MTB tavsiyeleriniz

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Bisikletforum üyelerine öncelikle İstanbul'dan merhaba diyorum. İsmim Burak, 28 yaşında bir bilgisayar mühendisiyim. Malum sürekli masa başında göbek büyütüyoruz :) yalnız içimdeki spor yapma isteği sürekli depreştiği için belli aralıklarla sporu hayatımda hep bulundurdum, son 2 yıldır da maraton koşularına katıldım. 2012 aralık ayında vatani görevimi yapmak üzre birliğime teslim oldum, sancılı geçen 155 günlük bir sürede aklımda hep ertelediğim planlarımı askerlik sonrası artık mutlaka hayata geçirmem gerektiği gerçeği oldu. İşte o gün geldi diyorum :) orta okul, lise yıllarımda uzunca süre çok severek bindiğim bisiklete tekrar dönmek istiyorum. Aslında gönlümün en derinlerinde triatlona katılıp bir iron man olma isteği oldu yıllarca :) bu sebeple ilkin maratona sardım, şimdi bisiklet kondüsyonuna da ihtiyacım var. bir haftadır araştırmalar yapıyorum ama nasıl bir bisiklet alacağıma karar veremedim. Aklımdaki plan şu şekilde; bisikleti arabanın arkasına yükleyip, hafta sonu İstanbul dışındaki orman kamplarında dağ, tepe demeden eski zamanlardaki gibi hoplaya zıplaya geziler yapayım. Bunun için full amortisörlü modellere yöneldim. Sonra disk fren olsun dedim, sonra baktım alüminyum kadro ve carbon kadro lar çıkmış, dayanıklı hafif gayet mantıklı geldi. Kafamdaki bisiklette bu özellikler olsun istiyorum ama ne kadar doğru bir düşünce içerisindeyim sizlere danışmak istedim. Bir de amortisörlerin kilitli versiyonları var, hani bir takım şehir lastiği ve jantı hazırda bekletsem, İstanbul turları için evde pit stop yapıp cadde lastiklerini takıp amortisörleri de kilitlesem MTB kadroyu şehir içinde kullanabilir miyim? Her türlü fikirlerinize, tekliflerinize, düşüncelerinize sonuna kadar açığım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Scudo

yusuf tunçer

Daimi Üye
Tepki
142
Bisiklet
Giant
Bi bütçe belirledinizmi peki kafanızda bi rakam söylerseniz daha yardımcı olacaktır önerilere

cem dilmen

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Carraro
@burak.aydin

Burak Bey yaklaşık 2 hafta önce ben de aynı düşüncelerle boğuştum durdum. En son Carraro 2012 model bisiklette karar kıldım. Nette dataylı özelliklerini bulabilirsiniz. İlk profesyonel bisikletim ve inanın çok hoş ve konforlu. Ayrıca yazınızda belirttiğiniz tüm özelliklerre haiz ve uygun bir bisiklet. Eğer bütçeniz uygunsa gözü kapalı alabilirsiniz.
Saygılar...

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Yardımlarınız için teşekkür ederim. Cem bey CRX 2012 modeli 2050TL, açıkçası kafamdaki bütçenin üzerinde, benim aklımdaki en fazla 1200-1300 TL, optimum 800-900 TL civarı, hatta Salcano Astro Diablo HD modeli var şu ana kadar aklıma yatan, piyasanın acemisiyim sonuçta, nasıldır değildir bilmiyorum. Sizin fikirleriniz nelerdir

Serdar Sarı

Daimi Üye
Tepki
77
Bisiklet
Cannondale
Full süspansiyonlu MTB'ye yol lastiği takmak bisikleti olmadığı bişeye zorlamak olduğunu düşünüyorum ve tam performans alabileceğinizi sanmiyorum.
Ama kitlenebilen maşası olan bir hardtrail MTB'de bu dediğiniz mantıklı olabilir. Ayrıca Hardtrail (sabitkadrolu) MTB arazi şartlarında sizin işinizi görücektir tabii Downhill yapmayı düşünmüyorsanız.

Bütçe de söylerseniz daha iyi yardımcı olabiliriz. Şahet aradığınız bisiklet full süspansiyonlu karbon kadrolu bir bisikletse bu iş size biraz pahaliya patlayabilir :)

Ramazan Gürel

Daimi Üye
Tepki
98
Bisiklet
Bianchi
burak 500 600 liralık bisiklet alıcaksan 3 ay sonra degiştirmek isteyeceksin bence ömür boyu
kullanacagın optimum derecede bişey almanı önerirm.

yusuf tunçer

Daimi Üye
Tepki
142
Bisiklet
Giant
full süspansiyonlu bisikletlerin iyileri (link) şu fiyatlardan başlıyor Astro Diablo iyi bir bisklet değildir onun yerine ön süspansiyonlu astro serilerine bakabilirsiniz 600-1000 arası diğer markalardada birbirine denk birsürü muadil bulabilirsiniz

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar karar verdik gibi, Salcano Insomnia 20 özellikleri ve donanımı ile kalbimizi fethetti. Kullanan bilen varsa düşüncelerinizi bekliyorum