MotoBike Expo 2016 - Accell Standı (Carraro, Ghost, Whistle, Brompron, Lapierre)

Scudo

mtmecax

Üye
Tepki
55
İsim
mt
Video epey güzel olmuş. Özellikle yetkililerin ağzından duymamız açısından. Bisiklet çok arka planda şeklinde eleştiri vardı ama ben görmeye değecek kadar da dolu olduğunu düşündüm gittiğimde.

• Beğen
Tepkiler: enqinHLC

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Bu fuarının yıldızı kesinlikle Brompton'dır. Accell Bisiklet Brompton'u getirerek büyük bir iş yapmıştır. Hedef kitlesi umarım sadece Caddebostan'da gezinen zengin hanımefendiler ve beyefendiler olarak kalmaz. 2000 bandından başlamasını gerçekten çok isterdim ki böyle bir şey olması çok zormuş çünkü İngiltere satış fiyatının 935 sterlin olduğundan bahsediliyor ki bu en alt modeli. Brompton'un sitesinde çok güzel bir program var,bisikletinizi kendiniz yaratabiliyorsunuz.

Bir katlanır bisiklet sahibi olarak Brompton'un diğer katlanırlardan ayrılan yanı öncelikle katlanma mekanizması gelmektedir. Hafif bir bisiklet değil diğer katlanır modellerine çok yakın değerleri. En büyük eksisinin en fazla 6 vites olması diye düşünüyorum. Gerçekten hayatımda binmek istediğim bir bisikletti Brompton ama bu fiyat bandında gerçekten çok zor. Başka bir konuda da söylemiştim " gereksiz pahalı ".

İncelemeye gelince gerçekten İzmir'den bu iş için gelmeniz takdire şayan,tebrik ediyorum. Ancak geçen videoda görmüştüm bu videoda da gördüğüm için söylüyorum bunu yanlış algılamayın lütfen :) " FDJ " bir Fransız markası olduğu için İngilizce telaffuz benim kulağıma biraz değişik geliyor. Ben yıllardır ( Française des jeux ) " Fransız dö jö " dediğim için bana garip geliyor sadece doğrusunun da böyle olduğunu düşünüyorum ama tabii ki İngilizcesi daha kolay :) İnceleme için tekrar teşekkürler.

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@İki Teker Bir Adam Ben gibi gidemeyen kişiler için gerçekten çok iyi bir video olmuş. Şahsen izledim şimdi tekrar izleyeceğim bisikletlere gözümle zoom yapıyorum :D Hele ki Brompton yetkilisi ile görüşürken arkanız da bulunan bisiklet çok güzel duruyore.

• Beğen
Tepkiler: muhyt

Burak_Cakir

Daimi Üye
Tepki
551
İsim
Burak Çakır
Bisiklet
Ghost
fuar'da motor hastası arkadaşların deli gibi alışveriş yaparken görünce çok şaşırdım. sanki kıtlıktan çıkmışlar. ben ise 2016 model bisiklet kataloglarını aldım çıktım. sonra da diyorlar ki niye motor almadın. bisiklete bu kadar para verilir mi? arkadaş motor için yapılan alışverişi gören yok heralde.

fuar'da şöyle bir saçmalık vardı. ben cumartesi günü gittim . aklımda deli sorular vardı yeni serilerle alakalı ama ora koydukları görevli arkadaşlar heralde çay ocağında çalışan elemanlar denk geldi. ben adam daha fazla fikir sahibiydim.

adamlar dünyanın en hafif bisikleti bu diyor. şu göbeği markası ne karbon. çemberi ney karbon. arkadaş zaten bende görüyorum karbon olduğunu.

bu arada çekiliş standını bulmak için pasaport çıkartacaktım neredeyse . bir an içimden dedim yunanistan taraflarında heralde diye.

en önemli noktalardan birine değinmeyi unuttum. o mankenler neydi öyle arkadaş . çok cimrilik yapmışlar elde kalanları oraya getirmişler. beni altındaki motordan soğuttular arkadaş insan nenemi koysam en azında hoş sohbet muhabbet olurdu . istanbulu gezerken sokaktaki kızlar daha güzeldi valla. eğer köprünün iki ucunda otursaydım , maaşım benzin paralarına yetecek olsa istanbuldan evlenirdim :)

bu arada istanbul'dan 1 gazi vererek döndük. siz siz olun camiye girerken yanında bisiklet kilidi taşıyın . ayakkabılarınızı çalarlar. bizim arkadaşın ayakkabılarını çaldılar.
...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@İki Teker Bir Adam Emeğine sağlık. Kaliteli bir iş çıkmış ortaya, video süresi bir tık uzun olsa sanki daha mutlu olacağız :) Bu arada fuji için bir inceleme videosu bekliyoruz

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
@İki Teker Bir Adam helal olsun kardes gitmeye niyetim vardı fırsat olmadı.Sayende gitmiş gibi oldum,hoş gerci ben gitsem bu yetkililerle konusamazdım :) ama bromptona hayran kaldım.Katlanır bisiklet alma arefesindeyin dahon alacaktım ama biraz daha bekleyebilirim.Brompton fiyatı soylenmediğine gore sır heralde :)

homeless

Üye
Tepki
17
Bramptonlar ile ilgili Accell yetkilisi Samet Bey ile ben de konuştum fuarda.Sorularım ve cevapları hatıladığım kadarıyla aşağıdaki gibiydi.

S:Soru C:Cevap

S: Bromptonlar ne zaman gelecek Türkiye'ye?

C: Dün geldi.(25 Şubat 2016'yı kastediyor).

S: Ne zaman satışa çıkaracaksınız?

C: Henüz belli değil ama yakın bir zamanda bayilerimize dağıtımını gerçekleştireceğiz.

S: Fiyatları nasıl olacak?İngiltere'deki kadar pahalıya satamazsınız Türkiye'de kişisel kanaatim.

C: Brompton kalitesin kanıtlamış bir bisiklet.Alanında Dünya'nın bir numarası.O yüzden tabii ki belli bir gelir seviyesinin üzerindeki müşteri kitlesine hitap edecektir.

S: Kalburüstü (giriş seviyesinden daha iyi) bir Dahon marka bisiklet 3000 TL civarında (Q8,Mu SL,Visc D18).Demek ki 3000-400 civarı bir satış fiyatı belirleyeceksiniz sanırım.

C : (Gülümsüyor,Kafa sallıyor).Yani.Sonuçta kalitesini kanıtlamış bir bisiklet ve bu kalitenin de belli bir ederi olacak

S: İngiltere'den alırken customize (kendimiz sseçenekleri kullanarak bisikleti kişiselleştirebiliyor.Gidon,sele,kadro malzemesi seçimi vb.) yapıp,sonra satın alıyoruz.Türkiye'de de bu şekilde bir satış yöntemi mi izleyeceksiniz?

C: Türkiye'de böyle yapmayacağınz gibi görünüyor.Firmanın söylediğine göre seçenekler ile oluşturulabilecek yaklaşık 2 milyon kombinasyon var.Bunula da gurur duyuyorlar haklı olarak.
Fakar biz Türkiye'ye getirirken kendimiz bazı kombinler oluşturup,hazır halde getireceğiz.Yani müşteri hazır kombinasyonlarımızdan hoşuna giden,büt.çesine uygun olan bisikleti seçip alacak.

Arkadaşlar hatırladığım kadarıyla aramızda böyle bir konuşma geçti Samet Bey ile.Merak eden ve Brampton bekleyen arkadaşların merakını biraz giderebildiysem ne mutlu.

Motobike fuarında en sönük stand Dahon standıydı bu arada.3-5 tane dahonu saçmışlardı ortaya.Ne ilgilinen vardı ne de başıda duran kimse.Aslı isiklet geniş bir alana yayılmıştı.Sanırım eleman eksikleri vardı.O yüzden böyle bir durum oluştu.Ben yine de bir arkadaşı bulup konuştum.Bir kaç tane de katalog aldım.

DAHN 2016 LİSTE FİYATLARI

CURVE İ3 -> 2060 TL
VYBE D7 (KIRIMIZI , BEYAZ) ->1500 TL
MARİNER D7 -> 1800 TL
VİTESSE D8 (SİYAH,BEYAZ) ->1800 TL
VİTESSE İ7 ->2500 TL
MU D10 ->2750 TL
QİX -> 2900 TL
VİSC D18 2960 TL
MU SL11 -> 4980 TL
BRİZA D8 -> 2320 TL
IOS D9 -> 3450 TL
ESPRESSO D24 -> 2250 TL

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
Argh... tipik Türk tüccar mantığı işte. Egolar tavan ama iş icraata gelince fıs.

Brompton katlanır bisiklet konusunda en özel markalardan biri doğru. Belirli bir gelir seviyesinin üstüne hitap etmesi de normal. Ama bu bisikleti bu kadar özel yapan iki şeyden birisi katlanma mekanizması ise daha da önemlisi müthiş kişiselleştirme özellikleri. O "gurur duyulan 2 milyon kombinasyon" sebebiyle yukarı çıkıyor Brompton'ın fiyatı, farklı olduğu, özel olduğu için. (kişiselleştirmeyle ne demek istediğimi merak edenler Brompton'ın sitesine baksınlar)

Brompton'ı Brompton yapan en önemli özelliği, "kişiselleştirme"yi sen tüketiciye sunmayacaksan, niye o parayı versin bir katlanır bisiklete? Caka satmayı biliyorlar dünyanın bir numarası diye, e o 1 numaranın meziyetlerini niye törpülüyorsun?

Yahu ne kadar zor olabilir, isteğe göre parça getirtmek, burada sınırlı bir stok tutmak?

Bu ithalatçı tüccar kafaları yüzünden adam gibi markalar gelişmiyor bu ülkede..

• Beğen
Tepkiler: dufpanla

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Diğer firma standlarına uğradınız mı? Onların da videoları gelecek mi? Tek yönlü olmasın :D

mşehirli

Üye
Tepki
38
İsim
Murat Şehirli
Bisiklet
Merida
Tşk. Tv haberlerinde hep motosiklet gösterildi, bisikletin neredeyse adı anılmadı. Özverili çalışmanız için tebrik ederim.

murat serbet

Forum Demirbaşı
Tepki
1.449
Bisiklet
b'Twin
Ben cumartesi günü gittim. Çok az bisiklet standı vardı. Bu stantlarda da bazı modelleri getirmemişler. Mesela Lapierre şehir bisikletlerinden sadece urban shaper 200 vardı. Scott sub serisi yoktu. Merida bisikletleri bir kenara atmışlar. Bakan eden yok. Giant'ta Escape Air hangisi diye sordum ben bir arkadaşa sorup geleyim dedi stanttaki arkadaş. Görevliler de ilgisizdi. Her gelen bisikleti şöyle bir kaldırıp kaç kg bu diye soruyordu. Ondan ilgisizleşmiş olabilirler:) durum bu. Sadece bisiklet fuarı olsa farklı olabilir belki ama bu şekilde bir organizasyona katılmayı pek düşünmem.

homeless

Üye
Tepki
17
Arkadaşlar 14-17 Nisan'da TÜYAP Fuar Merkezinde sadece bisiklet fuarı var.Ayrıntılı bilgi için websitesi (link)

Imlampre

Daimi Üye
Tepki
298
İsim
hakan
Bisiklet
Cannondale
@İki Teker Bir Adam türk ceza kanunu genc kızlarımıza tecavüz eden sapıklara dogru düzgün yaptırım uygulayamıyor ki bisikletliye carpıpta kaçan sürücüye ceza versin...neyse kardeşim güzel paylaşım için tşk...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Foruma yüklenmeden once youtubedan izledim. Başlığı görünce aklıma ilk e-Tap gelmişti. Sram yine kalitesini konuşturmuş. Yarım saat şarjla 1000km inanılmaz bir veri. Emeğinize sağlık