MTB Arka Lastik Mandalı Sıkı Olduğu Halde Boşluk Var

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
363
Bisiklet
Ghost
Arka tekerin mandalı ne kadar sıkarsam sıkayım bir boşluk kalıyor şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım ancak bugün lastiği yamayıp taktıktan sonra baktım boşluk biraz daha fazla olmuş neden olmuş olabilir acaba.az boşluk olduğu zamanda bir bisikletçiye gösterdim öyle biraz baktı fazla kurcalamadan bişey yok dedi.Önerilerinizi bekliyorum bu halde binmeyede biraz çekiyonurum artık aslında

Scudo

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
363
Bisiklet
Ghost
göbeği nasıl sıkabilirim bilmiyorum ne tür bir anahtar yada ne lazım

Tepki
68
Anahtar tipi göbeğinizin marka/modeline bağlı ama 15-16 anahtar veya gevşeklik fazlaysa elinizle de sıkabilirsiniz. Bir yere kadar. Tabi sorun buradan mı kaynaklanıyor emin değilim. Yakından incelemek lazım.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet H.

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
363
Bisiklet
Ghost
elimdeki anahtarlarla sıktım boşluk kalmadı fazla sıkmamaya dikkat ettim zaten elimdeki anahtarlar tam tutmuyordu her neyse boşluk gitti sürüş denemesi yapmadım henüz bir sorun varmı diye onada bakacam

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
363
Bisiklet
Ghost
fazla sıkmışız bir arkadaşda baktı bir kaç km de sürdüm bir zararı olurmu bilmiyorum tekrar gevşetecem biraz

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
bisikletçi bir sorun olmaz demiş, jant kadrodan ayrılıp bir yana gitseydi sizde bir yana gidebilirdiniz.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
aynı problem toplamak için aldığım salcano ng650 bisikletimdede var.
benim aklıma göbeğin dağılmış olduğu geldi.
36telli 7li rubleye uyucak göbekte nette pek bulamadım.

bende vida sıkmayı deneyeceğim umarım başarılı oluruz.

konuyu takipteyim