MTB 'ye Yol Lastiği

Tepki
8
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar bir konuda fikrinize ihtiyacım var. Yakın zamanda Salcano NG 650 26 HD bir bisiklet aldım.Antalya'da daha çok şehir içinde kullanmak ve arada çevre günübirlik çevre gezileri yapma niyetim var. Bisiklet üzerinde bulunan dişli MTB lastikler yerine Schwalbe Road Cruiser dış lastik takmak sizce mantıklı olur mu? Bir de bunun için başka bir değişiklik yapmam gerekir mi? ( jant,vites,vs...) Şu anda kullandığım lastik 26/2,0, alacağım lastik bu genişlikte mi olmalı yoksa 1,9 - 1,75 olabilir mi? Bu konuda tavsiyelerinizi yazarsanız sevinirim...

Scudo

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bahsettiginiz modelin 1,75 kalinliktaki modeli sehirici, yol ve kros arazide size sorun yasatmayacaktir. Daha cok asfalt uzerinde olacagim derseniz 1,50 kalinliktakinide tercih edebilirsiniz. Asfalt uzerinde hava basincini lastik uzerinde yazan max. olcuye yakin tutmaniz akiciligini pozitif etkileyecektir.
Dış lastik değiştirdiğinizde başka bir şeyi değiştirmenize gerek yok...

• Beğen
Tepkiler: smhkvs

VolkanS

Daimi Üye
Tepki
121
Bisiklet
Ghost
Aslında çukur-mazgal arası gibi etkilerden dolayı çok inceltmeseniz nasıl olur? Oranın yollarını bilemiyorum ama burası kötü onun için böyle birşey söyledim.

Tepki
8
Bisiklet
Salcano
@VolkanS

Volkan Bey, aynı soru benim de kafamı kurcalamıyor değil.O yüzden sanırım 1.75 den daha ince lastik düşünmüyorum.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tepki
8
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar,nihayet bugün karar verip Evanscycles Continental Travel Contact siparişi verdim. Geldiğinde detaylı fikirlerimi buradan paylaşırım.
Halil İbrahim kardeşime vermiş olduğu bilgilerden dolayı birkez daha teşekkür ederim.

Tolga A.

Üye
Tepki
32
@Emir Gevrek
Hocam bende antalyadayım.
Geçen hafta Ng650 v 27,5" inç aldım, bende 1,75 lastik düşünüyorum. Bisikletin yeni lastikli halini koyabilirseniz çok sevinirim.

emre özbay

Daimi Üye
Tepki
224
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
1 ay önce Carraro crx900 bisikleti aldım smart sam 26x2.1 lastikleri var.Marathon plus 1.5 smart guard almayı düşünüyorum mt15 jantları var uyar dimi ? iç lastiği değiştirmeme gerek var mı ?

emre özbay

Daimi Üye
Tepki
224
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Hakan Can Onrat

Kırklareli küçük bi şehir zaten 20km çevresi var merkezin, diğer ilçelere gitmek istiyorum ama asfalt yolda çok yoruyor bu yüzden tarla yollarına araziye giriyorum gezilecek biryer kalmadı sıkıldım artık :D

• Beğen
Tepkiler: el Cezeri

karadatemiz

Daimi Üye
Tepki
44
arkadaşlar 26*1.50 cst iç dış lastik nerede bulabilirim. bana bu konuda yardımcı olacak bir arkadaşa ihtiyacım var. yardımcı olursanız sevinirim.

karadatemiz

Daimi Üye
Tepki
44
bu konuyu eğer ayrıntılı bir şekilde irdelemek isteyen arkadaşlar varsa... (link)

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
Eğer sadece asfaltta süreceksen 1.50 al. Yoksa 1.75 en ideali olacaktır. Schwalbe çok sert bir lastik. Ben 1.50 aldım.( (link) ) Linkte ki lastik. Çok titriyorum. Ama günde 3-4 kere lastik patlatıyordum. Valla aldığımdan beri patlatmadım en az 6 ay olmuştur. Artık yanımda yama seti falan taşımıyorum bile :) Yani ben patlamasından bıktığım için aldım. Hıza gelirsek farkı yok 2.1 dişli lastikle aynı hız. Çünkü çok ağır lastik. O yüzden ağırlığına bak derim benimkinin ağırlığında alırsan hız bekleme.

Avantajları (Artık patlama derdi yok) (Ki yeterli benim için hergün lastik yamamaktan bıkmıştım)
Dezavantajları ( Çok titreme oldu. Konfor çok azaldı. Hız değişmedi. )

Edit: bisikletim ng 650 26 V

Tepki
8
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar, yeni set lastiklerim dün itibariyle elime ulaştı. C.tesi bi terslik çıkmazsa yeni set lastikleri takarım. Bakalım ciddi anlamda fark olacak mı göreceğiz...