Mosso Vigorelli vs. Mosso Ferret

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Evet,arkadaşlar yukarıda yazılı olan iki mosso modelini araştırıyorum.Ağırlıklarıyla gerçekten çok dikkat çekiyorlar.Şu an 18" Mosso Falcon kullanıyorum.Ağırlığı 1450 gr. civarı sanırım.Mosso'nun kendi sitesinde gezinirken bu iki model dikkatimi çekti.Kadroların ikisi de Scandium'dan yapılma.Herhangi bu iki kadroyu gören,satan yer bilen veya bu konuda bi yorumu olan var mı?Sağlamlıkları nasıldır?Hafiflik için sağlamlıktan ödün verilmiş midir?Buyrun iki modelin teknik özellikleri aşağıda.

Mosso Ferret
Type: 26"MTB
Size/Weight: 14"(1.10Kg)-20.5""(1.25Kg)
Material: U.S.A SC 7Scandium
Description: Extra Light Tripple Butted3 D/T CNC Gusset
C/S Muscle Shaped
END Forged CNC

Mosso Vigorelli
Type: 700C Racing
Size/Weight: 46CM(1.00Kg)-62CM(1.30Kg)
Material: U.S.A SC 7Scandium
Description: Extra Light Tripple Butted3 S/S C/S Muscle-Shaped

• Beğen
Tepkiler: sprint
Scudo

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
siz diyince farkettim :D Vigorelli yol kadrosuymuş."Type: 700C Racing" Herneyse peki Ferret hakkında bir bilgisi olan var mı? Ağırlık konusunda gayet iddialı.Fiyatı da Amerika'da 350-400 $ civarıymış sanırım.

• Beğen
Tepkiler: sprint

Mustafa Volkan Koca

Forum Bağımlısı
Tepki
513
merhaba bende kaşıyakada oturuyorum bu sizin biskletinizMosso Falcon Aceramı bende ondan almayı düşünüyorum sizce mossonun 4 ay kullanılmış 2.eli nekar eder

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Benim Falcon XT,SLX karışımı yakında resimlerini koymayı düşünüyorum foruma.Mosso Falcon'un acera setli olanı Seda bisiklette 640 ytl.Ama peşin alırsanız %10 indirim oluyor sanırım. 2. el konusunda fazla bişey diyemiycem.Bisikletin kullanılmışlık durumuna göre değişir.Ama en azından 400 ytl eder sanırım.
(link)

sprint

Forum Demirbaşı
Tepki
282
mosso yol kadrosnun bu yılki modeleri çok süper ya yarışta gördüm antalya yarışında turgay germen kulanıyordu her halde birde haşim adlı izmir bisan spordan bir arkadaş gerçktende çok tatlı göz alıcı rijit hafif güzel toplu bir yol bisikleti idi keşke daha çok blgi bulabilsek bu kadro ve bbiskletle rhakında fiyat olsun çeşit olsun neten ulaşıp bilgi ediniceğimiz siz arkadaşalr sayesinde ulaşabiliyoruz tabi sizlerde eklerseniz yoksa bir haber kalıyoruz umarım artar paylaşım

• Beğen
Tepkiler: alptuğ altındiş

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Önder; Ferret kadro gelmişti ama satıldı. 1250gr. civarı scandium bir kadro.

Mosso'nun bu yılki yol kadrosunun 48cm. olanı 1312gr. geliyor. Bir tane toplamayı ben de düşünüyorum.

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Aybars abi Ferret geldi bi tane 2007 modeldi galiba beyaz.O da satıldı zaten.18" 1200-1250 gram civarı.Yol kadrosu için Doruk bisiklete gidip görebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: alptuğ altındiş