Modifiye bisiklet

DenizTaş

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
Merhaba Arkadaşlar Bianchi Scorpion Bisikletimi Siyah Mat Folyo İle Kaplayıp. Mavi Sticker İle Güzel Birşey Yapmak İstiyorum.
İstediğim Btwin Mavisinde Jant ve Mat Siyahla Berebar O Turkuazımsı Mavi Görünümlü Bir Bisiklet Yapmak.

Bisiklet İçin Jant Sticker'ları
Teler İçin Nasıl Bir Malzeme Kullanırız.
Kadronun Belli Yerlerinede BiRşeyler yapmak istyorum.

yorumlarınızı bekliyor olcam şimdiden teşekkürler.

http://i1.ytimg.com/vi/oeFxs-CqKT4/maxresdefault.jpg

http://www.123velo.fr/upload/34k6mv1v6190.jpg

Scudo

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Yapabileceğin en mantıklı şey kadroyu söküp boyatmak olabilir. İstediğin renge boyatır dijital baskı yapan bir reklamcıda sticker bastırıp yapıştırabilirsin. Jant setini boyamak yada birşeyle kaplamaya çalışmak ne derece mantıklı ve verimli olur onu bilemem.

• Beğen
Tepkiler: ufuk şimşek

DenizTaş

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
Verdiğiniz Öneriden Dolayı Teşekkür Ederim Aklıma Yattı Gayet Mantıklı.
Peki Hocam Ön Amasörü Nasıl Değiştirebiriz. Benim Bisiklet Bu Bunun Ön Amasörünü Üstteki Dağ Bisikletinin Amasörü Gibi Nasıl Yapabiliriz.
Nerden Temin Edebilirim. Bunlar Benim Bisiklete Uyarmı Kadro Sıkıntı Yaratmaz DeğiLmi ?

https://i.hizliresim.com/x8oZOd.jpg

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Şimdi öncelikle şunu söyleyeyim. Kullandığınız bisikletin marka modeli ne onu ben anlayamadım. Ama çok alt bir seriye benziyor. Maşa konusuna gelirsek. Bisikletinizin maşasını değiştirebilirsiniz. Kadroya uyup uymama problemi olabilir. Bazı maşalar konik şaft borulu bazıları da düz şaft borulu oluyor. Bunlarda sıkıntı çıkabiliyor diye biliyorum. Ancak şu var. Üst resimdeki mavi bisiklet downhill bisikleti. Dağ bisikletlerinden ayrı bir kategori. Kendi bisikletinizin maşanızı o şekle getirmenizin imkanı yok. Ayrıca o resimdeki bisikletin üzerindeki fox maşa çok pahalı bir maşa. Şunu söyleyeyim rahatlıkla sizin bisikletinizin ederinin 2 3 katı vardır fiyatı.

• Beğen
Tepkiler: ufuk şimşek

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Bence bu bisiklete masaraf etmeye degmez. O bisikleti en iyisi oldugu gibi kullanmak. Yukaridaki bisikletin üzerindeki masaya gelince, takamasin bir de 150-200TL'lik bir bisiklete 1000-1500TL'lik masa takilmasi akil isi olmaz.

• Beğen
Tepkiler: Ömer KARAN

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
Bence folyo kullanmak doğru değil. Özellikle de seninki tarzda bir bisiklete, çünkü kısa zamanda çizikler ve yırtıklar oluşaçak. Kadroyu söküp güzelce mat siyaha boyamak daha mantıklı.

Ayrıca bir önerimde; Bunu hiç bozma aynı tarzda yeni tip ve orjinal mat siyah bisiklet alman. Fiyatlara internetten bakarsan uygun fiyatlı modelleri görebilirsin. Selamlar.

• Beğen
Tepkiler: gok

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Arkadaş resimdeki maşanın performansını bilmediğinden sadece görüntü amaçlı konuşmuş bence . Yani sadece görüntüden ötürü isteniyorsa 100 lira civarı bu tip maşalardan var ama sizin şuanda kullandığınız maşadan üst değildir. Ben önermemde zaten o masrafı.

DenizTaş

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
@ömer karan

Profesyonel Bir Bisikletci Değilim Pek Bİlgim Yok. Hiç Araştırmam Olmadı. Şimdi Yavaş Yavaş Öğrenmiyorum. Ama Heralde Bisiklette Yanlış Seçim Yaptım. Bisiklette Önemli Olan Sağlamlık ve Dayanıklılık Yani Kalite. 1 Bisiklete 2.500 Lira Para Ödemeyi Uygun Bulmadım Çünkü Şuan O Kadar Param ve İmkanım Olmadığından. Ö Yüzden Görüm Olarak Tatmin Edici Profesyonel Gibi Gözüken Birşey Alıyım Dedim =) Markasıda Cross Eski Bisikletimden çok daha iyi. pek fark yok aslında

@Murat Cömez

yorumunuz için teşekkürler. Downhill bisikletlerin tarzı çok hoşuma gidiyor. bisikleti o tarz birşey yapmak istediğimden öyle bir maşa istediğimden Cross Bisikleti Yeni Aldım. 380 Liraya Yol Masrafıyla Beraber 550'yi Buldu. Sizce Değmezmi. Bu Tarz Bisikletler Çok Daha Pahalıya Satılıyor. Sizce 380 Değmezmi Bana Uygun Geldiğinden Aldım.

@Emre GÜLEN

Hocam Görüntü İçin Downhill bisikleti gibi bir maşa taktırmak. Hem Eski Maşadan Daha Profesyonel Hemde İstediğim Tarzı Ortaya Uygun Fiyatlı Yapmak İstiyorum. İleride Elbet Performans Bakımından Professyonel Bir Bisiklet Alcam. Ancak Şuan yarı prof. Güzel Birşey Olmasını istiyorum. bu yaz birkaç yarışa katılmak istiyorum. başarılı olamasam bile tecrübe amaçlı yarışlara katılcam inş. Bunun Gibi Bir Maşayı Benim Bisiklete Takmam Mümkün Olur mu?

Sezer İmamoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
85
Bisiklet
Sedona
o maşalar çok pahalı onlara vereceğin parayla daha iyi bir bisiklet alabilirsin :)

DenizTaş

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
Doğru Diyorsunuz Aslında. Hiç Ucuz Olanları Olmazmı Bunların 2. El Felan =) 200 Lira Bütcem Var.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Kardesim bu masanin benzeri de olmaz senin bisiklete, buna artik inan ve bu sevdadan vazgec. 200 TL#ye omasanin ancak akisini alirsin, öyle bir masada seninkigibi 9mm qr'ler yok onlarinki gecme akis oluyor ve böylelikle jantin göbegi de degismesi gerekiyor. Ayrica senin bisikletin aldigin fiyatlardan daha fazlasina satilmiyor aksine daha ucuza bula bilirdin. 550TL'ye daha bir bisiklet alabilirdin. Neyse olan olmus bu bisikleti daha iyisini alana kadar böyle kullan ve sonra daha iyisini alirsin.

• Beğen
Tepkiler: Ömer KARAN

IbrahimB

Üye
Tepki
0
İsim
İBrahim
Bisiklet
Diğer
Selamın Aleyküm,
Babam eskiden bana bir bisiklet almıştı hiç sürmüyordum ama bu aralar merak sardım bu bisikletten mevcut bende
http://www.parkdukkan.com/images/urunler/BARONI-2222.jpg
bu bisikleti modifiye mi desem ekipman mı desem ne desem bilemiyorum bir şey eklemek istiyorum suluk eklemek istiyorum ama eklenicek yer yok ve zil - korna takmak istiyorum bana bir yol gösterir misiniz ?
Yaşım 13 bu arada.

güncel

DutPekmezi

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Ömer
Bisiklet
Scott
@IbrahimB

İhtiyacına göre ekipman takmanı tavsiye ederim. Akşamları kullanıyorsan ön arka ışık, kalabalık vakitlerde sürüyorsan gidona basit bir zil

Bunun haricinde yapacağın modifyeler gösteriş olur. Jantlara ışıklar, kablolara renklendirmeler, bir kaç peluş ayı bile değişiklik sağlayabilir.

Hasan Ç.

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Hasan
Bisiklet
Merida
Yalnız böyle bir kadro hiç görmedim. Tam bir mühendislik eseri. :D