Mosso vs Merida

Tepki
11
Şu iki bisiklet arasında kaldım da fikrinizi almak istiyorum.
Birinin marka değeri daha yüksek ve kadrosu daha iyi deniyor.
Diğerinin 105 seti 7005 ali gibi avantajı var. Ne dersiniz? Ayrıca mosso'da içten giden kablo sistemi var diye okumuştum ama emin değilim.
Ayrıca farklı bir bisiklet tavsiyesine de açığım.
1.80 boy 80 cm bacak boyum var.

(link)

(link)

Scudo

Yetkin

EAT- DRİNK -RİDE
Tepki
258
İsim
Yetkin K.
Bisiklet
b'Twin
Hiçbiri sadece FUJİ Sportif .Pek bilinmeyen bir marka ama çok kaliteli ve dayanıklı . 1,5 yıl Merida kullandım hiç umduğumu bulamadım. Mosso yu da @uguryilmaz144 e sormak lazım.

• Beğen
Tepkiler: uguryilmaz144

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
Mossoya cahilliğimin verdiği bir ön yargıyla yaklaşıyorum ve daha önceki tecrübelerime de dayanarak, iyi kadrolu bir bisiklet alın, gerisini zaten zamanı gelince yetmediğini hissedip değiştiredebilirsiniz. Ama genelde yetiyorlar :)

• Beğen
Tepkiler: Yetkin

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
@Yetkin 'le merida'nın fiyatlarının çok yüksek olması konusunda hemfikiriz. Donanımına göre merida pahalı görünüyor. Ben de zamanında merida reacto 400 ve mosso 735 tca arasında gidip gelmiştim. Ben mosso'yu seçtim memmunum. Ama bence insanların yönlendirmelerine göre değil, kendi isteğinize göre seçim yapın. Hangisini daha çok beğendiyseniz onu alın hocam...

• Beğen
Tepkiler: Yetkin

Yetkin

EAT- DRİNK -RİDE
Tepki
258
İsim
Yetkin K.
Bisiklet
b'Twin
@Ahmet Bıçkıcı grup sete çok takılma bisiklette esas kaliteyi kadro ve tekerlek seti etkiliyor

Tepki
11
Mosso'yu satan arkadaşla konuşmadım fakat merida ile konuştum. Mosso zaten pazarlık yapmıyorum diye belirtmiş. Scultura'nın sahibi şunları dedi

ben bu bisikleti 28.04 te 3280 tl ye aldim liste fiyati 3800 tl idi 2015 modeli oldugu icin indirim yapildi 2016 modellerde indirim yok.
tiagra 4600 müş pedallar da shimano m520.

Merida'nın kadrosu 6069 sanırım. Mosso 7005. Mosso'da 105 6800 set var Merida'da tiagra 4600. Ayın 10'nda param elime geçecek ve ikisinden birini alacağım fakat karar veremedim. Tip, renk olarak merida daha hoşuma gitti fakat kadro olarak aralarında uçurum yoksa mosso 105 setten dolayı daha alınası duruyor.

Ayrıca ben konuyu bulamayınca silindi sanmıştım. Bu kadar yorum görünce sevindim; teşekkürler :)

@Yetkin
Hocam sahibinden'e baktım fakat bana uygun bir fuji bulamadım maalesef.

@uguryilmaz144
Siz sanırım tiagra 4700 setli modeli kullanıyorsunuz. Jant ve lastikler söylendiği gibi çok mu kalitesiz?

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
@Ahmet Bıçkıcı
Evet 4700 kullanıyorum. Orjinal lastikleri olan Maxxis detonator'ler oldukça kaliteli lastikler, yol tutuşları oldukça iyi. Mosso alan arkadaşlarımın hepsi lastiklerinden memmunlar. Ben uzun mesafelerde patlak riskini azaltmak için zırhlı lastik aldım. Jantlara gelirsek kalitesiz değil, sağlam ve ağırlar. Ağır bir kullanıcı olarak arazide de test etme imkanım oldu ve @Yetkin 'in de doğrulayacağı üzere jantlar oldukça sağlam. Yetkin'in 26x2.1 nobby nic'le girdiği çoğu yere girdim, bazen de omzuma almam gerekti tabi, ama özet olarak jantlar sağlam.

Mosso'nun jantlarına kalitesiz diyen arkadaş kaç kere tel kopartmış, kaç kere akort kaçırmış merak ettim...

Tepki
11
@uguryilmaz144
Mosso 2016 konusunda okumuştum. Umarım yanlış okumamışımdır :) Teşekkür ederim bilgiler için.

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
735'le ilgili sormak istediğiniz ne varsa çekinmeden sorabilirsiniz. Hatta daha önceden bisikletin incelemesini yapmıştım, o konu da size tercih yaparken ışık tutabilir...

(link)

chizer.adam

SOSYAL ŞEBEKE
Tepki
1.518
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Meridanın kadrosu benim çok hoşuma gidiyor açıkçası. Çok rahat ediyorum, bilmiyorum. 3. merida bisikletimi kattım stoğuma o derece

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@Ahmet Bıçkıcı evet hala Merida :)

eğer yaşınız 35in üzerindeyse, daha rahat bir bisiklet arıyorsanız, daha dik duracaksanız, tur bisikleti gibi kullanacaksanız specialized olabilir :) triple aynakol var zaten. performansla alakası yok specializedin :) rahatına düşkün olanların bisikleti bu

Tepki
11
@Auron Sanchez
Evet bende merak ediyorum :D tiagra 2016 model olsa veya tiagra 4700 falan olsa anlayacağım ama bilgim olmadığı için anlayamıyorum

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklette donanım hiç birşey; kadro herşey... orada verdiğiniz parayı kadroya ve markaya veriyorsunuz.
Eşşeğe altın semerde bağlasan eşşek yine eşşektir.

ps: mosso ve merida kullanmış biri olarak konuşuyorum.

Tepki
11
@Yavuz S.
O halde benim tekrar bisiklet bakmam gerekiyor sanıyorum. Çünkü ben 105 altı bisiklet bakmadım.