Mosso Turmoil - Geotech Team - Amoeba Hussar Sizce Hangisi?

Faruk ÇUBUKCU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.232
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlar yeni bir bisiklet topluyorum ve donanımlarını tamamlamış durumdayım. Geriye kalan maşa, gidon ve kadro. Maşayı Rock Shox Dart2 düşünüyorum. Fakat kadro konusunda kararsızım. Siz hangisini önerirsiniz? Mosso Turmoil renk uyumu açısından ve sağlamlık bakımından tatmin edici gözüküyor. Geotech Team'in ise parçalarının Mosso firması tarafından üretildiğini okumuştum. Bu kadro için söylenenler gerçekten güzel. Güvenebileceğim bir kadro. Amoeba Hussar hakkında ise hiçbir fikrim yok. Sizce nasıl bir kadrodur? Yukarıda bahsettiğim kadrolarla yarışabilecek seviyede midir? Kalite olarak nasıldır? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Hepimizin yolu açık olsun.

Mosso Turmoil

(link)

Geotech Team

(link)

Amoeba Hussar

(link)

Scudo

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Hussar zaten diğer ikisine göre oldukça ağır bir kadro o yüzden seçim dışı kalabilir, Geotech ve Mosso arasına bakılırsa Turmoil renkleriyle ve açılarıyla biraz daha öne çıkıyor gibi kanımca. Hussar daha giriş seviyesi kalıyor diğerlerine göre. Ayrıca Dart'ın da çok ağır bir seçim olacağını eklemek isterim, Sontour un güzel hafif maşaları var onlara bakmanızı tavsiye edebilirim...

• Beğen
Tepkiler: Faruk ÇUBUKCU

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben de Mosso'yu öneririm. Maşa için de Dart2 alacağına aynı fiyatlarda 2. el Rock Shox Tora alırsan daha iyi bir tercih yapmış olursun. Ama bu tabi benim fikrim, tercih senin...

Faruk ÇUBUKCU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.232
Bisiklet
Mosso
Anladım. Maşayı tekrar bir gözden geçirsem iyi olacak galiba.

Tepki
2
Kimsenin işine karışmak istemem,ama ben bisiklet düzmeden yana değilim;çünkü hazır bisikletten daha pahalı oluyo ki:ben olsam;bir hazır bisiklet;örneğin corratec,specialized ya da o nun gibi sağlam,güvenilir marka da bi bisiklet alıp,o na yeni parça düzerdim,bu şekilde hem sağlam,hem hafif ve hızlı,hem de ömür boyu garantili bi bisikletm olurdu

Tepki
2
Ama yine de ben fikrimi söyledim,ciddiye alan alır;almayana da çook çoooook saygımız vardır.

Faruk ÇUBUKCU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.232
Bisiklet
Mosso
@onur özdemir

Geçen sene bisikletimin tekerlek setlerini tamamen değiştirmşitim. Sonra dedim ki kendi kendime kalanı da değiştireyim. Sonra aynakol, ruble, zincir ve pedalları da tamaladım. Yeni bir bisiklet alıp eskisini yine çarşıya falan çıkacağımda kullanayım dışarıya bir yere kilitlemek icap ettiği zaman kullanayım diyordum ama bütçemi zorlayacağı için yeni bir bisiklet almaktan vazgeçip kalan parçaları tamamlamayı düşünüyorum.

Tepki
30
Merhaba arkadaşım şu an yazacaklarım sana yararlı olurmu bilmiyorum ben bu kadronun bir üst modelini kullandım Mosso sprint pro memnunmuydum evet ama taki Ali kut kadro kullanana kadar iste o zaman kadrolar arasındaki farkı anladım mosso sprint pro iyi bir kadro ama şu an kullandığım Ali kut kadroyla açıkcası mukayese edemem aralarındaki farkı bizzat goren kişi olarak diyebilirimki bu kadro bariz esniyor şu an kulladığım kadroda esneme yok bunu şöyle örnekleyebilirim:
Benim şu an tekerleklerim(özellikle arka tekerlegim kötü durumda)değiştirmem lazım arka teker iyice silik oldu yeni lastikleri takacam ama biraz daha kullanayım dedim ben mosso kadroyla bu lastiklere viraja girerken korkardım ve hızlı giremezdim kayacam diye çünkü lastiklerde kötü ama şu an aynı lastiklerle Ali kut kadroyla çok çok iyi girebiliyorum virajlara bazen ben bile kendime şaşırıyorum(nasıl girdim viraja diye)çünkü kadro esnemiyor ama diger mosso kadroyla korkuyordum açıkcası.Şimdi senin istediğin kritelerinde olan Turmobil kadro nasıldır açıkcası bilemiyorum kullanmadım ama bir üst kadrosunu kullandım umarım yardımcı olabilmişimdir amacım senin kafanı kariştırmak değil sadece kullanan olarak deneyimlerimi paylaştım.Bir arkadaşım bu kadroyu kullanıyordu(bisiklet çalındı)istersen onada sorar sana aktarırım.umarım verdiğim bilgiler işine yarar şimdiden hayırlı olsun...Bol pedallı gunler:))))

• Beğen
Tepkiler: Faruk ÇUBUKCU

Faruk ÇUBUKCU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.232
Bisiklet
Mosso
@Cenk Taşcı

Çok teşekkür ediyorum öncelikle ayırdığın zaman için. Kadro siparişimi "goflet" isimli arkadaşımızdan 2.el TREK 3900 verdim. Şu an kullandığım bisiklet çok eski hatta babam ilk aldığında oturunca ayaklarım pedallara zor değerdi. Markası RENEGADE diye bişey. Kaç senedir kaza yapıyorum :) inşallah bir daha yapmam kadroda ne eğilme ne de bükülme var. Fakat bol bol çizik var :) Virajlara girerken iyi yatıyorum. Kadroda esneme namına bişey yok. Diyeceksin ki neden değiştirmek istiyorsun böyle bir kadroyu? Bayağı eskidi ve şu anki kullanılan kadroları hiç kullanmadım ve bu kadrodan da biraz daha hafif ve kullanışlı olduğunu düşünüyorum ayrıca eski kadroma yeni donanımlar da monte edemiyorum. Disk frenler gibi. (link) bu linkte fotoğraflarını görebilirsin.