Dağ bisikleti için lastik tercihi

Tepki
54
İsim
İsmail
Bisiklet
Kron
Arkadaşlar merhaba. MTB bisiklet için iyi bir marka dış lastik istiyorum. Fazla taşlı yerlerde geziyorum.
Önerebileceğiniz tüm lastik markalarını ve tedarik edebileceğim yerleri yazarsanız sevinirm.

Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: fisnesuyu
Scudo

ahmetkya

Forum Demirbaşı
Tepki
147
İsim
Ahmet Kaya
Bisiklet
Merida
MTB'de Schwalbe ya da Maxxis.Schwalbenin sanırsam en ucuz mtb lastiğini kullanıyorum black jack.1 senedir kullanmama rağmen aşınma yok.Fakat yağmurda yol tutuşunun çok iyi olduğunu söyleyemem :D

• Beğen
Tepkiler: İsmail Özcan

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
Michelin bi lastigini tanıdıgım kullanıyor bi arastır istersen decatlon mağazalarından almıstı
Wild Grip 26x2.10

• Beğen
Tepkiler: İsmail Özcan
Tepki
84
İsim
Çağlar
Bisiklet
Sedona
Ucuz yollu bir lastik düşünüyorsan cst 2.10 alabilirsin. Hızlı bir Aşınma problemi yaşamayacagını düşünüyorum ayrıca çok sert dişleri olan bir lastik kolay kolay patlama sorunu yaşamayacagını düşünüyorum ben 3 ay kullandım. asfaltta yol Tutuşu ve Performansı çok kötü olmasından dolayı dişsiz lastiklere geçtim. Ama taşlı toprak zeminde toplamda 15-20 kullanmama rağmen memnun kalmıştım.son olarak amatör bir Kullanıcı oldugumu belirteyim :)

Tepki
36
İsim
Kerem T
Bisiklet
Salcano
Valla benim görüşüm patlamayan lastik yoktur benim binmediğim lastik vardir patlattigim kalitleli lastikler 2 kere rapid rob 1kere maxxis overdrive kaliteli olmadigi icinde sayamadigim kadar racing xcm patlattim :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bugün sipariş verdim. Alabiliyorsanız yurtdışından sipariş verin.

(link)

(link)

Bi de sele alayım dedim. Hem 75€ tamamlansın hem de zaten seleyi patlatıp yamulttum kazada diye. :)

(link)

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.024
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Michlen Xrc mud 26x2.00 dış lastik alacağım sizce nasıldır ?
(link)

Michlen XL S modeli var birde ?

(link)

Fazladan konu açmamak için 4 yıl sonra konu hortlattım.

@Mustafa Zeybek hocam vardır bilgin.

Tepki
2
İsim
Alperen
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@MAERKEK Hocam ben de 1 sene sonra hortlatayım xcr mud aldınız mı aldıysanız yorumlarınız nedir ?

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
Tepki
234
İsim
Talha S.
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Alperen Kartal bu model arkadaşımda vardı ve bende deneyimledim çok verimli lastik degil lastik dişlerinde kopmalar oluyor, hızlı aşınmadan dolayı, bisikletin sürüş karekteristini bozuyor. bu lastiği açıkcası tavsiye etmem. continental modellerini tavsiye ederim

Continental race King 2.2
efsane bir lastiktir.
- Her türlü hava koşulunda güvendiğim lastik
- yumuşak, konforlu, tutunma kabiliyeti yüksek, seri..

images (16).jpeg

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: necmeddin

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.024
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
@MAERKEK Hocam ben de 1 sene sonra hortlatayım xcr mud aldınız mı aldıysanız yorumlarınız nedir ?
Evet hocam aldım. (link)

Oraya ek olarak yağmurda kaymaya meyilli olduğunu söyleyebilirim . Asfaltta gider gibi v-fren kolunu sıkınca kızaklıyor hemen . Daha hassas basmak gerekiyor o yüzden. Michlen ' ın en ucuz lastiği olduğunu unutmayın.

Tepki
2
İsim
Alperen
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Evet hocam aldım. (link)

Oraya ek olarak yağmurda kaymaya meyilli olduğunu söyleyebilirim . Asfaltta gider gibi v-fren kolunu sıkınca kızaklıyor hemen . Daha hassas basmak gerekiyor o yüzden. Michlen ' ın en ucuz lastiği olduğunu unutmayın.
İnternette doğru düzgün bi inceleme bulamamışken böyle güzel bi inceleme yaptığınız için teşekkür ederim yardımcı oldu :)

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK