Dağ bisikletine şehir bisikleti çamurluğu takmak istiyorum

ayhan met

Üye
Tepki
2
şehir içinde kullanıyorum zaten 1.75 dış lastik var . çamurluk aldım ama arkadaki yetmiyo en ufak çamurda tüm sırtım çamur oluyo. takılabilirrmi mtb ye ona göre alıcam çamurluk

Scudo

Burçak Erbil

Forum Bağımlısı
Tepki
2.691
Çok yerinde bir seçim olur.. SKS'nin vs kaliteli, tekeri komple kaplayan plastik çamurlukları var. Çeşitli boylarda bulunuyor; 26" ve 1.75 lastiği alacak genişlikte olmasına dikkat edin, sorun olmaz.
Tabii kadroda ve maşada da çamurluk takılacak vida delikleri olması lazım.

ayhan met

Üye
Tepki
2
bir bisikletçiye soriyim tam bilmiyorum bir kaç delik var ama arka tarafta

el Cezeri

Ride or Die
Tepki
609
İsim
Albeza
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba arkadaşlar bende bu kış bu tarz birşey düşündüm. Bisikletimi okula git gel 7+7km ulasim amaclı kullanıyorum. Geçtigimiz yıl yağışlı günlerde toplu taşıma kullaniyordum fakat bu sene uni hazirlik ogrencisiyim, dershane ile okul saatleri cakisiyor, dersaneye yetismek icin okuldan yarim saat erken çıkıyorum. Birde toplu tasima kullanirsam mumkun değil dershaneye yetişemem. Eski camurluk setim de bi işe yaramiyor arka taraf tekere doğru düşüp duruyor ve kısa oldugu icin camur atiyor. O yuzden boyle bir sey almak istiyorum.

Kısacası bu sene yagmurlu havalarda da bisiklet ile okula gitmem gerek. Biskletim MTB. 26x1.75 lastik kullaniyorum. Arka çamurluk için kadro kulaginin ustunde, sele borusunun alt tarafinda ve orta göbeğin o kisimdaki çamurluk delikleri tam. Ön maşada yukarda delik var falat altta gobegin orda delik koymamışlar. Plastik kelepçeyle, hortum kelepcesuyle falan halledenler olmuş bende oyle denerim olmassa eski on camurlugumu kullanirim. Zaten en onemli olan arka, ön taraf icin eski çamurluk setimde çokda fazla çamur atma sorunum yoktu. Bisiklette Görüntüsü, yakışmaması evet biliyorum ama mecburum.

(link)

Bu ürün ihtiyacımı görür mü. Bütçem fazla yok en uygun ürün bu gibi duruyor hsgl nin.

Dosyalar

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.667
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Merhaba arkadaşlar bende bu kış bu tarz birşey düşündüm. Bisikletimi okula git gel 7+7km ulasim amaclı kullanıyorum. Geçtigimiz yıl yağışlı günlerde toplu taşıma kullaniyordum fakat bu sene uni hazirlik ogrencisiyim, dershane ile okul saatleri cakisiyor, dersaneye yetismek icin okuldan yarim saat erken çıkıyorum. Birde toplu tasima kullanirsam mumkun değil dershaneye yetişemem. Eski camurluk setim de bi işe yaramiyor arka taraf tekere doğru düşüp duruyor ve kısa oldugu icin camur atiyor. O yuzden boyle bir sey almak istiyorum.

Kısacası bu sene yagmurlu havalarda da bisiklet ile okula gitmem gerek. Biskletim MTB. 26x1.75 lastik kullaniyorum. Arka çamurluk için kadro kulaginin ustunde, sele borusunun alt tarafinda ve orta göbeğin o kisimdaki çamurluk delikleri tam. Ön maşada yukarda delik var falat altta gobegin orda delik koymamışlar. Plastik kelepçeyle, hortum kelepcesuyle falan halledenler olmuş bende oyle denerim olmassa eski on camurlugumu kullanirim. Zaten en onemli olan arka, ön taraf icin eski çamurluk setimde çokda fazla çamur atma sorunum yoktu. Bisiklette Görüntüsü, yakışmaması evet biliyorum ama mecburum.

(link)

Bu ürün ihtiyacımı görür mü. Bütçem fazla yok en uygun ürün bu gibi duruyor hsgl nin.
İş görür. Krom olan fazla parlak ama siyahı güzel durabilir. Ürün sayfasının alt kısmında az daha ucuzunu gördüm: (link)
Trendyol'da da Hasgül'ünkü daha ucuz: (link)

Krom olarak N11'de düşük puanlı bir mağazada epey hesaplı bir ürün var: (link)

Keşke 2 hafta önce konusu geçseymiş, benim 26" Bisan'dan çıkıp epeydir kenarda bekleyen beyaz metal çamurlukları kargocuya vermiştim.

el Cezeri

Ride or Die
Tepki
609
İsim
Albeza
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
İş görür. Krom olan fazla parlak ama siyahı güzel durabilir. Ürün sayfasının alt kısmında az daha ucuzunu gördüm: (link)
Trendyol'da da Hasgül'ünkü daha ucuz: (link)

Krom olarak N11'de düşük puanlı bir mağazada epey hesaplı bir ürün var: (link)

Keşke 2 hafta önce konusu geçseymiş, benim 26" Bisan'dan çıkıp epeydir kenarda bekleyen beyaz metal çamurlukları kargocuya vermiştim.
Teşekkür ederim Hocam sağolun. Düşünceniz için de ayrıca teşekkür ederim nasip değilmiş diyelim. Trendyoldaki ürünü gördüm, son 1 adet kaldığı için biri burdan görüp sipariş geçmesin dedim :)

Levent11

Aktif Üye
Tepki
981
İsim
levent
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bende dağ bisikletinde şehir bisikleti çamurluğu kullanıyorum plastik cırt kelepçe ile bağlıyorum. Somunlu boru kelepcesi ile de montaj yapabilirsin. Yakışıp yakışmadığına takılma iş görmeyen alet yakışıklı olsa ne olur.... Önemli olan işini görmesi. Sınavında emeklerinin karşılığını alırsın inşallah . Başarılar

• Beğen
Tepkiler: Erix ve el Cezeri

el Cezeri

Ride or Die
Tepki
609
İsim
Albeza
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bende dağ bisikletinde şehir bisikleti çamurluğu kullanıyorum plastik cırt kelepçe ile bağlıyorum. Somunlu boru kelepcesi ile de montaj yapabilirsin. Yakışıp yakışmadığına takılma iş görmeyen alet yakışıklı olsa ne olur.... Önemli olan işini görmesi. Sınavında emeklerinin karşılığını alırsın inşallah . Başarılar
Aynen Hocam önemli olan işlevi. Zaten çok kozmetiğe görünüşe takılmam işimi görsün daha ne. Bilgi için teşekkürler.
Ayrıca teşekkür ediyorum güzel temennileriniz için sağolun :)

• Beğen
Tepkiler: Levent11 ve Erix

el Cezeri

Ride or Die
Tepki
609
İsim
Albeza
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhabalar çamurluğum geldi montajını yaptım.

Ni kaç gündür kullanıyorum yağmur durduktan sonra islak yolda da kullandım çok memnunum tam ihtiyacım olan ürün buymuş. Yağmurda çok yavas gitmeme gerek kalmıyor cunku hic camur gelmiyor. 7 km sonunda sadece bacagimda bir iki damla vardı.

Merdivenden atlarken falan da tahmin ettigim kadar sıkinti çıkarmıyor sıkı baglarsaniz atlarken sesi bile çok az.

Adaptör ve vidaları eksik yollamışlardı o yüzden sağlam bir alüminyum plaka buldum ve ondan adaptörleri yaptım. Arka kisimda sele altinda kadroya baglanti aparati eksikti, birde camurluga teli baglayan aparattan 1 tane gondermisler kendim yaptım onları.

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Aybek Cihan