Mng Kargo hasarlı kargo

felis911

Forum Bağımlısı
Tepki
859
Geçenlerde forum üzerinden aldığım giro kask kargoda gelirken patlamış halde geldi. kargoyu eşim aldı fakat dikkatinden kaçmış ben kutuyu görünce hemen fark ettim.kargoyu aradım teslim alındığını ve birşey yapamayacaklarını söylediler. sorunun gönderen kişiden kaynaklanması imkansız çünkü arkadaş ürünü ben parayı göndermeden gönderdi böyle bir sorun olsa göndermezdi
aslında benim sorunum tam olarak zararın karşılanması değil hepinizin de bildiği gibi giro kaliteli bir kask onu nasıl patlattılar ve nasıl bir baskı uyguladılar. şikayet için aradığımda beni loca sistemi diye bir şekilde taşıdıklarının ve kargonun zarar görmeyeceğinin reklamı karşıladı.
şikayetten sonra beni hiçkimse aramadı, sormadı. kargolarınızı emanet edeceğiniz şirketi seçerken birkez daha düşünün
TEŞEKKÜRLER MNG KARGO BİLGİNİZE
İrfan Murat Tuğcu

Scudo

felis911

Forum Bağımlısı
Tepki
859
ben de ptt kargoyu tercih ederim ama gönderici bana mng kargodakilerin tanıdık olduğunu ve kolaylık yapabileceklerini söyledi evet kıyak oldu 9,5 lira para ödedim ayrıca patlak bir kaskım oldu hem de Giro ( Kesinlikle gönderen arkadaşımı bu sorunun dışında tutuyorum)

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Geçmiş olsun..Üzücü bir durum..

Bende PTT Kargo'culardanım..Kadromu sarıp sarmalayıp PTT Kargo'ya gittim, İstanbul'a, adrese teslim 4 Lira'ya gönderdim..Mutluyum..

:)

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Aras Kargo yıllar önce Pioneer Müzik sistemimi 1 gün yerine 4 günde (İzmir-İstanbul) taşıyabilmişti.Bizi aramadılar.Biz defalarca aradık, öğrenmeye çalıştık.
Tır devrilmiş, kaza yapmış dediler.
Kargomuz bir geldi ki ne göreyim?
Bize her gönderimiz sırasında, bakın beyefendi bu ürünün orijinal kolisi bu mu diye defalarca soran firma, aynı ürünün orijinal kolisini paramparça etmişti.
Şükür ki üründe çizik bile yoktu.
Ama sonradan aynı mahalledeki Aras'ın önünden hergün geçer oldum ve karpuzculara ben de hergün şahit oldum.

Benim için Aras Kargo = Karpuzcu firmasıdır
Mng ile olumsuz bir geçmişim yok fakat bu tecrübeniz de, benim hafızama eklendi.
Yurtiçi'nden hiç şikayetim olmadı ve hep onu kullanıyorum.
Hakkınızı birçok yoldan aramaya devam edin bence.Gazetelerin tüketici köşelerine, tv'lerin mail servislerine ulaşın.
Ayrıca Tükoder'e mutlaka başvurun.Firmaların ümmüğünü sıkabilen tek kurumdur.
Geçmiş olsun.

felis911

Forum Bağımlısı
Tepki
859
en büyük mücadelem benden başka dostlarımın benzer duruma maruz kalmamaları için bilgilendirme olacaktır. Türkiye de yasal yoldan hak arama tam bir fiyasko işinden gücünden oluyorsun kimse seni yeterince hesaba almıyor, hesaba aldırmak için terbiyenden ve kendinden ödün veriyorsun.
ben sizi ve sevdiğim insanları bilgilendirebilirsem benim için biraz olsun rahatlama kaynağı olur.

Ali AKTAŞ

Forum Bağımlısı
Tepki
993
3 Ay kadar önce 80x170x30 cm boyutlarındaki 16kg falan olan bisiklet ve malzeme dolu kutuyu 17 liraya Denizli'den İstanbul'a üstelik adrese teslim yolladım :)

ilgilenenlere ptt kargo fiyatı hesaplama linki (link)

ptt boyuta değil ağırlığa bakıyor, özel kargolar hangisi işlerine geliyorsa :) ise ağırlık yada boyut, onu baz alıyor !

felis911

Forum Bağımlısı
Tepki
859
şikayet kaydından sonra ikinci gün geçti ama arayan olmadı bekliyorum

sifa

Aktif Üye
Tepki
58
Aras kargo da aldığım flütü kaybetmişti. Kargo şirketiyle satıcı ilgilendiği için olayın ne şekilde çözümlendiğini bilemiyorum ama, kargonun akıbeti için 20 den fazla telefon görüşmesi yaptığımı biliyorum. Paketi verirken peşin peşin ödediğiniz sigorta bedelinin kayıp sırasında hiç de öyle hemen size geri dönmediğini biliyor muydunuz. Bize en son kayıp ettiklerini kanuni süreci başlatmamızı, ondan sonra telafi edeceklerini söylemişlerdi. Bir de, on gün boyunca şuraya gitmiş buraya gitmiş gelecek diye uyutup durdular.

mamili25

Üye
Tepki
42
PTT kargo bazen kargoyu geciktirse de şu mesajlarda okuduklarımdan sonra yine en iyisi gibi duruyor. Fiyat-hizmet oranı en iyi olduğu da açık şekilde ortada.

başarist

Forum Bağımlısı
Tepki
682
antalyadan aldığım kadroya 50 küsür lira vermiştim, firmayı hatırlamıyorum.

felis911

Forum Bağımlısı
Tepki
859
yaklaşık 1 saat önce işyerime kadar geldiler bir dilekçe hazırladım eve kadar gittik ve kaskı aldılar. bu kadarcık ilgi bile insanı iyi hissettiriyor

• Beğen
Tepkiler: başarist

Şahin Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
298
@başarist

En yakın arkadaşıma 50 liraya sattığım bisiklet için Elazığ'dan Erzurum'a 45:eek: lira aldı geçen yaz ''Aras kargo''

Az daha en yakın arkadaşımla papaz oluyordum.

Zamanın da teslim etmediği kargoları da saymıyorum.

felis911

Forum Bağımlısı
Tepki
859
Mng Kargo zararımı karşıladı. Sorunun çözülmesi ve gösterdikleri ilgiye teşekkür ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: fletcher

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
Mng de inanılmaz bir bozulma var.Daha önce çağırdığımız zaman uçarak gelenler şimdi binbir yalanla gelmiyorlar..Ve biz de yeni bir firmaya geçiş yapacaz..Alternatif herkes için vardır..İyi forumlar.