 2 gunluk Akyaka - Mazıkoy - Bodrum turunu simdiden planlayalım derim.

gencizmirli

Forum Bağımlısı
Tepki
381
Güzel tur olmuş oldukça kalabalık olması ayrı bir güzellik katmış tura.Fotograflar için teşekküler iyi pedallar.;)

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
teşekkürler böyle güzel bir organizasyon yaptığınız için.bende gelmek istedim ama mali durum el vermedi.

artık başka bir zaman başka bir sefere beraber pedallarız.sizin gezinizde harika geçmiş.

bizde hafta sonu 3 gün cumada dahil boş durmadık. beraber pedallamış gibi hisettim resimleri görünce.

elinize ve ayağınıza sağlık.

görüşmek üzere.

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@H.Can Demirel

Can'cım merhaba
İnan sizlerle tanışmak beraber pedal çevirmek, gezinin güzelliğinden kat ve kat daha güzeldi. Gezi bahane sizlerle tanışmak şahane oldu.

Fırat'ın Kevser'leri Muğla dan getirmesi de süper olmuş. Tabi biz, onlar Muğla ya inip de bisikletleri ile Akyaka ya gelişlerini onlardan dinleyebildik. Çünkü o sırada Antalya dan Akyaka ya gelmek için yoldaydık.

@Nikanam

İsmail’cim merhaba
Ben bu sabah biraz geç kalktım kalkar kalkmazda resimlerimi bilgisayarıma nakletmeye başladım, yaklaşık 500 kusur resim çekmişim. Bunların arasından resim seçip foruma göndermek işin en zor kısmı, hangi birini seçeyim insan şaşırıp kalıyor. Ama ara, ara bu güne ait resimlerden parça, parça atmaya devam ederim.

Sizlerle tanışmak müthiş keyifliydi. İyi ki geldik, iyi ki geldiniz, iyi ki Muğlalı arkadaşlarımız oradaydı, demek çok güzel.

@solen

Şölen merhaba
İnan bu gezi anlata, anlata bitirilemez. İnsanın orda olup yaşaması gerekli. O kadar güzel, dostluklar yaptık ki. Dostluk ve muhabbetlerimiz, en az çevrenin güzelliği kadar doyurucu oldu.

@k.tecimen

Kemal Abi merhaba

İnanın şu toplanmamızda sizin dediğiniz gerçekler ortaya çıkmaya başladı. Artık bu bisiklet grubunun bir yerlerde toplanıp geleneksel gezi ve şölenler düzenleme vakti gelmişte geçiyor bile.
Bu konu üstünde artık fikirler alıp, herkesin, izin iş tatil anında bu güzel grubu toplamakta fayda var. En küçük örneklerinden birini bu hafta Muğla da yaşadık.

@Tolstoy_48

Serhat’cim merhaba

Dediğin gibi gezi harika oldu. Ama katılanların harika olması bu geziyi, kat be kat daha da güzel bir hale getirdi.
İnan bu ve bunun gibi turlar sanıyorum, önümüzdeki günlerde çoğalacaktır. Artık böyle buluşmaların daha sık olması ve kapsamlı olması lazım.
İnşallah gene en kısa zamanda buluşuruz.

@Ercan Bayram

Ahh Ercan’cım ah
İnan senin son dakikaya kadar gelmek isteyip te gelememene çok üzgünüm. İnan olsaydın çok sevinecektik. Kısmet değilmiş, inşallah başka bir seferde yaparız artık beraberce

@zazoo

Konurcum merhaba

Çalışmıyor olsan gelmek istediğini biliyorum. Hakikaten çok güzel bir dayanışma, arkadaşlık ve dostluklar içinde süper manzaralar eşliğinde dolaştık. Yanımızda olmanı çok arzu ederdim. Kısmet, ileriki tarihlerde inşallah hep beraber gideriz.

@eristi

Kürşat’cım merhaba

İnan sizleri tanıdığımıza o kadar çok memnunuz ki anlatamam. Bu bisiklet camiası, hep böyle iyi niyetli, dost canlısı kişilerden oluşması çok iyi. Herkes anlayışlı ve sevgi dolu. İnanın bu şehirler buluşması, gezimizi görenler, böyle etkinliklerin çoğalmasını isteyecekler. Ben şu anda bile , tüm yol yorgunluğuma rağmen böyle bir toplanma gene olsa , gene tüm imkanlarımı zorlayıp aranızda olmak isterim.
En kısa zamanda Pazar günkü gezimiz ve etkinliğimizi forumda ayrı bir gün olarak açacağım.
Sizlerde hepiniz Antalya da bir eviniz olduğunu unutmayın.

@Alpay İpekgil

Alpay’cım merhaba

İnan Muğla ekibi ile dolaşırken, İzmir de sizlerle gezdiğimiz gün aklımıza geldi, sizlerlede çok güzel dostluk, arkadaşlık ve geziler yapmıştık. Bu gezimizi baya uzun bir zaman forumda yayınladık. Ama bundan sonra bu tarz bir gezi olduğunda sana özel olarak haber vereceğim. Sizlerinde yanımızda olmanız süper olur ve olurdu.

@Ümittosun

Ümit’cim merhaba

Senin gibi hayat dolu , neşeli, dost canlısı bir arkadaşım olduğu için inan çok mutluluk duyuyorum. İnan hepimiz sanıyorum bu geziden müthiş keyif aldık. Sanmıyorum ki, bu gezide hiçbir olumsuz paylaşım olmadı. Yalnız tüm tanıştığımız arkadaşlardan özellikle rica ediyorum, imzamda bulunan mail adresime telefon ve adreslerinizi mail yoluyla atarsanız çok sevinirim. Çünkü acele ile birbirimize telefonlarımızı vermeyi unuttuk. Bende hemen geri dönüp adres ve telefonlarımı atacağım.
Hiç olmazsa Antalya dan İzmir ‘e giderken yol üstünde Denizli ve Sarayköy de sizlere uğrayıp bir çayınızı içeriz. Tabi Muğla dan geçerken de oradan bir çay içmeden geçmeyiz artık.

Herkese sevgi ve selamlarımla.
Hoşçakalın.

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
Ailemizi böyle sıcak,tebessümlerden eksik kalmayan bol paylaşımlarla görmek ne kadar güzel.

Ev sahibi Muğla Bisiklet Platformu olarak Muğla Bisiklet Ailesinin sıcak yüzleri ile ağırlanmak misafirlerimiz için ne kadar da güzel duygulardır kim bilir.
Sıcaklıklarını bir fiil bildiğim Güzel İnsan sevgili H.Can hocam ve sevgili Altan'ın nezdinde Tüm Muğla bisiklet Ailesini kucaklıyor,yürekten kutluyorum.

Katılımda bulunan Misafir Ailelerimize geldikleri bölgelerinden Muğla'ya renk kattıkları için ayrıca teşekkürleri hak attiklerini bilmelerini isterim.(Ankara Ankara duy sesimizi Bu gelen Can dede'nin yürek sesi.Malum 3.Ünde OTDÜ deyiz.)Antalya,Ankara ve Denizli Ailelerine selamlar.

Bu güzelliğe bisikletsiz gönülleri ile destek veren canımız güzel Ailemizin güzel fertlerini ayakda alkışlıyorum.

Daha verimli büyüyen Ailemizle,daha büyük organizasyaonlara ,daha büyük birlikteliklere imza atmalara diyorum.

Yüreğim ve Sevgimle...

'''Bir gün hepimizin Aile olarak bir arada pedal çevireceği gün de gelecek.'''

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@aykut fethiye

@erkuty

@gencizmirli

@Ertan Aba

@candede

Tüm cevap yazan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. İnanın hepiniz yanımızda olsaydınız, hepiniz hak verirdiniz. Bu gezi hafızalarımızdan hiç çıkmayacak hep devam edecek.

Sevgi ve selamlarımla.

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
@nikanam

İsmail seni tanımak ve birlikte yan yana pedallamak çok keyifliydi.Umarım ileride Muğla'da yada sizin bir organisazyonunuzda Denizli'de neden buluşmayalım.Görüşmek ve pedallamak ümidiyle...

@k.tecimen

Kemal abi merhaba,
Gezilerimizi beğenmen bizleri onurlandırıyor abi.İyi dilekleriniz için teşekkür ediyor ve ellerinizden öpüyorum...

@tolstoy_48

Serhat güzel dileklerin için teşekkür ederim.Daha güzel turlar yapacağız.Derslerinde başarılar dilerim...

@zazoo

Sevgili zazoo Ender abim haftalar öncesi Muğla'ya gelecek yokmu diye sizlerede sanırım bilgi verdi.Nasip değilmiş ne yapalım.Senide mutlaka Ercan ile birlikte bekliyoruz...

@solen

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.Birdahaki sefere bekleriz...

@eristi

Sevgili kardeşim 2 gün boyunca göstermiş olduğun ev sahipliği ve dayanışma için teşekkür ederim.Küçük bir sorun haricinde her geçen gün eski formuna kavuştuğunun farkındamısın:) Pazar günü sırt çantanda benim eşyalarımı taşıdığın içinde çok teşekkür ederim...

@umittosun

Sevgili Ümit kardeşim merhaba,

Senin azmine öyle hayran kaldımki anlatamam.Birlikte pedallamak benim için bir onurdu.Yol yapım çalışması yapan dozer'in yanından bisikletlerimizi sırtımıza vurarak taş ve kaya parçalarının üzerinden geçerkenki halin gözlerimin önünde:( Tekrar geçmiş olsun.Seni taktir ediyor ve dizinden dolayı geçmiş olsun diyorum.Umarım ağrın zızın yoktur.Muğla'dan sana kucak dolusu sevgiler...

@erkuty

Erkut gelemediğine bende üzüldüm.Nasip değilmiş ancak kalbi bisiklet sevgisiyle çarpan tüm dostlarımızı bekliyoruz...

@gencizmirli

Bende size güzel dilekleriniz için teşekkür ederim...

@Ertan ABA

Ertan iyi dileklerin için teşekkür ederim.Birgün mutlaka sizleride bekleriz...

Cevap yazamadığım arkadaşlarım olabilir herkeze Muğla bisiklet platformu adına teşekkür ederim...

Saygı ve sevgilerimle...