MTB bisiklet önerisi

Misfit

Üye
Kayıt
5 Şubat 2015
Mesaj
21
Tepki
3
Şehir
İzmir
Öncelikle herkese merhaba, çocukluğumu üstünde geçirdiğim bisiklet sevgisine çok uzun zaman sonra geri dönmeye heveslendim. Fakat internette araştırdıkça kafam karışıyor sanırım. Birinin amortisörü iyi iken aktarıcısı veya freni okuduklarıma göre kötü kalıyor. Ama freni veya aktarıcısı iyi ikende amortisörü kilitli olmuyor vs. Kimisi zoom amortisör iyidir diyor kimisi kötü diyor.Kimi tourney aktarıcı diyor kimisi altus,acer, vs. öneriyor. En son kendim konu açıp bütün soruları buradaki tecrübeli insanlara sormak istedim. Bütçem 600-700 lira ile sınırlı hatta daha düşük miktarlarda olursa benim için daha iyi olur. Başlangıç için çokta masraf etmek istemiyorum. Arazi ağırlı bir rota izleyeceğimi düşünüyorum. Bana bu konuda yardımcı olursanız ve öneriler sunarsanız sevinirim. Düşündüğüm bir model olarak (link) bunu paylaşabilirim. Birde V fren sistemli bir bisiklete hidrolik disk fren sistemi takmak mümkün müdür?
 
Scudo

hsnbykkls

Forum Demirbaşı
Kayıt
10 Temmuz 2014
Mesaj
531
Tepki
281
Şehir
Burdur
İsim
Hasan Büyükkeleş
Aynı bütçeyle ben ikinci el bisiklet aldım daha karlı olduğuna inanıyorum. Öncelikle, Türkiyedeki bisikletlere takılan ZOOM maşaların kalitesi çok iyi değil. Sr Suntour daha kalitelidir ve kabaca sıralaması ise, XCT, XCM, XCR dir. Rock Shox, Fox maşalarda kalite hakkında bilgim yok ama o bütçeyle Rock Shox ve Fox maşalı bisiklet de yok. Hidrolik Sistemli bisikletlere V fren takılır mı? Sorusu bisiklete bağlı. Bisiklette uygun delikler vs varsa takılabilir. Ancak o dediğiniz bisikletlerde var mı bilmiyorum. Dolayısıyla, kimse "Tourney, Aceradan iyidir" demez :) ancak tourney ile de yüzlerce km deviren abilerimiz olduğundan bahsediliyor. Fren sistemi konusunda pek bilgim yok o yüzden bişey diyemeyeceğim.
 
  • Beğen
Tepkiler: Misfit

Misfit

Üye
Kayıt
5 Şubat 2015
Mesaj
21
Tepki
3
Şehir
İzmir
Bilgilendirdiğin için teşekkür ederim. Paylaştığım iki bisiklet hakkında ne dersin özellikle ilki ile ilgili? Amortisörlerle ilgili ne diyebilirsin ?@hsnbykkls
 
  • Beğen
Tepkiler: hsnbykkls

hsnbykkls

Forum Demirbaşı
Kayıt
10 Temmuz 2014
Mesaj
531
Tepki
281
Şehir
Burdur
İsim
Hasan Büyükkeleş
Ben 700 tl ye ikinci el diyorum :D
ama illaki o bisikletlerden biri diyorsanız, ben pek bişey diyemem yorumu büyüklerimin yapması daha doğru olur :)
 
  • Beğen
Tepkiler: Misfit

Misfit

Üye
Kayıt
5 Şubat 2015
Mesaj
21
Tepki
3
Şehir
İzmir
Açıkcası çok ikinci el taraftarı değilim. Eğer ikinci el işine girersem kendim toplamaya kalkabilirim. Bu sefer dertli başıma daha da dert almış olurum; işin içinden çıkamam. Onun için çok profesyonel olmayacak şekilde ama benide rahat ettirecek ve üzmeyecek bir şey bakıyorum.