Mikrofon alacam ama ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
arkadaslar bılgısayar uygun cızırtı yapmıcak sesi net verecek bir mikrofon arıyorum lütfen yardımlarınızı bekliyorum ... ( ucuz olması lazım :( 20-30 mılyon arası !:( )

Şimdiden teşekkürler...

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bulabilirsen,sony f-v120 al.Mikrafon satan yerlere gidersen,dinamik mikrofon deyince sana verirler ancak.Normal dinamik mikrofonlar 60 dan başlar.

Sony f-v120 dinamik mikrofondur ancak,o kadar iyi değildir(30-38 tl)

Tepki
103
Bilgisayarda Skype MSN gibi programlarda kullanmak için daha önceden aldığım ürünlerinden memnun kaldığım için Logitech kullanıyorum, bundan da memnunum. Portatif ve sorunsuz çalışıyor. Eğer kayıt gibi işlerde kullanacaksan çeşitlerin ve dikkat etmen gereken konular biraz daha artıyor. Ben dinamik mikrofonları PC kullanımı için biraz hantal buluyorum o nedenle tercih etmiyorum. Mümkün olduğunca portatif olmasını tercih ederim. Hatta bazı kameraların içinde mikrofonları oluyor iki işi aynı anda gömüş oluyor kullanımı çok rahatlatıyor ve gördüklerim sorunsuz çalışıyor.

• Beğen
Tepkiler: mustafakoc
Tepki
103
Shure'un o fiyat aralığında ürünü var mıdır? Ben yok diye biliyorum. Çok güzel taklitleri var :) fakat yine de arkadaşın aradığı fiyat skalasının dışında onlar bile. Markanın PC kullanımı için üretilmiş bir modelini de bilmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: mustafakoc

kerembasaran

Aktif Üye
Tepki
190
Jumper,

Alman gereken bilgisayar için tasarlanmış kaliteli bir kondenser mikrofon. Kafaya headset şeklinde takılan mikrofonları tercih etmeni öneririm çünkü burada sesin kalitesini arttıracak en önemli unsur mikrofona giden sesin seviyesi. Headset'lerde mikrofon ağzına yakın duracağı için iyi bir sinyal/gürültü oranı oluşur ve cızırtısız kayıt yaparsın.

Bahsedilen Shure mikrofonları gerçek sahne ve kayıt mikrofonları olduğu için hem bilgisayara bağlantı için ayrı arayüz gerektirirler hem de fiyatları 150 liradan başlar. Herkes sever bu mikrofonları ama herkesin de ihtiyacı değildir. Hiç bulaşma ;)

Yeri gelmişken belirteyim Shure USB'den bağlantı için yeni bir seri mikrofon çıkarıyor. Umarım fiyatları uygun olur adam gibi ses kaydı yaparız.

Özgür Nevres

Forum Bağımlısı
Tepki
1.287
Shure en iyisi tabii ki ama normal ses kartına bağlayamazsınız. Kerem Başaran arkadaşın dediği gibi arayüz gerektirir.

Ha bu arada normal bir ses kartıyla (creative dahil) rahatsız edici bir dip hışırtısı olmadan kayıt yapmanız mümkün değildir, Shure mikrofon da kullansanız. Yani müzik kaydı yapacaksanız normal ses kartını unutun. Bunun için profesyonel bir ses kartı kullanmalısınız.

Sebep?
Çünkü analog-dijital dönüştürücüler pahalıdır. Bu yüzden piyasada satılan standart ses kartları, ses alırken (analog-dijital dönüştürme) en ucuz bileşenleri kullanırlar. Zaten kullanıcıların %99 u ses kaydı için kullanmayacaktır ses kartını, o mantıkla. Bu yüzden dip hışırtısı kaçınılmaz olarak kayıtlara eşlik eder.
Pro ses kartlarında ise kaliteli analog-dijital dönüştürücü kullanılır.

Dolayısıyla, eğer kaliteli bir ses kartı ve dönüştürücülere para vermeyecekseniz, piyasadaki herhangi bir mikrofon işinizi görür. Unutmayın bir sistem en kötü bileşeni kadar iyidir. Yani Shure alıp da standart bir ses kartına dönüştürücü kullanıp da bağlarsanız pek bir verim alamazsınız.

• Beğen
Tepkiler: kerembasaran

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Verdiginiz degerli bilgiler için teşekkürler arkadaşlar ;)

Şu anda ne alacagıma kesin karar vermedim bide siz sahne mikrofonlarının bazılarını önermişsiniz onların pc ye baglanması için bildigim kadarıyla anfi gerekli :) ben normal sabıt bır mıkrofon almayı düşünüyorum ve ekonomik :(