mtb bisikletlerden hangisini aliyim lütfen yardım

yukselg

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Raleigh-USA
arkadaşlar ... ben bisiklet almak istiyorum tecrübe ve bilgilerinize ihtiyacım var... 1200 tl gibi bir para verebilirim...sıfır alıcam... 1,80 boy... 80 kilo.... dağ bisikleti 29 jant , hidrolik disk fren almayı düşünüyorum.... ön süspassiyon kilitlenebilir olması çok mu önemli .. bende daha önce vardı zamanla işlevini kaybediyor...olmasada olur mu ....kadro ölçüsünü ne almalıyım 18 mi 19 mu...
carraro big 829
carraro big 929
salcano insomnia 10
salcano ng 650 29
Salcano Insomnia 293 Sram
Salcano Insomnia 292
kron xc 1000
Sedona 729
veya sizin başka bir tavsiyeniz var mı... limitim aslında kısıtlı değil ama 8 tane bisiklet çaldıran biri olarak 1000 tl üzerinde para da vermek istemiyorum açıkçası ... 6000 liraya cannondale almayı düşündüm sonra aklıma çaldırdığım bisikletler gelince vazgeçtim bunu da çaldırırsam herhalde türkiyeyi dolaşırım bisikleti bulmak için
içlerinde hangisinin kadro kalitesi , donanım kalitesi üstün... fiyatına göre hangisi iyi .... bilginize ve görüşlerinize ihtiyacım var... ilginiz için şimdiden teşekkür ederim...

Scudo

Enes Gürel

Aktif Üye
Tepki
69
Bisiklet
Bianchi
salcano ng kron ve carraro bunların cok kaliteli bisikletleri var fakat bin liralık
modellerden kesinlikle uzak durmanı öneririm bir okadarda masraf çıkartıyorlar ilk 1 yıl içinde.

ghost marka modelleri türkiyede bulabilirsin bunu öneririm

(link)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhaba Yüksel bey,
MTB bisiklet için ön süspansiyon önemlidir, gerektiğinde kilitlemeniz gerekebilir. MTB için süspansiyon olmazsa olmaz. Ben 1,77 boyundayım 18,5 kadro kullanıyorum tam bana göre, sizin ölçülerinizede 18 kadro gider.
Listenin içinden donanım ve görüntü olarak aklıma tek yatan marka Kron XC 1000 29 HD vereceğiniz paraya değecek.

yukselg

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Raleigh-USA
bu bisikletlerin içinden hangisi alınır ... kadro , donanım , performans ,fiyat döngüsünde hangisi üst düzey ... ilgi ve alakanız için teşekkür ederim...

yukselg

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Raleigh-USA
merhaba ali bey ..öncelikle ilginiz için teşekkür ederim... Kron XC 1000 29 HD içlerinde en iyisi mi... sizin liste dışında önereceğiniz bir marka model var mı...

yukselg

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Raleigh-USA
ghost se 1150 nin kadro şeklini şemalini beğenmedim ... selenin altındaki çapraz giden parça hoş durmuyo ... başka öneri ve görüşlerinizi beklerim ilginiz için teşekkürler

yukselg

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Raleigh-USA
kesinlikle hidrolik disk fren düşünüyorum bunun nedeni ise hafta 1 pabuç değiştirmemdir... ben bisikleti aftif bir şekilde kullanıyorum bisiklete binmediğim bir gün yok.... bu koşullarda sizce hangisini tercih etmeliyim.... disk fren bana daha mı pahalıya gelir parça değişimi tamiri vs... sizin görüşleriniz nedir bu konuda ilginiz için teşekkür ederim

yukselg

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Raleigh-USA
arkadaşlar birde kron xc 1000 29 HD nin sitesindeki özellikleri geçerlimidir... çünkü bir arkadaş o sitedeki bir iki parçası doğru değil dedi.. aslı varmıdır ...

Üsame Y

Üye
Tepki
2
ben de kron xc 750 var ve gayette memnununm eğer alacaksanız kesinlikle öneririm . sanki kronların arasından fırlamış gibi duruşu ve gidişi mükemmel. eğer isterseniz hd frenli olanı da var bir bakın derim.

eyupozturk

Roadie
Tepki
316
İsim
EyoO
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben kron xc1000 kullanıyorum. Gayet memnunum. Boyuna göre 18 kadro uygun olacaktır. Bununla birlikte butcene göre aşağıdaki bisikletten daha iyisini bulamazsın. Birde sitede olmayan full deore setli luca da var 1300 civarı. Bisikletimi aldığımda o olsaydı kesinlikle onu alırdım.

(link)

Barış Onur

Aktif Üye
Tepki
65
Bu sorunun cevabını ben de çok merak ediyorum.
Salcano Insomnia 293 Sram'in donanımı ve fiyat/performansı çok iyi gözüküyor.