mtb ye yarış bisikleti dişlisi

teker07

Üye
Tepki
5
arkadaşlar bir mtb bisikletine yarış bisikletine takılan 52-42 dişli takılabilirmi acaba ben öyle bir modifiye yapmak istiyorum olurmu acaba arkayada yarış bisikletlerinde olan rublelerden olurmu acaba birde maşası düz amartisörsüz beni bilgilendirimisiniz lütfen

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Ben bir bisikletimde 53-39 yol ayna kolu arkada da 32-11 mtb dişlisi kullanıyorum. Ayna kol 39'da iken, arka taraf 32 veya 30'da ise her çeşit ses çıkabiliyor :). Onun dışında genel olarak pek bir problem yok.

teker07

Üye
Tepki
5
ben 53-39 demedimki ayna 52 42 olsa ruble 21 11 olsa olurmu arkadaşlar yani sadece çark sistemi yarış bisikleti sisitemi olucak olmazmı acaba

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Olur tabi ki :).
Ben yol aynasına karşı MTB rublesi kullanıcaksın sanmıştım.

teker07

Üye
Tepki
5
yok yok sadece dişliler komple yol gibi olucak hımm kafamda tasarladım bununla yol antrenmanlarına çıkıcam birde tryatloncuların kulandığı ince lastiklerden takıcam yol antrenmanları yapıcam bakalım teşekürler o lsatikleri bulabilirmiyiz peki

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Valla 1,40 lastik falan bulmak kolay ancak daha da incesi için sıkı bir araştırma gerekiyor. Normalde var olan bir ürün ancak kim satar kim eder bilmiyorum...

teker07

Üye
Tepki
5
çok süpersiniz abiler kardeşler inanın forum çok hoş her mesajıma cevap alıyorum saolun Allah razı olsun teşekürler

teker07

Üye
Tepki
5
sonuçta triyatloncular 26 jant kulanıyorlar genelde galiba

Serkan TELYAKAR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.492
Arkadaşlar reklam kabul etmeyin fakat;

(link) adresinde Continental Sport Contact serisinin 26x1.1 ölçüde olanını buldum AMA; buna göre iç lastik bulamadım.İleriye dönük 26" jant ile bir Time Trial kafamı kazıyıp duruyor.Dağ ile yol karışımı bir mutant düşünüyorum.Bahsettiğim siteden bu lastiği alırsanız yaklaşık25-30 günde elinizde oluyor.Ayrıca 1.1 için bir iç lastik bir yerde görürseniz bana lütfen bir msj atın.

Ayrıca unutmayın yol kranklarında da triple ayna grupları var.

Saygılar sevgiler...

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Serkancığım istediğin ince iç lastik yazın Delta bisiklette vardı bir kontrol ediver tekrar... Ayrıca başka bir arkadaş normal lastiği tıkıştırarak da başarılı bir şekilde kullanmıştı...

@cannonfire

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Eğer sadece mtb'niz varsa ve antremanları bununla yapmak durumundaysanız tabiki yol dişlileri kullanabilirsiniz.
Fakat yine de 26" tekerleriniz olduğu için ve sürüş pozisyonunuz yol bisikletlerindeki sürüş pozisyonuyla aynı olamadığı için hızınızın aynı olması mümkün değildir.

Her halükarda işinizi görecek bir yöntemdir.Ben de yol bisikletim olmadan önce bu yöntemi uygulayacaktım, yol bisikletim olunca vazgeçtim.

26" tekerlere takılabilecek en ince lastik 1" tir.
Scott takımındaki arkadaşım Mustafa (Özyılmaz), eskiden mtb'sine bu 1"lik lastiklerden takıp kullanıyordu.

Fakat lastikler inceldikçe mazgallara dikkat edin.

teker07

Üye
Tepki
5
evet çok güzel açıklama yaptınız teşekür ederim ben yol bisikleti almayı hedefliyorum kendime eski bir bisikletim var onu bu zaman zarfı içerisinde uyarlasam diye düşündüm baktım boşuna fazla masraf olucak o yüzden biraz daha para biriktirip yol bisikleti alayım en iyisi teşekür ederim cevap için