MTB ve Yol Lastiği

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

T.Ertan

Üye
Tepki
12
Arkadaşlar internette gördüğüm kadarıyla yol lastikleri sözkonusu olunca 28" boyutuna denk geliyorum hep.

Merak ettiğim nokta şu ki 16" kadro boyunda ve 26" tekerlekli bir MTB'ye uzun yol için niyetlendiğim takdirde yol lastiği, ya da en azından daha az pütürlü bir lastik takmak istersem, 26" bulabilir miyim? Ya da 16" kadro boyundaki sözkonusu bu bisiklete 28" tekerlek takılabilir mi? Takılırsa ergonomik açıdan sorun çıkar mı?

Teşekkürler.

Scudo
Tepki
1
anasayfadaki bisiklet firmalarinin sayfalarina girersen 26 inches a uygn bi cok slick lastik oldugunu goreceksin, ben takmadim ama yorumlar bisikletin asfaltta yag giybi kaydigi yonunde :D

• Beğen
Tepkiler: T.Ertan

RAİNBOW

Üye
Tepki
9
@Tamer Ertangil

Oncelikle 26" jant yerine 28" jant fikrini aklından cıkarmanı oneriyorum,kadro, maşa vb. nedenlerinden dolayı,
İkinci olarak 26 jant Mtb lastiği yerine istegine gore karar verebileceğin değişik ebatlarda yol lastiğini forum a sponsor olan firmaların web adreslerinden kolaylıkla bulabilirsin,bende tamamen asvaltta kullanıyorum ve hatta bisikleti alır almaz daha ustune binmeden yaptıgım ilk sey yol lastiğine cevirmek oldu,asvalt kullanımı için gerçekten yol lastiğini oneririm zira yolda gerçekten akıyor.

• Beğen

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
jantını değiştirmene gerek yok, yolda gitmeye uygun lastik paternleri ve genişlikleri piyasada bol bol mevcut, seceneklerin cok olacaktır...

• Beğen

Alp Aslan

Forum Bağımlısı
Tepki
4.150
Bisiklet
Cannondale
cst traveller 1.15, çok başarılı, kullanmış ve memnun kalmıştım, distribütör firma sanırım aslı bisiklet internetten telefon numaralarını alıp görüşebilirsin fiyat olarakda çok uygundu,kolay gelsin

T.Ertan

Üye
Tepki
12
Anladım, öyleyse 26" bir yol lastiği işimi görecek; fakat yalnızca dış lastik mi almam gerekiyor? Yoksa hem dış hem lastik mi?

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
sadece dış yeterli olur. bişey değişmiyorki lastiğinde, yalnızca profilleri daha düz olacak daha akıcı gider lastikleri değiştiğinde.

• Beğen

T.Ertan

Üye
Tepki
12
@Tuonela

Bisikleti alırken yanında iki tane de CST Traveller alayım öyleyse :) Lastiği değiştirmeyi de kendim yapmam lazım artık öğrenmek lazım böyle şeyleri :)

Taner Yavuz

Forum Bağımlısı
Tepki
788
@Tuonela

Eğer 1.15 -1.40 gibi ebatlarda ince bir lastik alırsanız ,buna uygun bir iç lastik almanız gerekir.Yok ben 1.75-1.90 gibi bir slick veya semi-slick alacağım derseniz,mevcut iç lastiğiniz ile kullanabilirsiniz.1.50'nin altında dış lastiklere ,uygun ebatta olmayan iç lastikleri tıkıştırarak takmanız gerekiyor:)En güzeli bence uygun ebatta iç lastik almak.Bu arada bende 1.40 slick CST kullanıyorum.Extra memnunum,belirteyim:)

• Beğen

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
o konuyu atlamışım tabi, o incelikte bir lastik dusunuyorsa ayrıı

• Beğen
Tepkiler: Taner Yavuz

T.Ertan

Üye
Tepki
12
@Taner Yavuz

Belki de benim için en uygunu semi-slick dediğiniz lastikler olacaktır. Bisikleti kullanacağım yer çoğunlukla asfalt olsa da, parke taş döşeli yol da var bol bol. Yeni olduğum için işin terminolojisini tam bilemiyorum ama kendi dilimle anlatmam gerekirse kalın mtb lastiği değil, ipince pürüzsüzler de değil fakat şöyle azıcık pütürlü, ne ince ne kalın bir lastik, hem asfaltta mtb lastiğine göre daha akıcı gitmemi sağlar, hem de parke ve benzeri yollarda çok sorun yapmaz sanırım. Dağ bayır atlayıp zıplamakla pek işim olmayacak zaten. :)

Taner Yavuz

Forum Bağımlısı
Tepki
788
Sponsor firmalardan e-bisiklet 'te çok uygun fiyatlı bir michelin vardı.Hatta patlamayan lastikler diye bir konuda açmışlardı.Bu patlamayan seri değil ama hoşunuza gider diye tahmin ediyorum.Birkaç alternatif model daha var.İşinize yarar diye düşünüyorum.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.