Mosso wildfire 3.29 mu yoksa kron xc 500 mü karar veremedim.

d.mstf.23

Üye
Tepki
8
herkese iyi günler,
uzun zamandır bisiklet almaya karar vermiştim, önce şehir bisikletinden yana araştırmalarımı yaptım ancak fikrimi değiştirdim, şimdi 29'luk dağ bisikleti almayı düşünüyorum, yardımlarınızı bekliyorum.
şu anda 26 Kron XC 500 (sanırım 2012 veya 2013 model) kullanıyorum. bisikleti bir akrabamdan aldım kendisi kullanmadığı için bana verdi ancak yine de kendime bir bisiklet almayı düşünüyorum, Kron XC 500 ün bu bendeki modeli hoşuma gitti kadrosu çok güzel. Mosso nun resimlerine baktığım zaman kadro biraz küçük duruyor acaba 16 kadromu, kronunki daha yüksekte duruyor bendeki 18 lik. dağ bisikletinde 18 lik kadro tam bana uydu.
sizden yardım istiyorum sizce hangisini almalıyım. Mosso Altus, Kron Acera.

Scudo

tolga akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
457
Bisiklet
KTM
Wildfire 3.29 kullandım ve İki vites sistemini de kullandım 9 lu sistem olarak. Aralarında pek fark göremedim.Zaten fiyat olarak da pek farkları yok sanıyorum.Ben olsam iki bisiklet arasında en çok maşaya dikkat ederdim.
Mosso dan memnundum fakat şunu söyleyeyim selesi çok ama çok kalitesiz.Bacak sürtünmesi ile bile dış yüzeyi soyuldu benim. ( Boya kaçması değil süngere kadar eridi) Alternatifleriniz arasında 26" jant soktysanız mossodan 2671 veya 2014 modellerden 2670 acera modeli, wildfire 3.29 fiyatı ile aynı. Göbekleri deore güzel bir bisiklet. Mosso 29 jantlara çok fiyat biçmiş bilginize.

d.mstf.23

Üye
Tepki
8
şimdi kullandığım bisiklet Kron xc 500 (sanırım 2013 modeli) 26 jant küçük olduğu için 29 a geçmeyi düşünüyorum. bana göre de mosso nun 29 ları biraz pahalı gibi geldi, Kron'un özellikleri daha yüksek gibi, kadroları mosso 6061, kron 7003 double. Acera ile altus arasında pek fark yok diyorlar ama fiyat farkı olduğuna göre birazda olsa fark vardır diye düşünüyorum. Kron XC 500 (2015) kullanan varmı?

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Acera Altus'tan bir tık önde bir donamım fakat gözle görülür fark bence var yada ben gördüm herkese denk gelmemiş olabir. Şöyleki benim katlanabilir bisikletlerimden biri altus donanıma sahip ve vites geçişlerini daha önce eskiden aldığım ilk bisikletim olan acera donanımlı amoeba ile kıyasladığımda. Altus ile acera arasında bariz fark var acera önde. Kadro kalitesinde mosso krondan önde olduğunu daha önce forumlarda okudum. İki kadroyu derinlemesine teknik teste sokmadım. Ama mosso önde diyen çok. Mosso dış lastik iyi değilmiş alınca bir müddet sonra değişmek iyi olur deniliyor. Mossonun quando göbeklerinden şikayet var. Bence kron durmalı eskiden kron xc 1000 acera donanımlıydı ve çok sattı 2007 2008 dönemleri ve sizin xc 500 dönemin xc1000 olan modellerine eş değer. bence madem akrabanız verdi değiştirecekseniz bile ufak donanım farkları için bisiklete dokunmayın yada arıza verdikçe yeni donanım alacaksanız o zaman üst donanım alırsınız deore gibi maşa havalı örnek makul olan epicon gibi. Yada mosso alacaksanız 680xc gibi bir modele geçersiniz

• Beğen
Tepkiler: mahmut koç