Msn Hata Veriyor:(

Volkan Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
384
arkadaşlar windows live messenger hata raporu veriyor göndersemde göndermesemde açılmıyo.silip tekrar kuruyorum.herşeyi yapıyorum olmuyor.yine hata raporu veriyor.bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Scudo

mcyc

Daimi Üye
Tepki
147
bilgisayarında daha önce hiç live messenger kullanmış mıydın? yani daha önce kullandın daha sonra bir şey oldu veya olmadı birden açılmamaya mı başladı?

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.167
(link)

Bu linkden bir gözat.

Bu hata msn de çok sık görülmüyor ama görüldüğü zaman malesef düzenlenemiyor.Format gerecek gibi...:eek:

Ya bir yerden port kapatıyor bir daha açılmamasına,yada ramlerden kaynaklanan bir sıkıntı..:rolleyes:

İyi işler.

mcyc

Daimi Üye
Tepki
147
eğer eskiden açılıyor fakat bir süreden beri açılmıyorsa, xp işletim sistemi kullanıyorsan, sistem geri yükleme yapabilirsin. sistem geri yükleme de kurtarmazsa formattan başka çare yok gibi görünüyor. bir de hepsinden önce kapsamlı bir virüs taraması yaptırmanı tavsiye ederim. tabi trojanları falan da arat. eğer bir şeyler bulunursa sil sonra tekrar yüklemeyi deneyebilirsin...
eğer daha önce hiç live messenger kullanmadın ve yükleyip açmaya çalıştığında bu hata mesajını alıyorsan büyük ihtimalle donanımın ve live messenger arasında bir uyumsuzluk vardır.

Volkan Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
384
@mcyc

Daha önce WLM kullanıyordum.Yeni çıkmaya başladı.Virüs taraması yaptım olmadı, sistemi geri yükledim yine olmadı.Artık MSN 7.5 yüklicez.Başka çarem yok gibi görünüyo;)

mcyc

Daimi Üye
Tepki
147
yani çok fazla sorun etmezsen 7.5 yükle. eğer o da hata verirse format seni paklar:D

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.167
Tahmince 7.5 kurulsa bile olmayabilir,bilgisayarın havasına bağlı:D (espri) çalışır filan,ne olur ne olmaz..;)

Konun üzerindeyim,gerekli açıklamalar cumartesi günü detaylı olucak arkadaşlar.

herşeyi dene arkadaşım..;)

Volkan Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
384
Hepinize teşekkürler arkadaşlar sistemi biraz daha geriye yükledim ve sorun kalmadı

mcyc

Daimi Üye
Tepki
147
çok güzel :D eğer sorunun kaynağını bulabilirsen paylaşır mısın?
önder abi senin de araştırma sonuçlarını dört gözle bekliyorum...

hulyaars

Forum Demirbaşı
Tepki
222
benimde bilgisayarımda geçenaylarda aynı hatayı veriyordu,internetede bağlanmakta sorun çekiyordum ki sorun bilgisayarda virüs olmasıymış.Temizlendi şuanda sorun yok ama düzelmezse format atmak gerekiyormuş.Bilginize

Volkan Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
384
arkadaşlar sanırım XP'nizin orijinal olmamasından kaynaklanıyor.sizinle orijinale çevirmeyi paylaşmak isterdim fakat forumumuzda bu tür illegal şeyler yasak olduğu için paylaşamıyorum:(
hepinize iyi forumlar

OnurCalp

Daimi Üye
Tepki
22
Bazı msn programlarında lisanslı uretıcılerın dısında kacak yazılım yazanlar art nıyetlı ınsanlarmız msn messengerın yada lıve messengerın kodlarnı alıp degıstırebılıyorlar bunu yaptıktan sonra net ortamına bu dosyayı tekrar yolluyorlar.gun gecıyor msn kurmak ıstıyorsun bılgısayarına google ye yada program ındırme sıtelerıne msn yazıyorsun cıkıyor karsına bır suru dosya en guncel olan genellıkle en usttedır baslıyorsun ındırmeye ınıyor kurmaya gecıyorsun tak senın gıbı bır hata cıkartıverıyor karsına ? programın ıcınde ne olup ne olmadıgını msn.exe dosyasından goremedıgın ıcın kacak yazılım(virüs) coktan pc ne bulasmıs yapacagını yapmıs oluyor..sorunun hallolmamıs olsa ıdı guvenılır kaynaktan bulup kurmanı bır de bu sekılde denemenı tavsiye ederdim..
Saygılar..

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
pek bir faydası olurmu bilmiyorum ama windows messenger ile çakışma yapıyorsa onu kaldırman gerekebilir.kaldırmak için yapman gereken şu:
Başlat-Çalıştır kısmına şu komutu yaz:
RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\inf\msmsgs.inf,BLC.Remove

sorun çözülürse, çözümü yolla,merak ettim nasıl çözeceğini. ama çözümü bulmaya ısrar et bence,ilk zorlukta format atmaktan yana değilim. yıllardır bilgisayar kullanıyorum, bilgisayarın açılırken kendi kendini sürekli kapadığı durumlarda bile format atmadan işin içinden cıkabiliyordum,ilk kurtuluş format diildir yani, tabi benim fikrim bu.

OnurCalp

Daimi Üye
Tepki
22
Kesınlıkle bende o gorusten yanayım.

- hii virüs girdii eyvah yandım
-abı pc ye virüs girdi ne yapıcam :(
-geliyorum dur hemen format atıyım.

bomba sankı patlayacak anti-virüs diye bir şey yapılmış :)