MTB mi, Yol mu?

Tepki
5
Merhaba bisiklet gönüllüleri;
Benim sorum şu ki yardımcı olacağınızı umuyorum.
Max 2000 TL ye bisiklet arıyorum,taksitle alıcam. Ankara'da oturmaktayım.Asfaltta süreceğim bisikleti ama yarış mı yoksa mtb mi alsam karar veremedim.
(Toza toprağa dağa taşa vurmayacağım bisikleti.)
Boy:175
Kilo:60
İçimde hep bir yarış bisikleti tutkusu var ama yollarada güvenemediğimden dolayı mtb mi yoksa yol bisikletimi kararsız kaldım.
İlk olarak baktığım ve gözüme çarpan bisikletler Carraro'dan CR-RACE 032 ve CR-RACE 052 ayrıca Salcano'dan XRS 040 ; MTB hiç bakmadım.
MTB mi yoksa Yol bisikleti mi almalıyım sizlerden de öneriler bekliyorum.
Linkde paylaşırsanız sevinirim...Onun içinde ayrıca konu açmayayım.

Scudo

Tunakan Önen

Forum Bağımlısı
Tepki
273
Bisiklet
Salcano
Yorulmadan pedal çevirmek istiyorsanız yol bisikletinden şaşmayacaksınız :)

Tepki
50
Bisiklet
Sedona
Sene olmuş 2014 halen diğer konulara bakmadan böyle konu açan arkadaşlar var. Ayrıca yarış değil yol bisikleti sonuçta dağ bisikletiyle de yarışlara katılıyorsun yarışıyorsun o da yarış bisikleti olmuş oluyor. Bütçen varsa ikisini de almalısın çünkü olayları çok farklı. kazasız sürüşler.

GurkanSamet

Aktif Üye
Tepki
109
Bisiklet
Cannondale
Dediklerinizden yola çıkarak söylüyorum, mtb yi direk eleyin.
Eğer yollara güvenemiyorum diyorsanız hybrid bisikletlere bakmanızı tavsiye ederim,yok ben yol bisikletine hevesleniyorum diyorsanız yol alırsınız :)

Ozan Güneri

Forum Bağımlısı
Tepki
2.359
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Drop bar'a alışık degil ve sadece asfalta kullanacaksan 2000 tl civarında şu var.Ne MTB nede yol :)

(link)

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
önce kullanım amacınızı belirleseniz iyi olur. dağ ve yol bunlar bambaşka türler
şu anki kullanacağınız yere göre hibrit şehir-tur bisikletleri işinizi görüyor. örneğin:
(link)
mtb mi yol mu? bence ikisinin ortası cyclocross

• Beğen
Tepkiler: srknsrt

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
@Kadiri Yağız

Bu cümlenizi takdir ettim. Sahibinden.com dan mıdır nedir yapıştırdılar yol bisikletlerinin üzerine yarış bisikleti diye bir isim gidiyor. Bu bilgiyi paylaştığınız için teşekkür ederim.
*
Reşit Beyi in söylediği gibi sorunun doğru cevabı kullanım amacına ve parkura göre bisiklet. Önce bisikleti kullanmayı düşündüğünüz yol şartlarını parkurun özelliklerini ve ne amaçla kullanmak istediğini yazarsanız on göre tavsiyeler alabilirsiniz. Bisiklet seçiminde öncelikle hangi tür bisikleti alacağınız, size hangi türün uygun olacağını kesinleştirmek en doğrusu. Sonrasında bütçenize boyunuza kilonuza zevkinize göre bir model bulunur.

• Beğen
Tepkiler: MustafaOnderATiK

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
@Kadiri Yağız
Bu cümlenizi takdir ettim. Sahibinden.com dan mıdır nedir yapıştırdılar yol bisikletlerinin üzerine yarış bisikleti diye bir isim gidiyor. Bu bilgiyi paylaştığınız için teşekkür ederim.
*
Reşit Beyi in söylediği gibi sorunun doğru cevabı kullanım amacına ve parkura göre bisiklet. Önce bisikleti kullanmayı düşündüğünüz yol şartlarını parkurun özelliklerini ve ne amaçla kullanmak istediğini yazarsanız on göre tavsiyeler alabilirsiniz. Bisiklet seçiminde öncelikle hangi tür bisikleti alacağınız, size hangi türün uygun olacağını kesinleştirmek en doğrusu. Sonrasında bütçenize boyunuza kilonuza zevkinize göre bir model bulunur.

Tepki
5
yorumlarınız ve cavaplarınız için çok teşekkür ederim tavsiyelerinizi göz önünde bulunduracagım..

selami atay

Daimi Üye
Tepki
249
Bisiklet
Giant
Kanınız biraz deli akıyorsa mtb al sakin akıyorsa yol şehir bisikleti al

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Dağda sürecek isen dağ bisikleti, yolda sürecek isen yol bisikleti. Küçükken hocalar derdi ya "cevap sorunun içinde gizli" aynı durum burada da geçerli.

Yunus Emree

Forum Bağımlısı
Tepki
150
Bisiklet
Sedona
Bu yollar bizim burda iyi heralde, ben şimdiki aklımda yol bisikleti alırdım. Aşağı indiğim gibi ana yolda oluyorum. Şehir içi de gayet iyi, tabi yol bisikletiyle şehir içi gezer miydim bilmiyorum.
Kullanma şeklim mtb, kullandığım bisiklet şehir tur:)
Siz zaten yol bisikletini tarif etmişsiniz, mtbyi aklınıza getirmeyin bile.

vatan

Daimi Üye
Tepki
115
İsim
Vatan
Bisiklet
Mosso
ben şehirde de sürmek istiyorum ama yokuşta çıkıcam okula giderken mecburen , kronxc500 var mtb, yokuşda müthiş fakat şehirde yoruyor; sorum şu 27.5 jant alsam yol bisikleti taklidi yaptırabilir miyim mtbye çünkü daha önce hiiç yol bisikleti kullanmadım ön yargılarım var. Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: cngz

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer
Yollar dar ise ve kondisyon yoksa yol bisikletinden vazgeç dostum. Ben çok istediğim halde bulunduğum yer yol bisikletin müsait olmadığı için vazgeçtim
Mtb te devam

vatan

Daimi Üye
Tepki
115
İsim
Vatan
Bisiklet
Mosso
@katran Konyada yaşıyorum şehrin çoğu yeri düz dağlık yerleri de okula çıkış zaten yokuş
Krondan ötürü mü bilmiyorum pek hız yapamıyorum çok zevk vermiyor açıkcası.

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
Gidondan kilitlemeli city bike tarzı birşey olabilir. Yok hep asfaltları ağlatacağım dersen yol bisikletide düşünülebilir.

• Beğen
Tepkiler: vatan

cngz

Daimi Üye
Tepki
333
İsim
cengiz
Bisiklet
Specialized
@vatan mtb alıp ince lastik takıp şehir bisikleti gibi kullanabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: vatan

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Eger konyada yasiyorsan amortisorlu bir bisiklet almana gerek yok. Hatta mtb alip ince lastik takmana hic ama hic gerek yok.
Illa yol bisikleti de almak zorunda degilsin. Fitness tarzi bir bisiklet de olabilir. Hatta arkasina da bir bagaj, oh mis, al sana fistik gibi city bike.
City bike diyorum, konya "city" statusunde gecen bir yerlesim yeri oldugunda. "Mountain" statusunde gecseydi, mtb al derdim.