Mini bir kaza daha

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cuma sabahı işe giderken anlık bir kontrol kaybıyla kaldırıma çarpıp kafa üstü uçtum. Hızım yaklaşık 40 km.olduğu için ve frensiz düştüğümden bayağı sert bir düşüş oldu. Kafam yerlerde sürterken bayağı bir olay gözümün önünden geldi geçti, rüya bile görmüş olabilirim, tam bir hormon patlaması ve can pazarı :D Kask olmasaydı kelle pertti kesin. Bir süre şok halinde kaldırımda yuvarlanıp silkindim ve bisiklete atlayıp iş yerine vardım (kafaya bak :)) Park alanında parmağımın kırık olduğunu fark edince doğru revire oradan hastaneye sevk. Filmler çekildi, parmakta eklemde çıkma ve kırılma varmış o yüzden ameliyat dediler. Araya hafta sonu girdi, bugün tahlilleri yaptırdım ve gün bekliyorum. Tuhaf ama çıkık ve kırık parmağımla baş başa ameliyat günü bekliyoruz. Kaynayacak parmak neredeyse, ağrısı da cabası :kötü: Olayın özü koruyucu donanım gençler. Daha öncede araba çarpmıştı. Her şey o an oluyor hiç bir önlem alamıyor karşı koyamıyorsunuz. Neyiniz varsa onunla olayı yaşıyorsunuz. Eldiven olmasa eller parçalanacaktı, kask kırılmasına rağmen başımın sağ tarafında çarpmanın acısı bir kaç gün sürdü. Omuz da kötü çarpmış ama biraz acı dışında kırı yok şükür. Aman kaskınızı eldiveninizi gözlüğünüzü ihmal etmeyin. Bir de omuz üzerinden arkayı kollarken kaldırıma çok yanaşmayın hele ki hızlıysanız :rolleyes:
IMG_20180209_124012.jpg
IMG_20180209_124124.jpg

Kaza kaydı: (link)

Scudo

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kaldırım kenarında bisiklet sürerken başka şeyle ilgilenmemek gerek. bende spd ile uğraşırken 30 santim kaldırıma çıkmıştım ama süratli değil idim. Tekrar geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: Abdülkadir Ergin

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.314
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Abdülkadir Ergin ,geçmiş olsun..Kırık çıkıkla atlatmış olmanız teselli ...
En kısa sürede sağlığınıza kavuşmanız dileğiyle...
Şehir içi hız limitlerine uymamız da çok önemli.Ekipmanlı olmanız daha beterinden kurtarmış gibi...

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mehmetsunu haklısınız üstat, ben de sanayide sürüyordum, tır sollamıştım o esnada. Omuzdan bir bakayım dedim arkaya, ne kadar geride kaldı diye. Biraz fazla oyalandım başım dönükken. Dediğiniz gibi başka şeyle meşgul olmamak ve kontrolleri anlık yapıp yola geri odaklanmak şart. Yıllardır sürsekte en ufak gafleti affetmiyor kerata..

mahden

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Sedona
çok geçmiş olsun, kask ve eldivenin önemi bir kez daha kanıtlanırken sanki ufak bir aynanın da olmazsa olmazlar arasına girme zamana gelmiş gibi. aynanız olsa arkaya dönmeyecektiniz muhtemelen..

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@kerem E bisiklet gidonu ters dönmüş kaldırıma yanaşmıştı. Döndürüp devam ettim en son gidiyordu :D ciddi bir kontrol yapamadım, arabayla daha sonra alıp eve getirdim depoya attım biraz dargınız, 1-2 ay gorusmeyecegim kendileriyle :islik:

@cazci haklısınız dellenip duruyorduk aldık mesajı. Hoş pekte durulacağımı zannetmem yola geçiş yapacağız bu sene hayırlısıyla...

• Beğen
Tepkiler: kerem E

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mahden kesinlikle ayna şart. Ha bugün alırım ha yarın, kendim mi yapsam acaba derken aynasızlığın cezası geldi. Kask aynası herkese lazım.

@kerem E nerdee hibrit şehir bisikleti, 15 kilo kadar çeker tosun..

• Beğen
Tepkiler: kerem E

Erhan Ertan

Bisikletli Operatör
Tepki
1.105
İsim
Erhan Ertan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Geçmiş olsun, acil şifalar dilerim.

• Beğen

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
çok geçmiş olsun, en azından biri yüzünden kaza yapıp sinir hormonlarınız tavan yapmamış, arkama bakarken bende aşırı sapıyorum yoldan ayna alacağım ama kask yada gözlük aynası da sallanıyoe diyorlar yada yeterince dışbükey olmuyormuş bazıları bir f/p ürün bulsak da trafikteki aynasızlardan farkımız olsa

• Beğen

Motorola

Daimi Üye
Tepki
271
İsim
Abdullah
Bisiklet
Cube
Buyuk gecmis olsun. Allah beterinden saklasin

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Erhan Ertan @Motorola çok teşekkürler

@Owlknife sağolasın, haklısın 2 ayaklılarla uğraşmak ekstra zor. Ayna işine de bir yerden başlamak lazım, ben de şuydu buydu öteleyip duruyordum gördüm işte günümü.

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
514
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende bir aralar böyle bir kaza geçirmiştim ama ben virajı alamadığım için yüksek olan kaldirima çarpmiştım ve yaklaşık 1 metre uzağa uçtum allahtan kaldırımdan sonra çimenlik alan vardı oraya düştüm ve uzerimde ne kask nede eldiven vardı allah korudu vallaha güvenlik önemli ama insanin bir anlık boşluğuyla çok büyük kazağlar olabiliyor sizi yine allah korumuş bundan daha kötüde sonuçlanabirmiş geçmiş olsun

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Çok geçmiş olsun. Süratli giderken arkayı kollamak amacıyla omuz üstünden bakmak -özellikle süratliyseniz- müthiş dengeyi bozuyor. Dengeyi koruyamazsanız ya kaldırıma, ya da yandan geçen aracın önüne sürme ihtimaliniz yüksek. Bunun için trafiğe çıkacak pedallılara ayna şart. Ben geçen haftadan beri kask aynası kullanıyorum, müthiş faydasını gördüm. Kesinlikle kullanmanızı öneriyorum ki böyle kazalara meydan vermeyelim :)
Tekrardan geçmiş olsun.