MTB Düz lastik arayışı

Mesut ARAM

Üye
Tepki
30
Bisiklet
Whistle
Arkadaşım ve bnm MTB bisikletlerizmiz fakat bu bisikletleri kullanılması gereken yerlerde değil aksine yolda kullanmak zorunda kalıyoruz.Bisikletlerin lastikleri kalın dişli olduğı için hız yapmakta bizi engelleiyor.Bildiğim kadarıyla MTB bisikletler için ortası düz sadece kenarları dişli olan lastikler var bu tür lastiklerle değiştirsek bi faydasını görürmüyüz.Şimdiden teşekkürler:)
(link)

• Beğen
Tepkiler: burhan ceylan
Scudo

yamaç kolatan

Aktif Üye
Tepki
155
@Mesut ARAM

merhaba gösterdiğiniz lastik türü semi-slick.. bu lastik türü mtb için asfalt yolda daha güvenlidir fakat yinede hızınızı engelleyecektir eğer tamamen dişsiz(slick) bir lastik arıyorsanız size şöyle bir örnek gösterebilirim ; (link)

Mesut ARAM

Üye
Tepki
30
Bisiklet
Whistle
Peki bu gösterdiğiniz lastik yol bisikletleri için değilmi yani daha ince gördüğüm kadarıyla, uyum sağlarmı mtb jantlarına??

• Beğen
Tepkiler: burhan ceylan

burhan ceylan

Daimi Üye
Tepki
191
güzel bir konuya degindin..ben de senin gibi düşünüyordum ..
sonucu benimle paylaşırsan sevirim..

yamaç kolatan

Aktif Üye
Tepki
155
@Mesut ARAM

eğer lastiğin özelliklerine bakarsanız enaltta 26x1.35 yazıyor yani mtb jantlarına uyumlu. Daha doğrusu sadece mtb jantları için olan bir lastik..

gabalı

Forum Bağımlısı
Tepki
511
İsim
ertuğrul
Mesut bey piyasada schwalbe hurrıcane lastikler var sizin isteğinize uygun
(link)
hatta kaçkar bisiklette bulabilirsiniz büyük ihtimal sitesinde olmamasına rağmen

ali alper uyar

Forum Demirbaşı
Tepki
751
ya dostum sana bi tavsiye de bulunayım bende senin gibiydim..Dişsiz lastiğe geçtim bu sefer ayna kol kücük gelmeye başladı mtb olduğundan dolayı lastik nekadar izin versede bu sefer aynakol kücük geldiğinden basamıosun o yüzden 28" e geçmende fayda var.Ama lastikleri sorarsan evet MTB'ye takılabilir.ziya jantın üzerindeki değerleri oku bazı jantlar(benimkisi gibi) sadece 1.5 ve 1.75 e takılabilir.1.35 ince bir değer.buna dikkat et;)

• Beğen
Tepkiler: Erol KOLAS

yamaç kolatan

Aktif Üye
Tepki
155
@ali alper uyar

aynakol un küçük gelmesinden ziyade vites sayısı önemli.. çünkü 3 e 9 kombinasyonunda seri çevirdiğinizde zaten direk 60 km ve üstüne çıkabilirsiniz..

jant uyumu konusunda size katılıyorum! ben sölemeyi unutmuşum.. lastik seçmeden önce ona da dikkat ederseniz iyi olur..

• Beğen
Tepkiler: Erol KOLAS

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
Schwalbe Marathon 1.5 alın çok memnun kalırsınız...
Daha makul bir şey düşünüyorsanız...
(link)

Cüneyt Kılıç

Forum Demirbaşı
Tepki
236
Bisiklet
Specialized
@N.Erdem TUGRAHAN

performansı nasıl etkiliyor acaba.. duruş ve kalkışlarda normal lastiklere göre nasıldır? bir de virajlara hızlı girersek kayma ve düşme tehlikesi varmıdır? son oarak bozuk yollarda, küçük cam parçaları, çakıllardan geçerken sıkıntı yaratır mı yani dayanıklılık nasıl?

Cüneyt Kılıç

Forum Demirbaşı
Tepki
236
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar sedona borla kullanıyorum. Orjinal jantları var üzerinde. bu jantlara 1.50 dış lastik olur mu? eğer uyarsa iç lastikleriklerin de değişmesi gerekir mi? iç lastikler hangi ebatlarda değişiyor bilen var mı?

karadatemiz

Daimi Üye
Tepki
44
öncelikle merhabalar. bu konuda iyi mi iyi deneyimim var. elimdeki bisiklette yazın yetmiş seksen km yol yapıyorum. tabi bisikletim bisan olunca en az enerji ile daha fazla km yapmanın yollarını iki kat daha fazla aramaya başladım. değinmiş olduğun teker konusu kesinlikle en önemli konu. eğer düz yolda isen ortası düz kenarlar tırtıllı bir mtb ye bile gerek yok. alacağın ince tekerler seni düz yolda öyle rahat ettirecek ki bana buna şaşacaksın. demek istediğim ortası düz kenarları tırtıllı tekerlere hiç girmeden hemen bir düz teker almalısın.

dinçer karadayı

Daimi Üye
Tepki
174
arkadaşlar herkese selam bende 2009 borla kullanıyorum şuan kullandığım lastiğin ölçüsü 26*1,95 bende schwalbe marathon almayı düşünüyorum acaba alacağım lastiğin ebatları ne olmalı? iç lastiği değiştirmeme gerek varmı? şimdiden sağolun..