Motosiklet pist şampiyonu kazada öldü

Sam0

Üye
Tepki
16
http://www.haberturk.com/2009/07/02/resim/hecammammaa.jpg

Marmara Motokros yarışlarına hazırlanan Türkiye Motosiklet Pist Şampiyonu Ali Taş (33) Denizli'de geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitirdi.
Olay, geçen pazartesi günü saat 19.00 sıralarında Gökpınar Barajı civarında Necip Ali Küçükağa Caddesi'nde meydana geldi. Evli ve iki çocuk babası Ali Taş (33), 5 Temmuz'da Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından düzenlenen Marmara Motokros yarışmasına hazırlanmak için Gökpınar Baraj Gölü yakınındaki antrenman alanına giderken, hatalı şekilde tali yola girmek isteyen Abdi Selek'in (33) kullandığı 20 S 1067 plakalı otobüse çarptı. Kazada ağır yaralanan şampiyon motosikletçi Ali Taş, kaldırıldığı Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Kazayla ilgili soruşturma başlatan polis, otobüs şoförü Abdi Selek'i gözaltına aldı. Selek, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu.

MOTOSİKLET TUTKUNLARI YASTA

Şampiyon motosikletçinin beklenmedik kazada hayatını kaybetmesi, Denizli'deki motosiklet yarışları tutkunlarını ve ailesini yasa boğdu. Ali Taş'ın motor tutkunu arkadaşları, acılarının büyük olduğunu ve Türkiye'nin bir şampiyonunu kaybettiğini söyledi. Ali Taş, 2005 yılında İzmir'de yapılan Türkiye Pist Şampiyonası'nda birinci, 2008 İstanbul Park'ta yapılan Türkiye Motokros Türkiye Şampiyonası'nda ise üçüncülüğü kazanmıştı. Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun düzenlediği yarışmalara sürekli katılan Ali Taş, yarışmalarda aldığı çeşitli derecelerle 5 kupa da kazanmıştı. Ali Taş, arkadaşlarıyla en son motosikletiyle Asri Mezarlık'ta şehitliği ziyaret ederek, şehitler için saygı duruşunda bulunup dua etmişti.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Aykut Subaşı
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
az önce haberlerden öğrendim ve bu şekilde hayata veda etmesine çok üzüldüm.bir anlık dikkatsizlik sonucu bu gibi bir kaza yaşanması çok üzücü.kendisine allahtan rahmet diliyorum.

ali karagönlü

Forum Bağımlısı
Tepki
630
Ben ali abi'yi tanıyordum.çok üzüldüm.ALLAH'tan rahmet diliyorum...

heisenberg3910

Forum Bağımlısı
Tepki
344
'hatalı şekilde tali yola girmek isteyen Abdi Selek'in (33) kullandığı 20 S 1067 plakalı otobüse çarptı'

Bir ....... yüzünden bir insanımızı daha kaybettik.Ne diyeyim.Bu ve bunun gibi trafikte seyreden binlerce ....... Allah'ından bulsun.
Şampiyonumuza rahmet, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum.

M.Kaptanbaşı

Forum Demirbaşı
Tepki
244
Değerli bisikletsever arkadaşlarım! Maalesef bizler ne kadar dikkatli ve bilinçli bisiklet kullanırsak kullanalım, diğer araç sahipleri dikkatli kullanmıyor. Bırakın şeridi, bazen polisleri bile takmadıkları oluyor. Hatta yine bırakın bisiklet ve motorsikleti, türke birşey olmaz diyen bazı şöförler kamyonları bile takmıyor. Karşıdan tırın geldiğini göre göre kuralsız solluyor. Sonra da neden kaza oldu diye hayıflanıyor. Kendini bilen edepli sürücülere lafım yok. Ama ülkemiz trafiğindeki sürücülere güvenemediğim için, bu yaşıma kadar araba bile almış değilim. Uzun bir süre almayı da düşünmüyorum aslında!