Milletvekili İsyan Etti !...

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında ufuk güneş tarafından paylaşıldı.

 1. ufuk güneş

  ufuk güneş Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  13 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  442
  Beğeniler:
  336
  Şehir:
  İST
  Seviye:
  TBMM Kayıp Çocukları Araştırma Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Halide İncekara, izlenme rekorları kıran melodram televizyon dizilerinin çocukların ruh sağlığını bozduğunu belirterek, aileleri bu dizileri çocuklarına izlettirmemeleri konusunda uyardı.

  İncekara, “Yaprak Dökümü, Fatmagül'ün Suçu Ne?” gibi dizileri örnek gösterirken, dizilerin sapıklıkları teşvik ettiğini savundu. İncekara senaristlerin ruh hastası olduğunu, kendi şuuraltlarındaki rahatsızlıkları dizilere yansıttıklarını iddia etti.

  "Nereye gitsek kaçamıyoruz"

  İncekara, uluslararası toplantılar için sık sık yurtdışına çıktığını, buralarda da Türk dizilerinin izlendiğini görmekten dolayı şaşırdığını ifade etti.

  Son olarak Azerbaycan'da kadınların “Yaprak Dökümü ve Fatmagül'ün Suçu Ne?” dizilerini izlediğini görünce şaşırdığını kaydeden İncekara, “Nereye gitsek kaçamıyoruz. Türkiye yetmiyor gibi, Azerbaycan, Ortadoğu her yeri sardılar. Aileleri uyarıyorum. Bu tür dizileri çocuklarına izlettirmesinler, kendileri de izlemesinler. İzleyeceklerse çocukları yanlarında olmasın" dedi.

  Bu tür dizilerin insanlardaki sapık yanları ortaya çıkardığını, sapıklıkları teşvik ettiğini öne süren İncekara, dizi yapımcıları yerine senaristler ve daha çok da reklam verenlerin bunda etkili olduğunu savundu.

  "5-6 korumayla geziyorlar"

  Dizi yapımcıları ve reklamverenlerin, muhafazakar kadınlar ve erkekler olduğunu söyleyen İncekara, dizilerin teşvik ettiği sapıklıkların insanları olumsuz etkilediğini belirterek, "Tabii kendi çocuklarını 5-6 korumayla gezdiriyorlar. Onlar için sorun değil" yorumunu yaptı.

  İncekara, dizilerde gelişen olayların sapıklıkları teşvik ettiğini söylerken, "Senaristler ruh hastası gibi dizi yazıyor. Ruh sağlıklarından, şuuraltlarından şüphe ediyorum" dedi.

  Bu tür dizilere karşı mücadelenin yolunun reklam verenleri etkilemek olduğunu belirten İncekara, "Parayı bastırıp reklam verenler sayesinde diziler yayınlanıyor. Reklam kesilmediği sürece dizi de devam ediyor. İşin uzmanları, işi bilenler, duyarlı insanlar tepki gösteriyor ama bu değirmenin suyu kesilmediği sürece bu tür diziler kaldırılmaz. O nedenle ailelerin çocuklarını koruması gerekiyor. Dizileri izletmesinler" diye konuştu.

  habertürk
   

İlginizi Çekebilir

image.jpeg
Bu kadar baldır yeter bence :) [ATTACH]
upload_2016-12-27_14-56-41.png
@Bahadır Gürel abi ibretlik bir sorum var. Pek çok kavramdan bahsediyorsun ve benim kafam oldukça karışık :D Bazılarını anlayabiliyorum bazılarını değil. Bir örnek üzerinden güzel sorularım var :)...
PhotoGrid_1468428821093.jpg
[ATTACH] Valla bu bacak bana yetiyor yaş 18, yarışçı da değilim fakat gel gelelim oluyor işte :D