Mtb hakkında

skaandemir

Üye
Tepki
2
İsim
kaan
Bisiklet
Salcano
Merhaba arkadaşlar, öncelikle bisiklet konusunda çok yeni olduğumu söylemeliyim. Bir süredir bisannın xty 5140 serisini kullanıyorum fakat artık kaliteli bir mtb almak istiyorum. Şimdi yardım beklediğim konular şunlar : 1- 1.75 boyum var kaç cm jant seçmeliyim ?
2-1000-1400 arası bir bütçem var bu aralıkta nasıl bir bisiklet alırsam uygun olur fiyat performans açısından (salcano ve kron gibi markalar düşünüyorum ) tabi diğer önerileride gözden geçirebilirim.
3-disk frenin performansımı daha iyidir, v frenin mi ?
şimdiden teşekkürler..

Scudo

erencaner

Forum Demirbaşı
Tepki
280
İsim
Eren Caner
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Dahon
@skaandemir 1000-1400 gibi rakamlara cıkıyorsan salcano, kron düşünme. sedonaları, decathlon'daki btwin'leri incele derim. fiyat aralıgın 500-700 civarı olsa salcanoları incele derdim.

skaandemir

Üye
Tepki
2
İsim
kaan
Bisiklet
Salcano
bahsettiğin markaları ilk kez duyuyorum açıkçası :) çok yeniyim bu işte henüz. peki model olarak önerebileceğin bir bisiklet varmı söylediğin markalardan ?

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
bu bişe değil daha . corratec var merida var whistle var trek var varda var yani. sen sıkı bi araştırmaya giriş bence

Ghost

Yoksa insan başıboş bırakılacağını mı sandı?
Tepki
478
İsim
Enes
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Disk fren v fren den çok daha kaliteli fren yapar. Mekanik disk dertli oluyor bi de o var. Ama demek istediğim ani frende disk frenin farkını rahatlıkla anlarsınız. Ben v fren kullansaydım ya birini sakat bırakırdım yada ben sakat kalabilirdim

Fevzi Orak

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
b'Twin
Öncelikle iyi geceler . Mtb demişsiniz , çoğunluk ormandamı süreceksiniz , veya patika yollardamı , Mtb aldıktan sonra hep yolda sürüpte lastik değiştirmeyin sonra . Daha yolun başındayken iyi düşünmek gerek .
1 inci sorunuza cevap olarak M veya L kadro boylarına bakmalısınız . Jant olarak ta kendi tercihiniz, manevralarda veya ani hareketlerde 26 jant daha iyi , 29 da uzun turlarda avantajlı galiba
3üncü sorunuza cevap olarak Disk fren daha iyi tabiki ama daha ağır , Ve turda sorun çıkartabilir diskin frene sürtmesi gibi .. Şahsen Vfren yeterli .

2 inci sorunuza cevap olarak Eğer Mtb kesin kararınız ise birkaç bisiklet önericem

skaandemir

Üye
Tepki
2
İsim
kaan
Bisiklet
Salcano
kullanım amacım aslında şöyle ; şehir içinde de kullanacağım tabiki ama aldığım bisikletle uzun mesafe yollarada gideceğim. ayrıca kamp yapmaya giderkende kullanmayı düşünüyorum.. tabii arada birde sırf zevk için dağ tepe dolaşmayıda düşünüyorum. hepsini bir arada en güzel şekilde karşılayacak bir bisiklet olamaz eminim ama şehir bisikleti alıp arazide yorulmaktansa mtb alıp lastik değişmeyi yeğlerim diye düşünüyorum. yardımınız ve önerileriniz için teşekkürler dostlar :) bu arada scott aspect 670 ile b'twin rockrider cidden hoşuma gitti (Y)

• Beğen
Tepkiler: Fevzi Orak

Fevzi Orak

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
b'Twin
@skaandemir rockriderlar kadro ve bazı parçaları ömür boyu garantilidir bunuda belirtelim. Ve genelde Btwin rockriderlar Fiyat Performans ürünleridir .
özellik olarak scott mu rockrider mı tam bilmiyorum , onu forumdaki daha bilgili arkadaşlara bırakıyorum. Yardımcı olduysam ne mutlu :)

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Cyclocross sana daha uygun sanki. Şehir içi, orman yolları ayni anda isteklerini karşılayabilir

• Beğen
Tepkiler: yaboga