Mp3 Önerisi Olan :)

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
Öncelikle Merhaba :
Yeni bir mp3 oynatıcı almak istiyorum. Bisiklet sürerken kullanmak için genellikle biraz araştırdım ve en mantıklı seçenek bu geldi .
(link)

Sizin önerilerinizi almak isterim .. Maksimum 150 lirayı geçmeyecek mp3 önerisi olan var mı? Ses kalitesi en önemli etkendir :)

Okudugunuz için tesekkürler , iyi forumlar . Yorumlarınızı bekliyorum :)

Scudo

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
ben 1.000 lira sıfırına vereceğime ikinci el çok temiz ve garantisi devam eden ipod touch 5 32 gb 400 liraya aldım. ipod touch 4 32 gb vardı onu da sattım. artık 2 senedir kullanıyordum kamerası az gelmeye başlamıştı. müzik için en iyisi ipod touch 5 ve en az 32 gb olacak :in:

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir müzisyen olarak size,MP3 çalardan ziyade "İyi bir kulaklık" almanızı öneririm.İlk tercihiniz kulaklığınızın "Kulak üstü" dediğimiz modeli olsun.Ben profesyonel olarak sennheiser kullanıyorum.Hem mikserde hem ayrıca müzik dinlerken.Elbette farklı modeller.Sony ve Philipps markalarının da orta segment ürünlerinin fazlasıyla işinizi göreceğini düşünüyorum.Kalitesiz,ucuz kulaklıklar,müziğin en güzel ve en lezzetli yerlerini duymamıza izin vermiyor.Baslar yetersiz,frekans kayıplarıyla cılız;tizler ise,kullanılan tweeter'lerin kalitesizliği sebebiyle bozuk geliyor.

Bir diğer konu ise bisiklet üzerinde müzik dinlemek çok doğru değil,umarım yapmazsınız.Off road tarzı sürüşlerde yani trafiğin olmadığı alanlarda sorun yok ancak şehir trafiğinde daima kulaklarımız açık olmalı.

fatih selim yakar

Daimi Üye
Tepki
54
Ben arkadasin ipod alcagini dusunmuyorum onu alcak olsa telefon alir ondan dinler bana kalirsa kucuk ve kolay tasinabilirlik acisinda bakiyor arkadas model bilemiyorum ama sony nin ustune tanimam.Ama bunada bakabilirsin ekran olmasi avantaj (link)

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
@Derya Keçeci

Daha cok trainerda bisiklet sürerken dinleyeceğim. Kulaklık tavsiyesini göz önünde bulunduracagım.

Yorum yapan herkese çok teşekkür ederim. Ekran konusunda pek ekran gereklı değil ama olursada birşey fark yapmaz bisiklet sürerken pek ekranla ugrasmayacagım icin.
Peki bu ürün hakkında düsünceleriniz nelerdir ?
(link)
Sandisk Sansa pek görünüs acısından hosuma gitmedi :)

Enes Gürel

Aktif Üye
Tepki
69
Bisiklet
Bianchi
bence gayet güzel suda geçirmiyor bu üründe kritik olan sarj süresi sürekli seni yarı yolda bırakır mı onu ögrenmek gerek :)

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ı pot shuffle kadar ufak mp3 çalar yok sanırım şu an türkiye'de kücük olması dez avantaj severek alıp daha sonra kaybetmiştim içimde ukte oldu. Fakat kalitesinden şüpheniz olmasın

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
@Enes Gürel

8 Saat Oynatma süresi varmıs yeterli olur diye düsünüyorum.
Ses kalitesi nasıl onu merak ediyorum.
Daha önce bundan kullandım ve 90 dakika sarjla 18 Saat oynatabiliyordu.
(link)

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kablosuz olması bir avantaj gibi gözükse de,bu modellerin SAR değerleri ve oynatıcının kulakla bitişik olmasından kaynaklı zararlı etkileri bilinmiyor.Her elektronik cihaz radyasyon üretiyor,bildiğimiz bu.Öyleyse,kaynağı özellikle de bundan etkilenebilecek en hassas organımız olan beynimizden uzak tutmakta fayda var.Telefonları da tabi.Gerçi telefonların SAR değerleri biliniyor ancak,yukarıda yazdığım gibi,bunun olumsuz etkileri üzerine yapılan bir bilimsel araştırma yok/kanımca olması da zor.

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
@Derya Keçeci

Dediğinizi anladım :) tesekkür ederim .. Arastırmaya devam o zaman..

aykut yiğitel

Aktif Üye
Tepki
141
Bisiklet
Cube
Kardeşim söylediğin mp3 oynatıcının siyah modelini 1 aydır kullanıyorum. Eğer önceliğin ses kaliyesiyle kesinlikle yanlış tercih. Zira bu modeller su geçirmemek üzere tasarlanmıştır ve ses diğer oynatıcılara (kulaklıklara) nazaran görece daha boğuk ve derinden gelir. Bir diğer dez avantajı ise kulak deliğine tam oturduğundan dış seslerden neredeye tamamen izole etmesidir. Zira biz bisiklet sürücüleri etraftan gelen sesli uyarılara karşı daima uyanık olmak durumundayız. Peki sen neden kullanıyorsun diyorsan ben havuz antremanları için aldım ama açıkcası performansından pek memnun değilim :)

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
@aykut yiğitel
Çok tesekkür ederim yorum için az daha bende bu urunun tuzagına düscektim :)

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
Tuzaklık bir durum yok. Hatta sesleri bile yüksek olmayabiliyor,kullanım amacı belli: Spor yaparken.

Sansa zamanında çok sattı. Çok kaliteli olduğu söyleniyor,hi-fi sistemler ile fotografları vardı. Bildiğim kadarı ile samsung,sony,iriver,trextor piyasada ki en iyi çipseti kullanıyordu üst modellerinde. Wolfsung mu sing mi öyle bir şeydi. Benim önerim sadece makineye parayı baymadan kulaklığa da bütçe ayırmanız.

Sennheiser mx170 gibi bir modelin altına inmeyin. Kafaya takılanlar iyidir ama empedansları yüksek oluyor genellikle,düşük ses geliyor. Kulaklık amfisi ile çok iyi sonuçlar elde edilebiliyor.

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
@Onur Ali İmren

Tesekkürler , 150 - 200 tl yi gecmeyecek güzel bir mp3 ve kulaklık almak istiyorum özel olarak önerdıgınız bı model var mı?

melih.

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Diğer
bende ipod shufle ve applenin dugmeli kulaklikligi var. kulaklik dugmeleri uzerinden ses acip kisma, sarkiyi durdurup oynatma, onceki sonraki sarkilara gecme, playlisler arasi gecis yapma ve sarki ismini sesli soyleme gibi bircok sey yapilabiliyor sadece 3 dugmeyle. bisiklet binerken kulaklik uzerinden kontrol kolay ve kullanisli oluyor. tavsiye ederim.

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
Baya kişi sansa clip önerdi ve yorumlar ıcın cok tesekkür ederim. Sansa Clip 'in bircok serisi var sanırım . Hangi serisi daha iyidir ?
Tesekkürler..

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Toros

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Sansa Clip
Sansa Clip+
Sansa Clip Zip

Clip baz modeli. Clip+'da micro sd kart okuyucu var ek olarak. Zip'de ise renkli ekran eklenmiş durumda.
Kalite olarak, normal bir kullanıcının anlayacağı kadar fark yok. Zip'in menü geçişlerine vs. biraz daha yavaş diyorlar.