MTB seçimi

mustafa tanrıverdi

Daimi Üye
Tepki
236
İsim
Mustafa
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese selam,
29 jant MTB arıyorum bütçe 1000 TL civarı. Öneriniz var mıdır?

Scudo

Selami53

O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !
Tepki
963
Bisiklet
Specialized
Sıfır sedona 729 veya 2.el sedona 759 olabilir.Şahsi tercihim 2.el 759 olurdu.

mustafa tanrıverdi

Daimi Üye
Tepki
236
İsim
Mustafa
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Disk fren problemli diye duyuyorum, V frenli bulabilirmiyim?

Selami53

Tepki
963
Bisiklet
Specialized
Elbet o da bulunur ama 759'da biraz daha zor.Hidrolik fren alabilirsin abi hem de rahatlıkla bulursun.

Samet Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
516
Sedona 729 al derim sedona 759 2. ele düşmedi daha. Beklerim dersen sen bilirsin. Bende sedona 729 alacam bugun

Sait Hislioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
212
29 jant bisikletlerde v-fren nasıl oluyor acaba. 28lere 26 lara göre nasıl bir duruşu var merak ediyorum. Jantlar büyük ya zorlanabilir diye düşünüyorum.

Samet Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
516
Ben daha 29erlerde v fren görmedim varsada bilmiyorum. 28 inç tur bisikletlerinden farklı olmaz heralde

Sait Hislioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
212
demek ki dediğim doğruymuş. Koca tekeri 2 pabucun durdurması zor oluyor demek ki. Hidrolik şart.

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Sait Hislioğlu

V frenli 28" kullanıyorum. 29er'de durum farklı mıdır bilemicem ama bugüne kadar V frende bir sıkıntı yaşamadım.

Atıl Güven

Forum Demirbaşı
Tepki
243
İsim
Atıl Güven
Bisiklet
Focus
yol bisikletleride v fren onların jantlarıda büyük ben jant büyüklüğüyle frenin sorun yaratacağını düşünmüyorum

Selami53

Tepki
963
Bisiklet
Specialized
@Sait Hislioğlu

Bence hiç bir sorun teşkil etmez,adeta hareketli bir cismi merkezden durdurmak daha zordur.

Samet Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
516
ama 29er mtb olarak geçiyor ve kullanım şartları tur bisikletlerine göre daha zorlu. V-fren sıkıntı yaratabilir çünkü 29 inç 26 ya göre daha zor durur. Düz yolda v-fren sıkıntı olmaz. Ama arazi inişlerinde durum farklı olabilir.

Selami53

Tepki
963
Bisiklet
Specialized
@Samet Koç

Baradine'nin 3 renkli pabuçlarından ve shimano deore V fren kullanıyorum hidrolik de denedim,kesinlikle aratmıyor.Ancak yağmur çamur faktörü işin içine girerse fark olabilir.

• Beğen
Tepkiler: gok

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
v-fren 28 inc de kullaniyor bence v-fren daha iyi 29 incden bir sey cıkmazki,işlevi yine aynı.hd kullaniyorum ama disk frenler sorun oluyor yaglama -balatalar pahali.hic memnun degilim.ayar yapması zor.bugun balata diske surtuyordu performansı cok etkiliyor.kaldirip atacaktim.ayarı zor.agir.yine sen bilirsin.hd frene güvenerek hızlı gitmekte yanlis özellikle yagmurlu havada.fren sıkınca kayarak düsme riski daha fazla.

Koray06

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar Hidrolik Fren ciddi tecrübe istiyor kim ne derse desin. Olay bu kadar basit. Yollar her zaman güllük güneşlik değil, ıslak zemini de kaygan zemini de var kısaca her türlü zemin var.Asfalt zeminde hemen hemen herkes çok iyi kontrol sağlayabilir bu nedenle herkes hidrolik en iyisi diyecektir. Gelin görün ki stabilize yollarda , ıslak zeminlerde kaygan yollarda hidrolik fren kullanmak Güven, özveri ve tecrübe ister.(çok klişe oldu ama öyle) kimseye kabiliyetsizsiniz de demiyoruz ama şu da bir gerçektir ki V fren hidrolik kullanmaktan çok daha kolaydır. Daha az deneyim gerektirir.

V fren almanızı her açıdan tavsiye ederim. Yok yeni şeyler öğrenmeyi, macerayı sonucunda yara bıraksa da risk alırım derseniz hidroliği kesinlikle tecrübe etmelisiniz.