Mosso Legarda 1427 & Merida Speeder T2

Tepki
0
Merhaba Adana yollarında gennellikle %90 asfaltta ve eğimli yollarda haftaiçi işe gidiş ve gelişte ortalama 20 km ve haftada bir iki kere tur amacıyla bisiklet satın almayı düşünüyorum. Ortalama bütçem 1500 tl civarı. Nedenini tam olarak bilememekle birlikte disk fren ve gidondan kilitlemeli 28 jant tercih sebebim. Dediğim gibi v fren ve disk fren ayrımını tam olarak yapamıyorum fakat daha önce ghost 1150 kullandığım için disk fren bana çok kullanışlı geliyor. İzmir de bir satıcı bana Mosso Legarda 1427 modelinin fiyat performans açısından bana uygun olduğunu önerdi. Boyum 177 kilom ise 96. Bu iki model nasıldır acaba ya da önerebileceğiniz başka bir model var mıdır? Teşekkür ederim.

Scudo

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Berk İŞTAHLI

Mossoyu bilmiyorum speeder T2 de söylediğiniz gidondan kilit yok, hatta maşada amörtisör yok.
T2 nin V ve disk frenli modelleri var .Yanlış hatırlamıyorsan disk olan 100 dolar kadar pahalı
Meridada 28 jantlar içinde crossway 500 istediğiniz 2 özelliği sağlıyor(gidoondan kilit+hidrolik disk).
O da o fiyata imkansız.

Tepki
0
benim daha çok sormak istediğim bu özellikler şart mıdır daha doğrusu olmazsa olmaz mıdır? ayrıca mosso 1427 modeli donanım olarak nasıldır?

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Berk İŞTAHLI

Valla sizin kullanımınız tam olarak görmeden inanın bu kararı vermek çok zor. Ben dahil pek çok kişi ilk bisiklet olarak fitness (hafif, hız odaklı, amörtisörsüz, genelde V frenli) ile cross (daha ağır, daha sağlamlık ve konfor odaklı , amörtisörlü ve HD frenli) arasında kalıyor. Pek çoğumuz bunlar iyi olmasa koymazlardı mantığıyla , disk fren ve amörtisör çekici görünüyor diye alıyoruz. Ben mesela Crossway 100 aldım ama keşke V frenli speeder T2 alsaymışım.

Pek çok ustamız amörtisöre, disk frene ve 27-30 vitese ihtiyacınız yok diyor ama dinlemiyoruz.

Kullanımınız hep asfaltsa, bozuk yol ve arazi fazla değilse kullanımınız 1-2 saati geçmeyecekse T2 mantıklı gibi. Ama daha uzun süreler kullanacaksanız sizi yormaması açısından amörtisörlü bişey alınabilir. Adanada decathlon varsa bir tane fitmness bisikleti (fit 5) ve bir amörtisörlü bisikleti uzun dakikalar boyunca deneyebilirsiniz.

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
ben de t1 ile t2 arasında 100 $ farka değebilecek bir ekipman farkı varmı onu sormak istiyordum

serkkan

Forum Demirbaşı
Tepki
240
T serisi iyi bir seri bence t3 de alınası , sürüş şekli itibari ile t2 size uygun bence.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi