Mil çapı.

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
443
Bisiklet
Diğer
Merhaba arkadaşlar single speed bisikletime chain tugs alacağım mil çapına göre alınıyormuş. Mil çapını nerden bulacağım? yada nasıl ölçebilirim.

Sitesinde mm ile ilgili girdi sadece kadroda var

Scott Voltage B-frame, super stiff 6061 alloy frame, hydroformed tubing, Disc Dropout, horizontal for 10mm singlespeed

Bu mil çapımıdır?

Scudo

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
443
Bisiklet
Diğer
Bi bilgi paylaşmak bu kadar mı zor?

Emre Kalyoncuoğlu

Daimi Üye
Tepki
111
Bisiklet
Sedona
Kesinlikle ölçtür. Bu bobin işleri ile uğraşanlara da ölçüm yaptırabilirsin, küçükse ya 10 yada 14 mm dir zaten. Ne olur ne olmaz 10 mm adaptörlü olanlardan al, hem 14'e hem 10'a uyuyor.

• Beğen
Tepkiler: Xoqo

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
443
Bisiklet
Diğer
@Emre Kalyoncuoğlu

(link)

Bunu almaya çalışacağım. Sanırım içinde adoptorde var(benim anladığım)

Emre Kalyoncuoğlu

Daimi Üye
Tepki
111
Bisiklet
Sedona
Ölçtürdün mü? İki dakikada kumpasla ölç de boşuna para vermiş olma. Ölçüyü tam alırsan adptörlü almak zorunda kalmazsın, böylece daha sağlıklı olur. MKS tavsiye ederim. Japon malı ve sağlam. (link)

ilkcan çağdaş

Forum Bağımlısı
Tepki
265
ihsan kardeş sorununun başlığında mil çapı demişsin ve diğer mesajında da arka tekerlek çektirme elemanlarını göstermişsin,ne alaka...
Sorun için ilk mesajında büyük harflerle yazılan yazıda milin çapı 10mm yazıyor,doğru bir ölçüdür.
Fakat o yazıdaki bilgiyle beraber mevcut kullandığın mili kumpasla iki dk da herhangi bir tornacıya,oto tamircisine...v.s. ölçtürmeni tavsiye ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: Xoqo

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
443
Bisiklet
Diğer
@Emre Kalyoncuoğlu

Öneri için çok teşekkür ederim

@ilkay çağda

Bu parçanın mil çapına göre alındığını okudum bu yüzden boyle bir konu açtım :)

Batuhan B.

Aktif Üye
Tepki
131
İsim
Batuhan Bora
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
single speed kadroya sahibim yani yatay kaydirmali sistem. gobegim qr oldugu icin surekli kayiyor.milini somunlu mile degistirmek istedim ancak soyle bir sikinti cikti.
shimano xt gobekler somunlu mile degistrilemiyormus. bu sorundan dolayi asiri sinirim bozuldu ve mili ozel uretip takmayi dusunuyorum sanayide tornacilar yapar diye dusunuyorum. uretmek istedigim mil hope pro 4 gibi alyanli bir gobek .acaba yapilabilirmi.daha once deneyen var mi.

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.817
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
1 - Zincir germe aparatı kullanırsan QR da olsa mil kaymaz. Ucuz bir şey. Aşağıya rasgele gördüğüm bir tanesinin linkini bırakıyorum.
2 - Somunlu mille kullanılamayan göbek diye bir şey yok. QR ile kullanılabilen her göbek dolu (somunlu) mille de kullanılır.
3 - DJ bisiklette QR mil uzun ömürlü olmaz, kısa sürede yamulur. Milin yamulması göbeği de yamultabilir.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Batuhan B.

Batuhan B.

Aktif Üye
Tepki
131
İsim
Batuhan Bora
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
1 - Zincir germe aparatı kullanırsan QR da olsa mil kaymaz. Ucuz bir şey. Aşağıya rasgele gördüğüm bir tanesinin linkini bırakıyorum.
2 - Somunlu mille kullanılamayan göbek diye bir şey yok. QR ile kullanılabilen her göbek dolu (somunlu) mille de kullanılır.
3 - DJ bisiklette QR mil uzun ömürlü olmaz, kısa sürede yamulur. Milin yamulması göbeği de yamultabilir.

(link)
1-piyasada bulunan 2 tane gergi denedim ama benim kadroma ikiside uymadi .benim kadroma uyanlar yurt disi sitelerinde falan var.onlarda 400 den assagiya gelmiyo geleninde 100 de 100 olcag diye birseyde yok.
2-bende sizin gibi dusunuyordum.bisikletciye gidip degistireyim dedim ama olmaz dedi xt nin bilye ve yataklari farkli dedi.bende daha onceden mil setimin fotarafina bakmistim ve diyer miller gibi degildi.ondan hak verdim bisikletciye.
3-xt gobege qr da olsa bir sey olacagini sanmiyorum ama yinede somunlu ya gecmek istiyorum tabi.

1712169769747.png