mtb lastik seçimi yardım

osman922

Aktif Üye
Tepki
39
Bisiklet
Nishiki
selamlar herkese.. tanesi 30-40 tl arası olmak üzere mtb 26'' dışlastik almayı düşünüyorum önerileriniziz, görüşleriniz bekliyorum teşekkürler :)

örneğin bu nasıldır (link)

not: şuan continental race king 2.2 kullanıyorum

Scudo

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Almak istediğinizin genişliği kaç ne kadar olacak? Race King'lerden bir memnuniyetsizliğiniz mi var yoksa eskidiler mi?

osman922

Aktif Üye
Tepki
39
Bisiklet
Nishiki
cepten giriyorum umarım doğru yazıyorumdur, onu yazmayı unutmuşum en az 2.00 kalınlığında almayı düşünüyorum.. Raceking 2.2 konusuna gelince aslında çok memnunum ancak tekerlerde yamulma var jant düzgün ancak racekingler bombe yaptı derler ya işte o şey başıma geldi onun için arayıştayım :/

osman922

Aktif Üye
Tepki
39
Bisiklet
Nishiki
şuan cst selecta kevlar yol lastikleri var üzerinde racekingler olsa video çeker koyardım :/

osman922

Aktif Üye
Tepki
39
Bisiklet
Nishiki
ah bi de tecrübelilerden/bilenlerden cevap alabilsem... :) ya da konunun okunduğunun yarısı kadar öneri :)

Koray06

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Sedona
Schwalbe Smart Sam 26x2.25 Düşünür müsünüz ? fiyatı gayet makul şuan. erdoğanlar da %28 indirimli tanesini 40 liradan satıyorlar. Verdiğiniz linkteki üründen çok az daha incedir.

• Beğen
Tepkiler: osman922

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Sıkıntınız lastiğin janta tam oturmaması.Ve lastik balans veriyor yalpalaya yalpalaya dönüyor anladığım kadarıyla.Benim size önerim ellerinize bolca bulaşık deterjanı sürüp lastiklerin yanaklarına iyice yedirin ve jantlara yavaş yavaş oturtarak hava basın problem ortadan kalkacaktır :)
Eğer sorunu yanlış anlamadıysam tabi :)

osman922

Aktif Üye
Tepki
39
Bisiklet
Nishiki
@Koray06

teşekkürler ama aklıma tek takılan race kinglerde de o verdiğim linkte de teker ovalimsi yani yanlara doğru diş yok. dağa çıksam da asfaltta da gidiyorum hızımı çok kesmesin ?

osman922

Aktif Üye
Tepki
39
Bisiklet
Nishiki
@M.Burak KARADAĞ

öneriniz için sağolun ama yaptım bunu da oturmaktan değil gerçekten bombe yapmş :) . sanırım tekerler taşınırken üstüne eşya kondu :S

Koray06

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Sedona
Lastiğin yanlarda dişleri olması ancak lastik basıncınız düşükse hızınızı kesecektir. Düşük değilse zaten kenarlardaki diş yapısı düz giderken yere basmıyor. kenarlarda diş yapısını yoğun seçmemin sebebi dönüşlerde stabilize yollarda daha iyi tutuş sağlaması. MTB da aradığım özellik zemin tutuşudur. Siz hız arıyorsanız ona bir şey diyemem. ;) kolay gelsin

osman922

Aktif Üye
Tepki
39
Bisiklet
Nishiki
doğrudur haklısınız :) ben ortadaki dişler zamanla erir vs diye düşünerekten.. hız aramıyorum ama hantallıkta olmasa iyi olur manasından :D açıkçası racekinglerdeki rahatlığı bulamamaktan korkuyorum onlarda 50tl kasıcak beni ondan düşük fiyatta arıyorum :D öğrenci işi