millet çalışıyor...elalem çalışıyor...

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Kudret Kurtcebe tarafından paylaşıldı.

 1. Kudret Kurtcebe

  Kudret Kurtcebe Onursal Üye

  Yaş:
  60
  Kayıt:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  33.122
  Beğeniler:
  43.635
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  avrupada bisiklet turizmine yönelik projeler....
  [​IMG]
  Bu proje teklif çağrısının genel amacı Avrupa bisiklet turizminin sürdürülebilirliğini ve rekabet edebilirlik performansını geliştirmeye katma değer sağlamaktır. Türkiye'den de, Avrupalı ortaklar ile başvuru mümkün!


  ENT /TOU/10/611: TURİZMDE SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA KAPSAMINDA AVRUPA BİRLİĞİ’NDE BİSİKLET TURİZMİNİN YAYGINLAŞTIRILMASI  Proje teklif çağrısının amacı: Bu proje teklif çağrısının genel amacı Avrupa bisiklet turizminin sürdürülebilirliğini ve rekabet edebilirlik performansını geliştirmeye katma değer sağlamaktır. Söz konusu çağrı turizm sektöründe sınır ötesi ve uluslar üstü bisiklet güzergahlarını ve bisiklet ağlarını direk ve dolaylı olarak CO2 salınımını azaltmaya katkıda bulunmak amacıyla yaygınlaştırmayı ve güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

  Öncelikle, bu çağrı EuroVelo Rotaları ile ilgili sınır ötesi ve uluslar üstü bisiklet turizmi projeleri için oluşturulacak spesifik planlarda veya eylemlerde işbirliğine, planların ve eylemlerin geliştirilmesine odaklı proje tekliflerinde işbirliği beklemektedir.

  Özel amaçlar aşağıdaki şekilde özetlenebilir:

  • Avrupa uluslararası bisiklet güzergahlarının sürdürülebilir gelişimi amacıyla Avrupa bisiklet güzergahı ağının yönetimini güçlendirmek,

  NOT: EuroVelo 12 Avrupa uzun mesafe bisiklet rotasından oluşan bir ağdır. Bu ağın yürütülmesi ve kalite güvencesi (kalite kontrolü) Avrupa Bisikletçiler Federasyonu (ECF) tarafından sağlanmaktadır. ECF tarafından denetlenen EuroVelo yürütme planı ekseninde söz konusu ağın 2020 yılına kadar tamamlanması amaçlanmaktadır
  .
  • Sınır ötesi ve uluslar üstü bisikletçilik projelerinin tasarımını desteklemek, (özellikle Demir Perde Yolu (EuroVelo 13 nolu rota) ve St.James Yolu’nun (EuroVelo 3 nolu rota) geliştirilmesini ve yürürlüğe konmasını sağlayacak kamu otoriteleri, özel dernekler ve kar amacı gütmeyen kurumlar)

  Özel veya kamu kurumlarının Avrupa ve/veya uluslar üstü girişimlerinin desteklenmesi amaçlanmaktadır. Avrupa’da bisiklet turizmi için daha iyi sınır ötesi /uluslar üstü projelerde işbirliğine bir zemin hazırlama amacıyla aşağıda verilmekte olan Avrupa Yerel İşbirliği Programları kapsamında belirlenen diğer teklif çağrılarına bakılabilir.  KİMLER BAŞVURABİLİR?

  1. Coğrafik uygunluk önem arz etmektedir.
  2. 27 AB Üye Ülkesi
  3. 27 AB Üye ülkesinde kayıtlı ve kurulmuş olan lider ortaklar
  4. Diğer ülkelerden başvurular kabul edilecektir, ancak Türkiye’nin içinde bulunduğu diğer ülkeler kendi kısımlarına düşen maliyetleri kendileri karşılayacak olup, AB finansmanı alamayacaklardır.
  5. Başvuru sahipleri ortak kuruluşlar ile bir konsorsiyum kurmalılar. ‘Submission Set’ belgesinde konsorsiyum oluşturmaya dair örnek bir hibe anlaşmasını bulabilirsiniz.
  6. Lider kuruluşun ortakları diğer başvuru sahipleri aynı kriterleri sağlıyor olmalılar, başvuruyu yapan ortak, Koordinatör olacaktır.
  7. Başvurular tüzel kişilikler tarafından yapılmış olmalı. (gerçek kişiler başvuruda bulunamaz. Ör: bireyler)

  Başvuru sahipleri aşağıdaki tanımlamalara uyan organizasyonlardan olmalıdır:

   Turizmden Veya Bölgesel Kalkınmadan Sorumlu Kamu Kurumları, Kamu Kurumları Ağları Ve Bölgesel Ve Belediye (Kentsel) Düzeyinde Kuruluşlar,
   Akademik Eğitim Ve Öğretim Kurumları
   Destinasyon Yönetim Kuruluşları Ve Onların Uzantıları/Kuruluşları
   Kar Amacı Gütmeyen / Resmi Olmayan Kuruluşlar, Uzantıları Ve Think-Tankler
   Turizm Ve İlgili Alanlarda Aktif Rol Alan Uluslar Arası, Avrupalı Ve Ulusal Kuruluşlar
   Sivil Toplum Örgütleri, Tercihen Farklı Ülkelerde Bisiklet Sürme Örgütleri, Turizm Kuruluşları, Vakıflar, Kültür Dernekleri, Çevre Örgütleri Gibi Bölgesel Kuruluşların Yer Aldığı Ağlarda Faaliyet Gösteren Kuruluşlar,
   Avrupa Birliği’nde Bölge, Kasaba Ve Kentsel kuruluşlar,
   Sınır ötesi sosyal yardım alan bazı ülkelerin sınırları içerisinde ortaklarda faaliyet gösteren federasyonlar ve örgütler.

  8. Usule uygun olarak kanunen kurulmuş tüzel kişilikler. Bir kurum veya örgüt kanun hükmünde kurulmamışsa, yasal sorumluluğu üstlenebilecek bir gerçek kişi belirlenmiş olmalıdır.
  9. B tipi proje sunacaklar için, teklif edilen proje en üç Avrupa ülkesini kapsayan minimum üç ortak arasında oluşturulan bir ortaklık veya konsorsiyum kapsamında uygulanacak olmalıdır. Ayrıca bu ortaklardan en az bir tanesi bölgesel kalkınma ve/veya turizm gelişimi alanında teknik ve finansal olarak proje çıktılarını yürürlüğe koyabilecek ulusal veya bölgesel kamu otoritesi olmalıdır.

  AVRUPA BİRLİĞİ FİNANSMANI :

  • Proje Teklif Çağrısının Toplam Bütçesi: 600,000 Avro
  • Ortalama 5-8 projenin finanse edilmesi düşünülmektedir.
  • Avrupa Birliği (AB) finansman oranı maksimum %75
  • AB’nin proje başına vereceği maksimum finansman miktarı 120,000 Avro
  • AB finansmanı proje kapsamında yapılacak bir faaliyetin %100’ünü kapsamayacaktır.


  TAŞERON SÖZLEŞMELERİ:
  Projenin sadece belirli bir kısmı için taşeron sözleşmesi yapılabilir, uygun görülen maliyetlerin % 50’ lik dilimine kadar taşeron sözleşmeleri kabul edilebilir.
  Taşeron sözleşmeleri, taşeronluk yaptıranların sorumluluklarını sınırlamayacaktır.
  Taşeronluk yaptıracakların projeyi yürütecek kapasiteye uygun olması gerekmektedir.
  Daha fazla bilgi için ‘Guide for Submission’ adlı kılavuzun 28. Sayfasına bakabilirsiniz.

  İhale teklifleri aşağıdaki üç şekilde sunulabilir:
  a) İhale teklifleri sisteme kayıt olunduktan sonra e-posta yoluyla ulaştırılabilir, (posta damgası tarihi ihale teklifinin aşağıdaki zamanında ulaştığına bir kanıt teşkil edecektir.)
  European Comission
  Enterprise and Industry Directorate -General
  Call for proposals No: ENTR/TOU/10/611
  Directorate 1, UNIT I1,Tourism
  B100 4/34

  Service central de reception de courier
  Avenue du Bourget , 1-3
  B-1140 Brussels, Belgium


  b) Kurye yoluyla ulaştırılabilir.(bordro tarihi, ihale teklifinin yukarıdaki adrese zamanında ulaştığına bir kanıt teşkil edecektir. )
  c) Yetkili bir kişi tarafından aşağıdaki adrese elden teslim yoluyla ulaştırılabilir. (Komisyona elden teslime tarihi bilgisi teklifin son başvuru tarihinden önce zamanında ulaştığına bir kanıt teşkil edecektir. )
   
 2. #2
  Kudret Kurtcebe

  Kudret Kurtcebe Onursal Üye

  Yaş:
  60
  Kayıt:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  33.122
  Beğeniler:
  43.635
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  bu habere kendi düşüncelerimide aktarayım ...
  ne dersiniz turizm bakanlığı bu konu ile ilgilenirmi ????????????????
   
 3. Goflet

  Goflet Onursal Üye

  Kayıt:
  19 Eylül 2009
  Mesajlar:
  1.636
  Beğeniler:
  1.184
  Şehir:
  Bakırköy-A.S.U.S.
  Seviye:
  turizm bakanlığı önce herşey dahil sistemini yasaklasın
   
  Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
 4. ekrem_karahan

  ekrem_karahan Üye

  Kayıt:
  8 Aralık 2008
  Mesajlar:
  50
  Beğeniler:
  9
  Şehir:
  ankara
  Seviye:
  güzel bir proje!!
   
  Kudret Kurtcebe bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

forearms-on-bars.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....
stelvio-pass-hill-climb1.jpg
Selamlar İngiltere'de aylık olarak yayınlanan "Get into Road Cycling" isimli derginin Aralık sayısında yayınlanan "Profesyonel Sporculardan Tepe Tırmanma Teknikleri ve İpuçları" konulu makaleyi...
1.JPG
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...