motion

laodikya

Üye
Tepki
6
mrb 3 gün önce corratec motion aldım sert olmayan virajlarda sanki arka taraf altımdan kayıp gidecek hissi veriyor bana mı öle geliyor yoksa motionların lastiklerinde yere tam tutunamama eksikliği mi var şimdiden teşekkürler

Scudo

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
lastik hava basınçlarının az olduğu durumlarda benzeri his yaşanabiliyor..

yada belki sana öyle geliyordur :)

powered

Üye
Tepki
17
mrb laodikya bende yaklaşık 1 ay önce motion aldım.ilk sürerken bende arkanın kaydığı hissine kapıldım.ilk sürüşlerden sonra o arkadan kayma düşüncesi olmuyor.evet sert girilen yerlerde başta arkası biraz kayıyordu ama sonra bisiklete alışınca kesinlikle çok eğlenceli ve arkadan kaydığınıda şu anda görmüyorum.en başlarda bunun olmasının nedeni ön lastiklerin 2.10 arkaların 1.95 olması anlaşılan corratec arkanın öne göre daha ağır olması nedeniyle önlerin 2.10 olup bisikleti dengelemeye çalışmış.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Öncedeki lastiğin 2,10 olmasının nedeni inişlerde kolaylık sağlaması diye açıklamıştı bir yetkili bana :).

powered

Üye
Tepki
17
yani benim bildiğim kadarıyla ön arka ağırlığı dengelemek içindi ama eğer tabi yetkili biri öyle dediyse o da doğrudur

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
İki lastik arasında olsa olsa 50 gr falan ağırlık olur :). O yüzden pek bir anlamlı olmuyor ağırlık dengeleme olayı ;).

powered

Üye
Tepki
17
yani o zaman inişlerde kolaylık sağlamak için düşüncesi doğru.peki anlamadığım ve bilmediğim niye bazı corratec modellerinde böyle yani önler daha kalın arkalar daha ince sadece motionda değilde diğer birkaç modelde de böyle lastik farklılığı var. bunun nedeni ne olabilir ?

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Delta Bisiklet'e sormak lazım :).
Belki bisikletin geometrisi ile ilgili olabilir veya sadece bir pazarlama taktiğidir.

laodikya

Üye
Tepki
6
arkadaşlar teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için powered arkadaşım haklı şu an o hissi almıyorum ama yine de biraz korkuyom:)