Milano'da İşe Bisikletle Gelene Para Verilecek

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.749
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
İtalya'da Milano Belediyesi, hava kirliliğinin önüne geçmek için, şehir merkezindeki iş yerlerine özel otomobil yerine bisikletle gelenlere para yardımı yapılacağını duyurdu.

http://img.haberler.com/haber/120/milano-da-ise-bisikletle-gelene-para-verilecek-8140120_x_1950_o.jpg

(link)'nın (link) şehrinde hava kirliliğinin önüne geçmek için uygulanan projelere bir yenisi daha eklendi. (link) Belediyesi şehir merkezindeki iş yerlerine özel otomobil yerine bisikletle gelenlere para yardımı yapılacağını ifade etti.

BİRÇOK UYGULAMA HAYATA GEÇİRİLDİ

Son yıllarda yaşanan hava kirliliği dolayısıyla (link) şehrinde birçok uygulama hayata geçirildi. Tarihi şehir merkezinin araç trafiğine kapatılması, haftanın belirli günlerinde plaka numarası tek rakamlardan oluşan araçlara diğer günlerde çift rakamlı araçlara trafiğe çıkma yasağı uygulanması, şehrin belirli bölgelerine dizel motorlu araçların girişinin yasaklanması bu uygulamaların başında geliyordu.

BİSİKLET KULLANIMINI ARTTIRMA ÇALIŞMALARI BAŞLATILDI

Tüm bu uygulamalara rağmen kirliliğin önüne geçilememesi üzerine halkın bisiklet kullanımını artırma çalışmaları başlatıldı.

http://img.haberler.com/haber/120/milano-da-ise-bisikletle-gelene-para-verilecek-8140120_952_m.jpg

"KİLOMETRE BAŞINA 25 SENT VERİLECEK"
Açıklamaya göre işyerine dek kat edilecek kilometre başına 25 sent verileceği kaydedildi.
Ay sonunda yürürlüğe girmesi beklenen uygulamanın günlük trafik denetimleri ve cezaların artırıldığı şu günlerde ilgiyle karşılanması bekleniyor.

Kaynak : (link)

Scudo

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Bisiklet satan bayiler yaşadı :D:p

• Beğen
Tepkiler: Burcuu

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bizdede aman bisiklete binmeyin araba alın diyen bir zihniyet pehh!!! birde biz üste para verelim diyoruz yeterki bisiklete ve bisikletliye saygı duyun ama nerde!!

Tepki
62
İsim
Yasin
Bisiklet
b'Twin
Biz de olsa hemen hesap makinelerini açıp hesaplara başlarız biz.10 km olsa gidiş dönüş 20 km 5 €günlük iyiymiş yaaa :D
Hesabı da yaptık yani arada hemen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Türkiye'de bisiklet yollarını söküp, 4 tekerlek ve üstü vasıtalara yer açanlara para veriliyor. Bakınız; İstanbul Kadıköy-Kaynarca sahil yolunda, park için ayrılan ceplerin giriş ve çıkışları. Bakınız; Göztepe-Çiftehavuzlar arasında ki sökülen bisiklet yolu.

(link)

Belki biz göremeyeceğiz ama, bu zihniyet 2023 yılında değil, 2223 yılında bile değişmeyecek. Milano'ya sevgiler.

Ruhpastası

Forum Demirbaşı
Tepki
342
İsim
Şafak Çalışkan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
ben işe yürüyerek veya bisikletle gidiyorum aylık net 100 lira alıyorum

• Beğen
Tepkiler: şamilkafkas

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
687
Bisiklet
b'Twin
Süpermiş. Bizde km başına 300 tl bile versen kimse oralı olmaz :hihi:
Bu uygulama Çin'de de acilen başlasın. Gerçi orada da bisiklet çok yaygın ama hava kirliliği açısından 1 numara nedense :(

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
Günde 100 KM pedal çevirsek 25 euro yapıyor. 80 lira civarı gibi bir para yapıyor galiba : ) teşviğin kralı bence

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!

yunus50

Üye
Tepki
78
İsim
Yunus Emre Karaman
Bisiklet
Bianchi
@Burcuu Çin'deki hava kirliliğinin nedeni sanayi ağırlıklı.

• Beğen
Tepkiler: Burcuu

ElcaSeJawS

Forum Bağımlısı
Tepki
575
İsim
fatih
Bisiklet
Cannondale
Daha bugun bizim parton bune bisiklet dukkanımı bura kaldırın bunu burdan ayak altından dıye sıtem etti :D

ERDİNÇ DURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
928
İsim
ERDİNÇ DURAN
Bisiklet
Peugeot
Her şeyi devletten beklememek lazım... Ülkemizde işe arabayla gidip gelen bir kişi için ortalama sadece yakıt maliyeti 250-300 lira civarındadır... geçtim yakıtı, otobüs parasından bile yarı yarıya avantajlı olur...:)

• Beğen

Eroseros

Forum Bağımlısı
Tepki
1.300
İsim
Eray Yumuşaker
Bisiklet
Sedona
İşe hava elverişli olduğu sürece bisikletle gidip geliyorum. Gidiş geliş yaklaşık 15 km. Üstelik yolun büyük kısmı bisiklet yolundan. Buna rağmen otomobille gelmiyorum diye şaşkınlıkla karşılayanlar var.

• Beğen