Mtb Önerimi?!!

aliyilmaz

Aktif Üye
Tepki
38
Arkadaslar tam bır butcem yok ancak cokta asırı kacmak ıstıyorum ılk amacım kılo vermek ama daha sonra tam bır mtb’ci olmak ıstıyorum yanı baslangıc sporcusu olarak tanımlayabılırım kendımı ona gore bır mtb onerırsenız sevınırım gunde yaklasık 6 km yuruyorum artık bundan sonra 1 – 1.5 saat antreman yapmak ıstıyorum dedıgım gıbı ılk amac kılo vermek ama yınede sız bısıkletcıye onerecegınız bısıkletler onerırım..
Yasım:16
Boy:180
Kılo : 89
Kendı bısıkletınızı onerıcek arkadaslarda vucut olculerıme gore onerırse sevınırım…
Herkese Saygılar..

Scudo
Tepki
6
biraz konudan uzak olacak ama her gördüğüme soruyorum (doktor-diyetisyen dahil). benim de boy:1.80 ama kilo:55 :(. Ne yapıp edip almam lazım kahrolası kiloları. bir öneriniz var mı???

Bu arada Sedona- Borla öneririm. Sade,pek pahalı değil,başlangıç için ideal,kalite

Burak ÖZBEK

Daimi Üye
Tepki
214
Bisiklet
Colnago
Size kadro boyu olarak 16 veya 18 önerebilirim. Bisiklet olarak da Whistle'nın başlangıç seviyesi modelleri veya Sedona Borla olabilir. Kilo vermek içinse sporun yanında bilinçli bir diyet de gereklidir diye düşünüyorum..

Sezer Özdemir

Daimi Üye
Tepki
122
Dostum 17 kadro senın ıcın uygun olacaktır fiyat aralıgı 700 e kadar cıkablırsen 715 tl ye whistle 1162 d modelı var yada 2010 sedona 711 d modelı yada borla son ıhtımal olarakda carraro ya bakabılırsınız ıyı gunler...

aliyilmaz

Aktif Üye
Tepki
38
@Deniz Tansıman

orasına ben karısamam sızın kılo almanız ıcınde benım kılo almam ıcınde saglam bır beslenme programı lazım ayrıca onerınız ıcın tesekkurler...

Size kadro boyu olarak 16 veya 18 önerebilirim. Bisiklet olarak da Whistle'nın başlangıç seviyesi modelleri veya Sedona Borla olabilir. Kilo vermek içinse sporun yanında bilinçli bir diyet de gereklidir diye düşünüyorum..
Kadro boyunda 17 olarak dusunuyorum..
Borla degıl ancak 711 - 741 serilerini dusunuyorum sedona'nın
ancak whistle pek dusunmuyorum cunku cok agır...
Dostum 17 kadro senın ıcın uygun olacaktır fiyat aralıgı 700 e kadar cıkablırsen 715 tl ye whistle 1162 d modelı var yada 2010 sedona 711 d modelı yada borla son ıhtımal olarakda carraro ya bakabılırsınız ıyı gunler...
Whistle stıl olarak cok begenıyorum ancak agırlık ve ekıpman olarak pek dusundugum bır bısıklet degıl.
Ancak carraro cok hosuma gıdıyor hem stıl hem ekıpman harıka ayrıca kılo verme konusunda tabııkı saglam bır dıyet + spor ıle 20 kg vermeyı dusunuyorum
Tesekkurler Sagolun...

Arda_7

Forum Demirbaşı
Tepki
140
Bisiklet
Cannondale
bütçen ne kadar onu söylersek daha iyi bilgi verebiliriz ayrıca senin boyuna 17-18 kadro boyu ideal ...

aliyilmaz

Aktif Üye
Tepki
38
@Arda_7
Butcem dedıgım gıbı eger benım baktıgımda bısıklete bıctıgım degerle sahıbının bıctıgı deger aynı olursa ne kadar olursa alabılırım ama ılla bı butce belırlemek gerekırse 3000 tl kadar dıyebılırım...
Ayrıca kadro boyu onerımı ıcınde tesekkur ederım...

Arda_7

Forum Demirbaşı
Tepki
140
Bisiklet
Cannondale
3.000 gibi bir miktar çok gibi geldi başlangıç için kaliteli bir mtb alabilirsin marka konusunda giant,trek,scott ve marin diyebilirim :)

aliyilmaz

Aktif Üye
Tepki
38
@özgür karataş

3000 tl'ye kadar dıyelım zaten kask + suluk vs 100 tl ayırdım sımdı 2200 tl param var + ve satısta olan 1000 liralık elektronik esyalarım var hanı saglam olsun karızma olsun baslangıc bısıkletı olmasınada o kadar gerek yok ben bısıkletın hakkını verırım :D

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
Giant xtc3 aldım ben bir ay önce, 2009 du sanırım modelide. erdoğanlar bisikletten, daha pek binmek nasip olmadı ama giant xtc3 forumlarda çok iyi bir bisiklet olduğu söylendi. başlangıcın üstünde bir model 1600 civarı bir fiyatı var. Bence böyle bir şey al, daha sonra mesela aynakol eskidğinde yerine bir xt aynakol takarsın, frenleri üst düzel yaparsın eskidiklerinde olur süper bir bisiklet.

sonuçta acemilik için bile fazla bir bisiklet aslında xtc3 bence ama ileri dönük bir bisiklet ve şöyle söyliyeyim xtc serisinin kadroları aynı ama parçalar farklı üzerindeki ve parçalar değiştikçe çok üst düzel bir bisikletede dönüşebiliyor.

Başlangıç ve ilerisi için iyi bir bisiklet diye aldım ben. sende bu tarz birşey düşünebilirsin. başlangıçta yarışlara yada aşırı zor koşullarda sürmeyeceğni düşünüyorum ki xtc3 birçok şeyi başlangıç ve orta seviyeli kullanımda rahatlıkla karşılayacaktır diye düşünüyorum...

aliyilmaz

Aktif Üye
Tepki
38
@Alper Yıldırım

Evet Alper Bey gercekten dusuncelerımı yazmıssınız bende baslangıc ve orta sevıye bır bısıklet arıyorum yarıslar ve zor kosullar su an hayal sıze bu mesajınızın ıcerıgı hakkında bır ozel mesaj attım cevap verırsenız sevınırım...
Tesekkurler...
Saygılar...

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
mesajınız cevaplandı, fakat bu rakamlara birçok üst düzey bisiklet mevcut. Ama Xtc kadrolar sağlam ve parça değişimine çok uygun diye biliyorum...

aliyilmaz

Aktif Üye
Tepki
38
@Alper Yıldırım

ya benım bıraz parca degısımınden cok sımdılık spor amaclı bınıcem ama tabııkı bu ust duzey bısıkletlerın tarzı benı alıp goturuyor demezsem yalan olur o yuzden cok saglam bir bisiklet almak ıstıyorum kı benı 2-3 yıl yalnız bırakmasın ona gore bır secım ypıcam ıste..

Ali ERTURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
354
Bisiklet
Whistle
@alıyılmaz

Çok sağlam bir bisiklet ve 2-3 yıl.Çelişki :D
Belirttiğin bütçe ile alacağın bisiklet bakımlarını yaptırdığın ve kaza yapmadığın sürece 10 yıl bile götürür seni.Sen yeter ki ona iyi bak (=

Ve bence bu bütçe ile alacağın bisiklet dünya markası olmalı.Yani kendini kanıtlamış ve güven kazanmış bir marka olmalı.Bu doğrultuda Scott, Trek, Giant, Merida, Corratec vb markalar tercih edilebilir.

Yukarı da bir arkadaş Giant Xtc 3 den bahsetmiş, bence çok iyi bir seçim olabilir.
Ya da bir arkadaşım daha yeni aldı sayılır, Merida TFS 700-D.Fiyatı da 1500-2000 TL arası birşeydi.Ve bence komponent olsun görünüş olsun çok iyi bir bisiklet.Bu bisikleti alıpta üzeceğini hiç sanmıyorum..

İnşallah yakın zaman da karar verir ve bisikletinize kavuşursunuz..

Selamlar ;)

aliyilmaz

Aktif Üye
Tepki
38
@Ali ERTURAN

scott ve gıant tasarımm ve mekanızma olarak cok begendıgım bıskletler...
Onlardan almayı dusunuyorum ama marka degılde model olarak tavsıye edersenız sevınırım

Kaan Bayhan

Forum Bağımlısı
Tepki
377
Bisiklet
Scott
Giant xtc serisi iyi bir seçim olur