İnceleme Mosso 771TB3 2017

M.J.

Daimi Üye
Tepki
193
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar bisikleti geçen hafta sonunda aldım. Yaklaşık 1 hafta kadar istediğimiz kadro boyunun gelmesini bekledik. Bisiklet 56 kadrodur. Boyum 187cm. Dört farklı renk seçeneğinden sadece beyaz olan stoklarda vardı. Zaten benim de ilk tercihim bu renkti :). Bu bisikleti tercih etme sebebim full Deore set olması. Teker göbekleri ve frenler de dahil. Şimdiye kadar kullandığım en akıcı bisiklet! Arka tekeri hızlıca çevirdiğimde durması yaklaşık 4-5dk sürüyor. Bisikletin ağırlığı tam 12 kg. Şu an sahip olduğum diğer bisikletlerim Lapierre Urban Shaper 600 ve Cannondale Contro 3 'le kıyasladığımda Deore göbeklerin farkını bariz bir biçimde gördüğümü söyleyebilirim. Sınıfında bu fiyata (nakit 2600 TL) alınabilecek en yüksek donanımlı bisiklet olduğunu sanıyorum. Bisikletin kadrosu; Mosso nun lisanslı üretimi olup, Taiwan yapımıdır. 7005 alüminyumun rijitliği takdire şayan. Maşa da aynı şekilde 7005 malzeme. Bisiklette gördüğüm en büyük eksi gidon-gidon boğazının ince (25,4 mm) olaması. Mosso bu konuda biraz özensiz. Diğer markalar en düşük donanımlı bisikletlerinde bu çapta komplement kullanıyor. Sele borusu çapı 27.2 mm ve 56 kadroda 400mm uzunluğunda geliyor. Sele borusu, gidon ve gidon boğazı Mosso nun kendi üretimleri. Ayrıca selesi de vasat kalitede (resimlerde ki sele ve sele borusu orijinal değildir). Ancak bu eksilerin hiç birisi benim için sorun değil. Önemli olan kadro kalitesi ve donanım. Bunlar da beni oldukça tatmin etti. Bu bisiklet kullandığım ilk Mosso. Düşünen arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim. Ön yargısı olan arkadaşlara da Mosso'ya bir fırsat tanımalarını umarım. Bu fiyata bu donanımda ki bir bisikleti gözü kapalı bir şekilde alabilirsiniz. Performansını ilk sürüş deneyiminizde farkedeceksiniz. Hoşça kalın..

Dosyalar

Scudo
Tepki
26
İsim
Ilyas
Bisiklet
Mosso
Hayırlı olsun dostum, gerçekten fiyat performans bisikletleri mosso carraro vs...

• Beğen
Tepkiler: M.J.

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hayırlı olsun. shaper 600 ile benzer tarzda bisikletler neden bunu tercih ettiniz?

• Beğen
Tepkiler: M.J.

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
Kendi Mosso 773 TB3 Acera mi alalı yaklaşık 4 ay oldu ve neredeyse 1000km bitirmek üzereyim. Ama sözüm var tam 1000km olmadan detaylı inceleme yazmayacağım diye.

Kısaca bahsedecek olursam, Kadro Harika
7005 alüminyum bu kadar rijit, bu kadar çevik olacağını tahmin etmiyordum. Özellikle tırmanış yaparken gücü iletim hissi takdire şayan. Ancak maşa da 7005 olduğu için ilk başlarda çelik maşa mı taksam diye düşünmedim değil titreşimi azaltsın diye (düz mașa kullanıyorum)

Tek sıkıntım üzerinde gelen no name sele borusu ve sele oldu. Sele borusu çok çabuk deforme oldu onu Decathlon'dan değiştirdim. Orjinal sele de 20-30 km ye kadar iyi kötü iş görüyor ancak sonra popo isyan etmeye başlıyor. Yakın zamanda değiştirmek elzem oldu.

Bakacak kişilere kesinlikle tavsiye ederim. Tam bir fiyat/performans canavarı. 7005 alü farkını bir deneyin derim.

Saygılar.

M.J.

Daimi Üye
Tepki
193
Bisiklet
Salcano
@1dost Teşekkür ederim. Lapierre'den sonra bunu tercih etmemdeki sebep; Urban Shaper'ın kadro yapısından dolayı 700X32 ebat lastikden daha kalın bir lastiğin takılamaması oldu. Lapierre'i elden çıkarmak da açıkcası çok mantıklı gelmedi bana. Çünkü hem zararına olacak, hem de istesem bir daha aynı bisikleti bulamayacağım. Bu hatayı daha önce yapmıştım. Tekrar aynı pişmanlığı yaşamak istemiyorum. Bu bisiklet için gereken bütçeyi de bıçak koleksiyonumun bir kısmını satarak çıkardım. Bu yüzden çok bir çaba sarfetmedim. Aklımda kalacağına "alayım" dedim. Ayrıca beyaz renk kadroya ayrı bir zafiyetim olduğunu kabul etmem gerek.

• Beğen
Tepkiler: Pharmacist1649

darkcradle

Üye
Tepki
5
İsim
Aslan N. Ş.
Bisiklet
Bianchi
Bende 770tb3 deore aldım 56 kadro yokuşlar çıkarken kadro boyu bayağı fark etti

• Beğen