Mosso 2670 deore hakkındaki görüşleriniz..

İdris P.

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Mosso
Merhabalar herkese, uzun araştırmalarım sonunda bu Mosso'yu gözüme kestirdim. Genel olarak amacım Tekirdağ köylerinde sürmek. Ancak gerekli çalışmaları yapıp gerekli kondisyona sahip olduktan sonra şehirler arası turlara katılmayı planlıyorum. Sizce bu bisiklet amacıma uygun iş görür mü?.2000 tl bütçem var Bu fiyata daha uygun bir bisiklet öneriniz var mı?
(link)
KADRO MOSSO ALU 7005 TRİPLE BUTTED
AMORTİSÖR 26 MASA SUNTOUR SF-11 XCM-V3-DS-RLO
GİDON MOSSO MTB-AL-101BT FOV BB:31.8 W:620 SSABK
GİDON BOĞAZI MOSSO TDS-D405A-8FOV BB:31.8 E100+7 SSABK
SELE BORUSU MOSSO SP-D215 27.2X300 SSABK
SELE VELO VL-1205
MAŞA YATAĞI AHEAD VP-A41AC
AYNAKOL TAKIMI SHIMANO FC-M590-10
FREN DEORE HİDROLİK DİSC M596
PEDAL ALLOY FP-980
ARKA VİTES DEĞİŞTİRİCİ DEORE RD-M593-SGS
ÖN VİTES DEĞİŞTİRİCİ DEORE FD-M590
VİTES KOLU DEORE SL-M591 10X3
ARKA DİŞLİ DEORE 10’LU CS-HG62-10
GÖBEK SETİ DEORE M595
JANT MOSSO J20S W/EYES 32H
LASTİK MOSSO 26
KADRO ÖLÇÜSÜ 16”, 18”, 20”
AĞIRLIK 12,4Kg (Pedal Hariç)

Scudo

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.091
Bisiklet
Fuji
Çok güzel ve beğendiğim marka. Kadrosunu çok aradım ama maalesef bulamadım. Sisteme gelince, full deore set. Alırsan şimdiden hayırlı olsun.

• Beğen
Tepkiler: paradise

İdris P.

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Mosso
Çok teşekkür ederim abi inşallah hayırlı olur benim için

• Beğen
Tepkiler: paradise

Hasan ali Gülmez

Aktif Üye
Tepki
38
Bisiklet
Salcano
Salcano İgman Deore Önerebilirim Bende Kullanıyorum.2000 TL Rockshox XC30 Maşa Var. Resimlerine Bak İstersen ;) (link)

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba,

2670 TB Acera'yi Haziran 2013'te aldim. Sizin sectiginiz bisiklet ile ayni kadro, maşa, sele ve pedalara sahip. Ozellikle kadrosu icin tercih ettim. 7005 aluminyum triple butted 16,5 inch boy icin kadro agirligi 1810 gram. Emsalleri arasinda agirlik + fiyat + kalite acisindan en uygun secenekti o sirada. Kur su anki kadar yuksek olmadigi, kredi karti ve aldigim internet sitesinin hediye kupon kampanyasi ile kargo ucretsiz 11 taksit almistim.
Bu uretici firmanin kadro icin linki:
(link)

Turkiyedeki distrubutor bu modele hangi kadro boyu icin olmadigini belirtmeden 12,9 kg pedal haric bilgisi veriyor:
(link)

Hassas tartim olmadigi icin olctugumde benim 18 inch kadrolu bisikletim 14 - 14,5 kg civarı geldi. Pedallar ortalama 300 gram olarak dusunun ama eger kadro boyu buyurse agirlik artacaktir.

Uzerindeki standart donanimla yaklasik 3000 km devirdim. Asfalt, kros, hardtail (daglik arazi + kayalik arazi + tasli dere yataklari) her kosulda kullandim. Ortalama 50 - 60 cm yuksekliklerden 2-3 gunde bir mutlaka ziplayarak indigim bir gecis yolum var. Hemen hicbir sorun yasamadim.

Bu surecte sadece pedallari yeniledim sag pedal bilyayatagi dagittigi icin. Gecen haftada cam yarigi nedeni ile uzerinde gelen lastikleri degistirmek durumunda kaldim. Hidrolik frenlerde, vites sisteminde, aynakol (46 - 34 - 24) ve rublede (11-32) bir problemim olmadi. Bu kadar zamanda sadece bir kez jant ayarina ihtiyac duydum. Zincir uzamasi kisinin kullanimina da bagli ancak su anda %50 civarinda ve 2000 km daha gidecegini umuyorum.

Vasat olan kisimlari pedallar, selesi ve amortisorlu catal. Sele bir sure sonra onleyemeyeceginiz sekilde citirtilar cikararak keyfinizi kaciriyor. Ama sele konforundan benim bir sikayetim yok. On amortisor bu sinif bisikletlerde ortalama olan XCM Suntour, cift taraf yayli. Gidondan kilitlemesi cok rahat ancak amortisor performansi, agirligi ve kalitesi havaliya gecmezseniz cokta beklentinizi karsilayacak duzeyde degil, sadece is gorur. Fiyatina gore kabul edilir bir amortisor kisacasi.

Bu model hardtail ve ileride bagaj vb. takmak istiyorsaniz, kadroda bagaj baglanti noktasi vb. yok. Ancak sele borusuna baglanabilen bagaj ve camurluklar kullanabilirsiniz.

Ben bisikletimden cok memnunum ve yasadigim yerdeki bisiklet turlarinda sehir / tur bisikletleri ile birlikte zorlanmadan pedalliyorum. Onlarin giremedigi ve benim cok sevdigim arazi / dag suruslerinde hicbir sorun ve hasar yasamadim. Kisacasi tavsiye ederim.

Ancak su anda 1320 TL fiyat bicilmis 2670TB ACERA modeli icin bile. Piyasada esdeger guzel seyler olabilir hepsine bakip icinize sinerek karar verin derim. Acikcasi o zaman butcem yetseydi ben DRE 301 modelini almak isterdim.
DRE 301 Aynakol deore ve kadrosu 7005 aluminyum triple butted 18 inch kadro boyu icin kadro agirligi 1423 gram. Uretici firma linkinde boyle beyan ettigine gore dogrudur diye dusunuyorum:
(link)

Turkiyedeki distrubutorun bu model icin linki:
(link)

Ancak butcenizi bir parca daha zorlarsaniz Mosso XC980'de oldukca iyi bir secenek gibi duruyor:
(link)
Triple butted 7005 aluminyum kadro, 17" boy icin 1.290 gram. Emsalleri ile kiyasladiginda oldukca cazip fiyat. Uzerindeki komponentleri zamanla degistirsende oldukca iyi bir kadron oldugu icin uzun yillar kullanirsin.

Turkiyedeki distrubutorun bu model icin linki:
(link)

Ancak her 3 modelde de ayni pedal, sele ve amortisorlu masa var. Saydigim vasat parcalar ayni kisacasi. Fakat DRE 301'in ve 980XC'nin hafif kadrosu, deore aynakol, ruble ve vites kollari daha cazip. Su an aralarinda cok bir fiyat farki yok.
Ben 2670 Acera bisikletimi 900 TL'ye mal ettigim de DRE 301 liste fiyati 1.350 TL idi. Diger modellaer ise benim mal ettigim fiyatin 2 katina yakindi.

Su an distrubitorun liste fiyatlari:
2670 TB Acera - 1.320,00.-TL
2670TB Deore - 1.780,00.-TL
DRE 301 - 1.480,00.-TL
XC980 - 2.200,00.-TL

Bence aralarında en ust donanim ve kadro agirligi icin XC980 aradaki farki hakediyor; elbette bunu 2670 DEORE'decok uygun fiyat ve odeme kosullari yakalamadiysaniz ve butceniz el verirse dusuncesi ile soyluyorum.

Ne alirsaniz alin simdiden hayirli olsun! Trafikte herkesin birbirine saygili oldugu yollarda, kazasiz, belasiz, arizasiz, patlaksiz, keyifli pedallamalar

• Beğen
Tepkiler: Yavuz.M