Mtb için aynakol

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar öncelikle başınızı ağrıtacağım biraz. Şimdiden kusura bakmayın. Yardım eden arkadaşlara da peşin peşin teşekkür ediyorum.

Bisikletimin artık aynakol ve zincir değişim vakti geldi. Bütçem 330 lira maks. Kyk yatıyor malum :D

Piyasaya baktım aslında aklımda hollowtech 2 göbekli bir aynakol, kmc veya deore ayarında birde zincir var.

SIknıtım şu, benim mevcut setim 9 lu. Birkaç arkadaştan da fikir aldım 10lu set aynakol senin sistemle dişli genişlikleri farklı olacağından uyum sağlamaz dediler. ANcak genel olarak yardımcı olabilecek arkadaşlarında fikrini almakta fayda gördüm.

9lu setime 10 lu set aynakol taksam uyum problemi yaşar mıyım? Mevcut setim aynakolum hariç full 9lu deore. Piyasada deore grubu bütün aynakollar ne yazık ki, artık 10lu olmuş. 9 lu set deore klasmanında zincirle beraber benim bütçemi aşmayacak aynakol zincir önerileriniz var mıdır?

Son çare olarak bulamazsam alivio alsam (yanlış hatırlamıyorsam deltada hollowtech 2 alivio gördüm) nasıl olur? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

edit: dişlileri belirtmeyi unutmuşum. Tercihen 22-32-44T daha iyi olur ama bulamazsak da el mahkum. Mevcut dişliler 26-36-48 zaten.

Scudo

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
(link) şu konuya bir bak :)
bende 9 lu sistemde 10 lu aynakol kullanıyorum bi sorun olmadı şuana kadar.
benim tavsiyem temiz 2.el slx aynakol almanız 250 tl maksimum bulursunuz piyasada çok var uzun ömürlü xt ya ztr iş görür bence 80-100 tl arası piyasada var.
2.el almam diyorsanız deoreye devam o zaman :)

• Beğen
Tepkiler: M.Burak KARADAĞ

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@M.Burak KARADAĞ

10'lu aynakol 9'lu sisteme uyar ama 10'lu ruble 9 lu zincirde sıkıntılı olabilir diye okuyorum ben genelde...
Her neyse! Eger 3'lu aynakol deore dusunuyorsaniz hala stokta var gorunuyor. Bu siteden alisverisim oldu gayet ilgililer, ancak siparis oncesi stok durumunu tel ile kontrol etmenizde fayda var:
(link)

Bu 48 - 36 - 26 benim aynakolum 9 set uyumlu. Duz yol ve ulasim icin 11 - 32 ile gayet verim aliyorum. 1,5 yildir kullaniyorum.
Yurtdisindan birseyler alirken 11-34 ruble getirttim degisim zamani gelince arazide daha rahatlatacagini dusunuyorum.

Bu da sizin aradiginiz:
(link)

Bu 44 - 32 - 22 ve 9 set uyumlu.

• Beğen

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.371
Bisiklet
Scott
Aynakol ve zincirile birlikte rubleyi de değiştirmeniz isabetli olur. Bu üç parça birlikte aşınan parçalardır.

Rubleniz yeniyse değişime gerek yok tabii...

• Beğen