Mtb'ye rigid maşa?

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Umut Kılınç37 tarafından paylaşıldı.

?

rigid maşa ile 3,3kg(?) hafifleme(100lira bütçe [?])

 1. Orijinal hali ile kalsın.

  oy sayısı 1
  14,3%
 2. İleriki zamanlarda daha üst model bir bisiklet almak.

  oy sayısı 4
  57,1%
 3. Rigid maşa+lastik olsun.

  oy sayısı 2
  28,6%
 1. Umut Kılınç37

  Umut Kılınç37 Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  2 Mart 2013
  Mesajlar:
  624
  Beğeniler:
  222
  Şehir:
  ISTANBUL~BAĞCILAR
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Merhaba arkadaşlar daha önce bir konuya cevap olarak sonrmuşdum ama arada kaynadı gitti konu açma isteği duydum.Aslında carraro sportive 224 ve model araç alacaktım fakat aracı dersler yüzünden biraz ertelemem gerek,bisikletide bilgisayarmın birkaç parçaya ihtiyacı var (hdd,ram vb.falan eskilerlede yeni pc toplayacağım) bu nedenlerle vazgeçtim.Ve bu yüzden böyle bir yola başvurdum(düşük bütçeyle).
  Bisikletim aksesuarlarla beraber 16kg civarında ve ön maşadan pek memnun değilim kilitlemesi falan yok,düz yolda çok yoruyor ve çok ağır 3,5kg(?) aslında kilitli maşayla değiştirmek istiyordum o tarz maşalarda 100liradan başlıyor fakat 3kg zaten 40yılın başı açarım kilidi gerek yok bence bu yüzden maşayı düz bir maşayla ve 1,95dişli lastikleri 1,50 yada 1,75 hafif dişli lastikle değiştirmek istiyorum maşadan 2,5kg(?) lastiklerden 0,8kg(?) civarı bir hafiflemek olacak yani toplamda 12,7(?)kgye düşecek.
  Fakat yaptığım araştırmalarda:
  Maşa yüzünden bisiklet dikleşek bu yüzden alın borusuna daha çok yük binecek ve kırılma ihtimali olacak aynı zamanda eklem ağrıları yaşayacaksın diyen gördüm.Sizce bu doğrumudur?
   
 2. #2
  Umut Kılınç37

  Umut Kılınç37 Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  2 Mart 2013
  Mesajlar:
  624
  Beğeniler:
  222
  Şehir:
  ISTANBUL~BAĞCILAR
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Konu güncel...
   
 3. Ali Kerimoğlu

  Ali Kerimoğlu Kıdemli Üye

  Kayıt:
  22 Haziran 2013
  Mesajlar:
  275
  Beğeniler:
  43
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Nacizane tavsiyem şu anki haliyle binmeye devam edin, bu bisiklete fazlaca bir para kaçırmayın. Düşük bütçe ile varolanı modifiye etmek isterken hesaplı olması için kalitesiz veya düşük kaliteli parçalara yönleneceksiniz. Uyduruk bir maşa, uyduruk lastikler gibi. Bu parçaları biraz kaliteli alsanız ön arka bir çift lastiğe en az 100 TL, maşaya ise en az 150 TL ödersiniz. Dolayısıyla astarı bezinden pahalı hale gelir. Bunu yapmak yerine olana bir süre daha binip imkanlar olgunlaşınca düzgün bir bisiklete geçmek daha mantıklı gibi.
   
 4. ömer f kenedy

  ömer f kenedy Yeni Üye

  Kayıt:
  24 Eylül 2013
  Mesajlar:
  8
  Beğeniler:
  1
  Şehir:
  kütahya
  ben bisiklet alıcam ghost se 2000 almayı düşünüyorum ama netten almiycam bi bayii si varmı satış noktası falan biliomusunuz
   
 5. #5
  Umut Kılınç37

  Umut Kılınç37 Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  2 Mart 2013
  Mesajlar:
  624
  Beğeniler:
  222
  Şehir:
  ISTANBUL~BAĞCILAR
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Aslında bende çok kararsızım benim girdiğim yollar neredeyse düz arazi rotalarım bile ama sizin dediğinizde bir seçim nereden baksanız 100-150lira gidicek en iyi ihtimalle.
   
 6. akifberkant

  akifberkant Bisikletkolik

  Kayıt:
  3 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  1.182
  Beğeniler:
  1.292
  Şehir:
  -Kırklareli-İstanbul
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Bence elinizdekini olduğu gibi kullanabildiğiniz kadar kullanın.
  Düz yolda kullanıyorsanız her ne kadar slick lastik ve düz maşa da alsanız bir yol bisikleti ya da tur bisikleti gibi olmayacaktır. İleride düz maşa 28 jant bir tur bisikleti alırsınız. ( Ya da o zamanki durum ve beklentinize göre tercih yaparsıınız. ) Düz yolda ulaşım için kullanıyorsanız modifiye gerçekten gereksiz olur.
   

İlginizi Çekebilir

image.jpg
1 haftalık çalışma sonrası roller Yaptım. Profil demirler, akıllı Alman rulman yatakları ve rulmanlar, rulmanlı merdaneler ve gerginleştirilmiş makine zinciri ile Bayır tadında Sürüş zorluğu :)...
upload_2016-11-16_14-21-34.png
Bu sabah @emrah9700, kullanmaya başladığı güç ölçerle ilgili bir iki soru iletmişti whatsapp'tan. Astigmat başlangıcı nedeniyle telefondan okuyup yanıt yazmam zor. Sorularını buradan yanıtlamaya...
Energy-Labs-affordable-carbon-clincher-aero-road-bike-wheels01.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....