Muğla- Fethiye Bisiklet Turu

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında bulentsavran tarafından paylaşıldı.

 1. bulentsavran

  bulentsavran Yeni Üye

  Kayıt:
  25 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  30
  Beğeniler:
  386
  Şehir:
  Muğla
  Seviye:
  Değerli bisiklet dostları merhaba,
  Muğla Bisiklet Derneği tarafından 28-29-30 ekim 2011 tarihlerinde Muğla- Fethiye Bisiklet Turu organize edilecektir. Tur, Muğla’dan başlayacak, Ula- Köyceğiz- Dalyan yolu ile Fethiye’de sona erecektir. Yolumuz üzerinde bulunan turistik yöreler, kültürel ve tabiat varlıkları da ziyaret edilecektir. Köyceğiz’de bulunan Sultaniye Kaplıcaları, Dalyan’da bulunan Kaunos, Kral Mezarları ve kaplumbağaların üreme alanı olan İstuzu Plajı ziyaret edilecek yöreler arasındadır. Bisiklet tur parkuru ile katılım konusundaki ayrıntılar daha sonra açıklanacaktır.
  Bu tur öncelikle turistik bir gezi olacaktır. Parkurlar kısa tutulacak, plajlarda denize girilecek, antik yerleşim yerleri ziyaret edilecek, yöre halkı ile tanışılacaktır.
  Bu tür organizasyonların, ticari bir kuruluş olmayan derneğimiz çalışanları tarafından, işinden- eşinden- çocuğundan ayırdığı zamanda çalışarak yapıldığı, bu işten derneğimiz üyelerinin ticari bir kazanç gütmediği, profesyonel olmayan dernek üyelerince düzenlenen bu tür organizasyonlarda her zaman aksaklıklar olabileceği, meydana gelebilecek aksaklıklardan sorumlu tutulmamızın, üyelerimizin çalışma azmini de olumsuz yönde etkilediğini tüm katılımcıların unutmamalarını rica ediyorum.
  Turumuz öncelikle bir bisiklet turu olup, bu turda bisiklet eğitimi verilmemektedir. Viraj dönmesini, inişte bisiklet sürmesini, fren yapmasını bilen bisikletçilerin katılımının sağlanmasına önem vermekteyiz. Bu nedenle katılımcıların seçimi için, her yöreden bir dernek veya tecrübeli bir bisikletçiyi seçim konusunda görevlendirdik ve seçilen katılımcıların niteliği ve sonradan çıkarabileceği sorunlar konusunda da sorumlu kıldık.
  Turumuz bir spor ve kültürel etkinlikten öte, aynı zamanda çevreci bir yönü olduğu da dikkate alındığında, lüksten ziyade, doğa ile içiçe olmak hedeflenmiştir. Katılımcıların spor yaparken, doğal ve kültürel zenginliklerimizi de koruyacaklarına inanıyoruz.
  Bu turda bir diğer amacımız, katılımcı arkadaşlarımızı yıllardır ülkemizi ve dış dünyayı bisiklet üzerinde gezen değerli bisiklet gezginleri ile de tanıştırmaktır. Özellikle yemeklerden sonra küçük gruplaşmalardan ziyade, diğer katımcıları da tanımaya yönelik kaynaşmaları sağlamayı hedefliyoruz. Akşamları ise bisikletçileri, hepimizi ilgilendiren seminerler verilecek, programlar yapılacaktır. Tüm katılımcılara, tur boyunca görevler verilecek ve verilen görevleri yapıp yapmadıkları denetlenecektir.
  Bu tur bir yarış veya müsabaka olmadığını herkesin hafızasına yerleştirmesini rica ediyorum. Bireysel bisiklet sürüşlerinden farklı olarak, bu tür turlarda kazasız turu bitirebilmek için azami dikkat sarf edilmesi gerekmektedir. Kaza meydana gelmesi sadece kazayı yapan açısından değil, tüm katılımcılar açısından bir olumsuzluk olacaktır, bu nedenle kişisel keyif için risk alan kişi aynı zamanda tüm katılımcıları da riske atmış olacaktır. Bu nedenle riskli sürüşler kesinlikle önlenecektir.
  Turda birlikte hareket edilmesi için en azından yokuş çıkabilecek kadar antremanlı bisikletçilerin seçimi çok önemlidir. Antreman eksiği olanlarla, yürüyüşçülerin, bu turda katılımcılar açısından getireceği sorunlar nedeniyle mümkün olduğunca, bu kişilerin ayıklanması ve tura katılımının engellenmesine dikkat edeceğiz. Bu turda araç desteği verilmeyecektir. Yokuş çıkamayan bisikletçilerin bu tura katılmamaları hem kendileri, hem de diğerlerinin yararına olacaktır. Yağmur yağması, hatta geçen yıl olduğu gibi dolu yağması durumunda da, araç desteği verilmeyecektir. Tüm katılımcıları taşıyacak araç imkanımız olamayacağı gibi, araçla yokuş çıkmak veya yağmur nedeniyle araçla yola devam etmek istemek, bisikletçiliğin ruhuna da aykırıdır. Bizler doğanın içinde, doğa ile bütünleşmeye giden, doğanın tüm zorluklarına meydan okuyan, bunları kendi gücümüzle yenmeyi amaçlayan insanlarız. Tüm katılımcılar yağmur yağarsa ıslanacak ve yokuş çıkamayanlar yürüyerek kamp yerine ulaşacaklar veya kendi çözümlerini bulacaklar.
  Tur sırasında servis hizmetimizi Tarkan kardeşimiz yapacaktır. Parça kullanılmadan yapılan, sadece el emeği gerektiren her şey ücretsiz olup, parça kullanılması durumunda, parça ücreti katılımcı tarafından ödenecektir.
  Tüm Karya’dan Likya’ya Bisiklet Turu 2011 katılımcıları için kazasız belasız ve eğlenceli bir yolculuk dilerim.
  Hepinize selam ve sevgiler sunarım…
  Dr.Bülent Savran
   
  basri, semih59, Cem Coşkun ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 2. Cüneyt HOCAOĞLU

  Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

  Kayıt:
  9 Mart 2011
  Mesajlar:
  1.366
  Beğeniler:
  1.512
  Şehir:
  Ankara/Eryaman
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Tura katılacak tüm bisikletçi kardeşlerime şimdiden kolaygelsin diliyorum. Güzel resimlerinizi bekliyoruz.
   
 3. Murat Çetinkale

  Murat Çetinkale Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  15 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  578
  Beğeniler:
  328
  Şehir:
  Ankara/Batıkent
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  Bu yıl için üzülerek "katılamayacağım" diyorum. Ancak kondisyonumu artırabilir ve hayata dair diğer meşgaleleri de rayına oturtursam, inşallah önümüzdeki yıllarda ve tabii ki bisikletimle, aranızdaki yerimi alırım.

  Kazasız, belasız, keyifli yolculuklar dilerim.
   
 4. #4
  bulentsavran

  bulentsavran Yeni Üye

  Kayıt:
  25 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  30
  Beğeniler:
  386
  Şehir:
  Muğla
  Seviye:
  Arkadaşlar Karya'dan Likya'ya Bisiklet Turu 2011 katılımcıları için partur üzerinde çok güzel gezi ve konaklama alternatifleri bulunması ve zamanın dar olması nedeniyle gezilecek yer ve konaklama yerleri için seçim yapacağız. Katılımcıların eşyaları kamyonet ile taşınacak, son günkü akşam yemeği haricinde 8 yemek ve kampinglerde çadır konaklama ayarlanacaktır. Katılımcılar Muğla Bisiklet Derneğine bağış olarak 20 TL ödeyeceklerdir.
  Hepinize selam ve sevgiler..
  Bülent Savran
   

İlginizi Çekebilir

1.jpg
www.britishcycling.co.uk adresinde yayınlanan bir makalede uzun antrenman sürüşleri ve yarışlar için doğru beslenme mevzusu oldukça kapsamlı bir şekilde ele alınıyor. Sürüşlerin bir gün öncesinde...
63119070124aac83_ESCHELON.jpg
Hazır bu konuya parmak basmış bir GCN videosuna denk gelmişken, forumda da tartışalım istedim :D [MEDIA] GCN, bisikleti hobiden öteye geçirmek isteyen herkesin mutlaka öğrenmesi gereken yakın...
get-good-sleep.jpg
Merhabalar, Bicyling.com'un güzel bir makalesini paylaşıyorum :) Alıntı yapılan metin; 8 Quick Recovery Tricks to Get You Back on the Bike Bisiklet üzerine tekrar çıkmanızı hızlandıracak 8 püf...