Midilli (Lesvos) Adası Türk Yunan Bisiklet Turu 3 ve 4.Günler

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında ibrahim Kızılkaya tarafından paylaşıldı.

 1. ibrahim Kızılkaya

  ibrahim Kızılkaya Kıdemli Üye

  Kayıt:
  24 Ekim 2007
  Mesajlar:
  293
  Beğeniler:
  1.029
  Şehir:
  Bursa
  Seviye:
  MİDİLLİ ( LESVOS ) TÜRK-YUNAN
  BİSİKLET TURU


  3 ve 4. GÜNLER  3.GÜN  Önceden açıklanan programa göre bugün herkesin özgürce kendi programını yapabileceği bir gündü. Bu tür durumlarda bizim tercihimiz yine her zamanki gibi tabii ki bisikletti. Gürcan küçük bir ekiple adanın güneyinde Plomari’ye pedal basmayı önerdi. Derhal kabul gördü bu önerisi. İlk iki gün ortalama 70’er km pedal basmıştık. Plomari 47 km’ydi Mytilini’ye. Gidiş dönüş yolumuz 90 km.nin üzerindeydi. Otelde bıraktık yüklerimizi. Bisikletimiz hafif ve bomboş geldi gözümüze.  [​IMG]  Rotanın başlangıcındaki 8-10 km.lik bölümünü ilk gün Molivos’a giderken de geçmiştik. Küçük körfezin kuzey batısındaki sapaktan güneye dönüp Giera körfezinin batı yüzüne doğru bastık pedallara. Bir süre deniz kotunda ilerlerken ufak ufak başladık yükselmeye. Daha ilk rampalardaydık ki S virajlar dönüşüverdi Z’lere..Çevremizdeki her yer zeytinlikti.  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]  Küçük bir inişlerle ve küçük tırmanışlarla ulaştık yol üzerindeki Paleikipos’a. Bir marketin yanında biraz dinlendik. Bisikletlerimize asılı Türk ve Yunanistan bayrakları dikkat çekiyordu etraftan. “Kalimera, ya-su, ooo komşi, karşı taraf” sözcüklerini yol boyu çokça işittik.  [​IMG]
  Plomari’de yemek molası  Plakados ve Papados isimli yakın yakın köylerden geçtik. Gecelerin aksine gündüzleri sakindi sokaklar adanın genelinde. Papados köyünden sonra yine başladı tırmanışlar. Sonrası biraz düz ve uzunca tatlı bir iniş. Dereyle beraber denize inen yolda sıra sıra dev çınarlar bir tüneldeymişiniz hissini veriyordu tüm ekibe.
  Plomari’nin denize uzak ilk sokaklarından geçtik. Yol üzerinde bir köy lokantası çok şirin gözüktü gözümüze. Gürcan dayamış bisikletini yaprak sarması siparişini vermişti bile.

  [​IMG]  Ardından gurmeliğiyle tanınan Ozan daldı mutfağa. Rostolar, makarnalar, yaprak dolmaları yoğurt ve salatalar söyledik. Servis yavaştı ve Ozan servis için de yardım etti tüm ekibe. Kalın kabuklu ekmek lokmalarımızı bandırdık salatadan sızan çiğ zeytinyağlarına. Porsiyonlar çok lezzetli olmasalar asla bitirilmeyecek büyüklükteydi. Doymuştu karnımız ve keyfimiz yerindeydi

  Lokantadan sonra küçük bir tepe çıkıp sallandık deniz kenarındaki Palamari içlerine. Doğudan batıya masmavi Ege’yi ve şirin Rum evlerini izleyerek limanı geçtik. Hava çok sıcaktı ve davet ediyordu bizi deniz. Gözümüze kestirdiğimiz ilk yerde denize girdik. Kimimiz uyukladı yorgunluktan, kimimiz ürperdi Ege denizinin soğuk suyundan. Biraz oyalanarak toparlandık dönüşe geçmek üzere. Gürcan Giera körfezinin güney ucuna yakın Perama isimli bir köyden körfezin karşı yakasına motor taşımacılığının yapıldığı bilgisini verdi bize. Geldiğimiz tüm yolu dönmek hiç cazip gelmediğinden hepimiz çok sevinmiştik bu bilgiye.  [​IMG]

  [​IMG]  İndiğimiz çınarlı yolu rahat bir tempoyla Papados köyüne kadar tırmandık.Yolların kesiştiği bir kır kahvesinde soluklandık.Osman Abi dizkapaklarına uzanan taytını sıyırdı kasıklarına doğru. Renk farkı çok belirgindi. Gürcan ve ben de yaptık aynı şeyi. Bacaklarımızın güneşe maruz kalan yerleri o kadar yanmıştı ki, sanki doğal bir jartiyere dönüşmüştü. Birbirimize takılıp gülüşüyorduk ki kafeyi çalıştıran kadın ve eşi de katıldı gülüşmelerimize. Adalı kadınlar özgürdü adada ülkemizin aksine. Yaşam ve kültür erkeklerin tekelinde de değildi. Rahibe şair Sappho’nun M.Ö. 600’lü yıllarda adada açtığı “Kızlar Okulu”nun günümüze uzanan etkisi ne kadardı bu özgürlükte? Kimbilir.


  [​IMG]
  Haşlanmış bacak yarışması..  [​IMG]  Papados köyünden doğuya yöneldik. Zeytinliklerden söz etmeyeceğim artık. Çünkü adada yer gök zeytinlik. Papados’tan yaklaşık 6 km kadar sonra Perama’daydık. Çok şirin bir sahil bantını geçerek kalkmak üzere olan motorun bağlı olduğu iskeleye çıktığımızda Derya Bey ve Karen’la karşılaştık. Ada büyüktü ama dünya küçük. 2 şer Euro karşılığında Giera körfezinin doğu yakasına geçtik. İskeleden sonra hemen başladı rampalar. Uzunca bir süre rampa tırmanarak Giera körfezini doğu yakasından seyrettik. Karşı sahilde sabah geçtiğimiz rota çok güzel görünüyordu bu yakadan.

  [​IMG]
  Siesta zamanı


  [​IMG]  [​IMG]


  Birkaç küçük yerleşimden sonra 225 kotlarındaydık ve Mytilini beliriverdi bulunduğumuz tepenin altında. Uçarcasına indik tepeyi ve otelin havuzunda serinledik.
  Bu arada Kayhan ve Gürcan (!) alacağınız olsun sizin. Öyle üst başla havuza adam atmak ne demekmiş? soracağım bunun hesabını size bir dahaki turda..  [​IMG]
  Hak edilen Uzo’lar  4.GÜN  Bugün dönüş günümüz. Akşam 19.00’da kalkacak feribotumuz. O saate kadar özgürüz. Herkes çarşı pazar alışverişte. Öğle saatlerinde siesta başlıyormuş ve 17.30’a kadar kapalıymış dükkanlar. Bisikletlerimizi gümrük binasına kilitleyip, kaleyi geziyoruz ilk önce. Kayhan, Özlem, Serpil, ben ve Ozan. Yamaçtaki çamlıktan geçerek ulaşılan kale oldukça bakımlı ve büyük geldi gözümüze. Arkeologlar kazı yapıyordu kalenin içinde.

  [​IMG]
  Mytilini kalesi
  [​IMG]
  Ozan, Özlem ve Kayhan kaleden sonra limana doğru ayrıldılar. Biz kaleye iki kilometre uzaklıkta olan ve sırtını yamaca dayamış antik tiyatroya doğru devam ettik. Mahallelerin taa içlerinden geçilerek gidiliyordu tiyatroya. Kasaplar ve mahalle bakkalları yaşamlarını hala sürdürüyorlar bu bölgede. Sokakların kesiştiği küçük meydanlara bakan ve önlerinde onlarca saksılardaki rengarenk çiçekli bahçeleriyle mahalle kahvehaneleri birkaç yaşlının tercih ettiği mekanlardı ancak. Pastanelerin vitrinlerindeki tatlı ve pasta çeşitliği de dikkat çekiciydi. Biz bu yolu da çok sevdik.


  [​IMG]

  [​IMG]

  Ozan, İbrahim, Karen, Çiğdem, Mehtap ve Serpil  [​IMG]

  İzmir Bisiklet Derneği üyeleri Midilli pasaport iskelesinde


  [​IMG]
  Hoşçakal Midilli  [​IMG]

  [​IMG]

  Zehra-Jale feribotunun Giritli kaptanıyla köşkte muhabbet

  Feribotla ilgili küçük bir not:Feribotun adı Zehra-Jale’ydi ilgimi çekmişti bu isim. Jale soyadlarıymış kaptanın ve çiçek yaprağının üzerine düşen kırağı demekmiş.


  İzmir Bisiklet Derneği’ne, turda emeği geçen herkese, fotoğraflar için Serpil,Gürcan, Bülent, Kayhan ve Hasan’a teşekkürler. Bir sonraki turda görüşmek üzere..


  Düzenleyen : İzmir Bisiklet Derneği
  Tarih:16,17,18,19 Mayıs 2009
  Seçilen güzergah uzunluğu: 246 km
  Günde katedilen ortalama uzunluk: 82 km.
  Topoğrafik yapı ve zorluk derecesi: Arazi oldukça kırık. Deniz seviyesiyle birleşen yollar dışında düz yol yok gibi. Fakat çıkışlar da inişler kadar zevkli.


  ...
   
 2. serdar gültekin

  serdar gültekin Bisikletkolik

  Kayıt:
  16 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.108
  Beğeniler:
  1.264
  Şehir:
  ankara / söğütözü
  Seviye:
  Hocam süpersiniz ya. Size abi diyesim geldi:D İnşallah ben de sizin gibi turlara çıkabilirim ileride.
   
  ibrahim Kızılkaya bunu beğendi.
 3. sado

  sado Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  12 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  738
  Beğeniler:
  1.646
  Şehir:
  Istanbul
  Seviye:
  Ayaklarınıza sağlık.
  Siesta muhabbeti gerçekten iyiymiş hep duyardım Yunanistan hakkında anlatılanlardan. :)
   
  ibrahim Kızılkaya bunu beğendi.
 4. Yunus Emre POLAT

  Yunus Emre POLAT Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  19 Nisan 2009
  Mesajlar:
  696
  Beğeniler:
  1.305
  Şehir:
  Aydın
  Seviye:
  Kıskançlıktan kuduruyorum şu an. :D
  Emeğinize sağlık.
   
  ibrahim Kızılkaya bunu beğendi.
 5. irfancan

  irfancan Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  10 Kasım 2007
  Mesajlar:
  559
  Beğeniler:
  696
  Şehir:
  söke
  Seviye:
  Ne diyelim darısı başımıza inşallah,çok teşekkürler.
   
  ibrahim Kızılkaya bunu beğendi.
 6. aytacaksoy

  aytacaksoy Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  28 Haziran 2008
  Mesajlar:
  408
  Beğeniler:
  407
  Şehir:
  İZMİR-Buca
  Seviye:
  kim inanırki o toprakların yabancı olduğuna...:)
   
  ibrahim Kızılkaya bunu beğendi.
 7. #7
  ibrahim Kızılkaya

  ibrahim Kızılkaya Kıdemli Üye

  Kayıt:
  24 Ekim 2007
  Mesajlar:
  293
  Beğeniler:
  1.029
  Şehir:
  Bursa
  Seviye:
  Sevgili Serdar
  Çıkarsın tabii neden çıkmayasın ki. Önemli olan hedef koymak kendine. Sonra o hedefe doğru inatla ilerlemek. Görüşmek üzere
   
 8. Asmirk

  Asmirk Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  15 Nisan 2009
  Mesajlar:
  499
  Beğeniler:
  1.234
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  Ah şu iş olmasaydı da bu güzelliği bizde tadabilseydik. Osman Abimizle ayakları uzatmışınız, bide haşlanmış bacak yarışması harikaydı valla . Ayaklarınıza sağlık çok güzel bir tur olmuş. darısı seneye başımıza artık. :)
   
  ibrahim Kızılkaya bunu beğendi.
 9. çirkin

  çirkin Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  2 Haziran 2009
  Mesajlar:
  867
  Beğeniler:
  1.557
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Üstadım tüm turun maliyeti nedir acaba.
   
 10. hgy

  hgy Yeni Üye

  Kayıt:
  1 Ekim 2007
  Mesajlar:
  19
  Beğeniler:
  92
  Şehir:
  izmir
  Seviye:
  İzmir Bisiklet Derneği olarak kar amacı gütmeden yaptığımız bir etkinlikti.

  Grup Vizesi + 3 gece otel+kahvaltı + Ayvalık-Midilli Feribot = 150 Euro

  ( Bisikletliler için tüm yol boyu destek aracı çadır ve kamp malzemelerini taşıdı.)

  15 Ytl seyahat sigorta + 15 ytl çıkış harcı

  Midilli de 2 akşam yemeği İzmir Bisiklet Derneğinin girişimleri sonucu Valilik ve Belediye başkanlığı tarafından ödendi.

  Geriye kalan 1 akşam yemeği ve 3 öğlen yemeğide cepten ödendi.

  İzmir Bisiklet Derneği
  Başkan yardımcısı
   
 11. M.Ergun GÖZET

  M.Ergun GÖZET Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  17 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  542
  Beğeniler:
  701
  Şehir:
  Edirne
  Bisiklet:
  Fuji
  Seviye:
  Harika bir etkinlik olmuş, tebrikler. Biz de Edirne'de Edosk olarak Yunanistan ve Bulgaristan bisikletçileriyle birlikte oluyoruz. Ama bu kadar geniş kapsamlı bir etkinlik henüz yapmadık. Yapmayı çok istiyoruz. Belki sonbaharda böyle geniş kapsamlı bir turu sizlerle birlikte de yapabiliriz. Örneğin Midilli'den başlayıp, Orestieda'da biten bir tur....
   
  ibrahim Kızılkaya bunu beğendi.
 12. Gürsel A.

  Gürsel A. Bisikletkolik

  Kayıt:
  10 Eylül 2004
  Mesajlar:
  1.402
  Beğeniler:
  2.267
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Harika bir gezi olmuş. İbrahim'e güzel anlatım ve tüm fotolar için teşekkürler.. Çok istediğim bir gezi olmasına rağmen gidemedim iş yoğunluğu yüzünden. Üstelik rahmetli annemin doğduğu topraklar Midilli adası. Genç arkadaşlar şimdi soracak annen Yunanlı mı diye? Hayır değil..Biraz tarih kitaplarına göz atın derim, bu soruyu sormaya yeltenenlere.. (1920'li yıllarda Mübadele diye aratın Google'da) Yukarıda bir arkadaş "yabancı topraklar" deyimini kullanmış. Hayır yabancı değil. Orası da Anadolu'nun, Ege'nin bir parçası.Türkiye Cumhuriyeti kurulmadan önce binlerce yıllık kültür bu topraklarda vardı zaten.. Şu an sadece politik sınırları başka bir yönetimde. Hepsi bu kadar..Binlerce yıllık ortak kültürleri ayıramazsınız. Ege'nin karşı kıyısıyla bir yığın ortak özelliklerimiz var..Dilinden, geleneğine, yemeğine kadar.Aldığım eğitim arkeoloji olduğu için belki biraz daha fazla algılıyorum bu ortak noktaları.
  Sevgi ve kardeşlikle karşı kıyıdakilere selam ediyorum..
   
 13. #13
  ibrahim Kızılkaya

  ibrahim Kızılkaya Kıdemli Üye

  Kayıt:
  24 Ekim 2007
  Mesajlar:
  293
  Beğeniler:
  1.029
  Şehir:
  Bursa
  Seviye:
  Sevgili Sado
  Ben de duyardım da pek anlam veremezdim. Düşünsene Marmaris'te,Bordum'da Kemer'de çarşılar turist kaynayacak ve bizim esnaf yok kardeşim kapatıyoruz denize gireceğiz ya da biz de dinleneceğiz Satmıyoruzzzz, Kapalıyızz diyecekler.. Satmıyoruz demeyi bırak turiste tebelleş olup yaka paça dükkana sokmasınlar buna da razıyız.Hoşçakal.
   
 14. #14
  ibrahim Kızılkaya

  ibrahim Kızılkaya Kıdemli Üye

  Kayıt:
  24 Ekim 2007
  Mesajlar:
  293
  Beğeniler:
  1.029
  Şehir:
  Bursa
  Seviye:
  Sevgili M.Ergun
  Edirne Edosk'un adını duymuştum. Yunanistan ve Bulgaristan'lı bisikletçilerle birlikte ortak etkinlikler yapmanız da çok güzel. Sizlerle birlikte bir organizasyonda pedal basabilmeyi çok isterim. Haberleşelim ayrıntıları konuşuruz.Edosk'a selamlar..
   
 15. omer yildiz

  omer yildiz Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  16 Aralık 2008
  Mesajlar:
  520
  Beğeniler:
  11
  Şehir:
  antalya
  Seviye:
  Gezi not ve fotolari için tesekkurler hepinize.Zevkle izledim ve okudum,hayat boyunca yasamınızın ayni haz ve zevkle gecmesini temenni ederim.Bir arkadasımızın dediği gibi istemek basarmanın yarısı.Gıpta edelim ama kıskanmayalım.O kelime nedense bana kotu seyler hatırlatıyor.Onu kullanan arkadaslarımın asla kotu bir niyetlerini olmadıgını biliyorum.Fakat forum ortamından cıkaralım kıskanma kelimesini,ne dersiniz. :)
   
  ibrahim Kızılkaya bunu beğendi.
 16. mathcup

  mathcup Kıdemli Üye

  Kayıt:
  1 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  263
  Beğeniler:
  179
  Şehir:
  İZMİR
  Seviye:
  gezi güzelde rakılar biralar havada uçuşuyor. alkollü gezdiniz galiba hep gezi flu kalmıştır aklınızda :D.iyi ki foto çekmişiniz :).
   
 17. #17
  ibrahim Kızılkaya

  ibrahim Kızılkaya Kıdemli Üye

  Kayıt:
  24 Ekim 2007
  Mesajlar:
  293
  Beğeniler:
  1.029
  Şehir:
  Bursa
  Seviye:
  Sevgili dostum Gürsel..
  Midilli turuna katılamamış olmana çok üzülmüştüm. Çok istediğini söylemiştin ama annenin doğduğu topraklar olduğundan söz etmemiştin.Şimdi bir kat daha üzüldüm bu tura katılamamış olmana.. Ama Midilli milyonlarca yıldır orada. Hani dağlarda dolaşırsın üç beş günlük izinle gitmişsindir dağa. Hava patlamıştır.Tipi,boran..Burnunu bile çıkaramazsın çadırdan.İzin biter beklerken.Boynu bükük ayrılırsın.Zirve yapamamışsın.Elinden oyuncağı alınmış çocuk gibi sarkar al dudağın..Ama dersin ki kendi kendine.”Yine geleceğim. Tekrar gelmek için iyi bir nedenim var”.Döneceğim şimdilik hoşça kal…
  Senin Midilliye defalarca gitmek için çok anlamlı bir nedenin var. Benim için de eksik kaldı adanın batı yüzü,fosil ormanları ve rahibe Sapho’nun manastırı..
  Cenap abi,Sadık,M.Cemal abi,Hüseyin,sen,ben Bulgaristan düşünüyorduk ya .. Çevirelim o programı Adaya .. Ne çıkar..

  Yukarıda binlerce yıllık ortak kültüre ilişkin sözlerine gönülden katılıyorum. Hatta bazen bir adım ileri giderek,mübadele hiç olmasaydı, o zorunlu göçün getirdiği bir çok acı hiç yaşanmasaydı keşke diye fanteziler üretirim kendi kendime.. Bilmem kaç yıl sonra müzakere için gün verilen ülke mi olurduk? Yoksa AB gibi bir sorunu olmayan bir ülke mi? O güzelim taş evleri yapan ustaların torunlarıyla kardeşçe beraber yaşasaydık. Ege’nin o güzelim kıyılarında o ucube, çirkin betonlaşmaya kim cesaret edebilirdi…Neyse dostum. İyi bak kendine…
   
  Rikoenriko, Gürsel A. ve Ahmet Mumcu bunu beğendi.
 18. Mustafa ÖZKARA

  Mustafa ÖZKARA Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  28 Haziran 2009
  Mesajlar:
  599
  Beğeniler:
  476
  Şehir:
  Kayseri
  Seviye:
  Mükemmel bir etkinlik.
  Yüreğinize sağlık. Böyle etkinliklerde görüşebilmek ümidi ile...
   
  ibrahim Kızılkaya bunu beğendi.
 19. Furkan DURU

  Furkan DURU Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  24 Mart 2009
  Mesajlar:
  739
  Beğeniler:
  187
  Şehir:
  Eskişehir-Bağlar Alan:Xc
  Seviye:
  Ayaklarınıza yüreğinize sağlık :)
   
  ibrahim Kızılkaya bunu beğendi.
 20. #20
  ibrahim Kızılkaya

  ibrahim Kızılkaya Kıdemli Üye

  Kayıt:
  24 Ekim 2007
  Mesajlar:
  293
  Beğeniler:
  1.029
  Şehir:
  Bursa
  Seviye:
  Değerli forum üyeleri..
  Midilli turunda adalıların bizleri şaşkına çeviren davranışların başında bisiklete gösterdikleri saygı ve özen olmuştu..Rampalarda hiç bir sürücü bisikleti sollamıyordu.Taa ki tepe üstüne gelip uzun bir görüş mesafesine ulaşıncaya kadar. Ardından bisikletlilerin olabildiğince uzak solundan dostça el sallayarak bazen hafif bir kornayla yaptığımız işi destekler mimiklerle geçip gidiyorlardı.
  Pek çok arkadaşımız yurt dışında pek çok tur gerçekleştirdi bu güne değin... AB ülkelerinde zaten bu olayın böyle olduğunu biliyoruz da, Uzakdoğuda yaklaşık üç aydır pedal çeviren arkadaşımız Evrim YİĞİT'te pedal bastığı ülkelerde bisiklete gösterilen saygının altını çiziyor forumdaki yazılarında...
  Her fırsatta misafirperverlikten söz ederiz..Bize barbar dendiğinde büyük tepkiler veririz..Hep çuvaldızı bizim dışımızdakilere batırır.Kötülüklerin ardında hep dış mihrak ararız...
  Radikal gazetesinin internet sayfasında bugün okuduğum bir haber nedeniyle içim acıyor.Keyfim kaçmış durumda..
  Forum üyeleriyle bu haberi paylaşmak istiyorum. Biz neden böyleyiz???..  RADİKALİN HABERİ

  İngiliz turistlere dünyanın kaç bucak olduğunu gösterdiler!

  19/08/2009 11:57
  Bisikletle dünya turuna çıkan 2 İngiliz Ordu'da dayak yedi

  Erol KÜÇÜKOĞLU


  ORDU - Hindistan'dan bisikletleriyle dünya turuna çıkan iki İngiliz turist, Ordu'da pedal çevirirken biri traktörle yaralandı. Çıkan tartışmada köylüler 2 İngiliz'i döverek yaraladı.
  Bisikletlerini yanlarına alarak İngiltere'den uçakla Hindistan'a giden 38 yaşındaki Diana Judith Pinkett ile 40 yaşındaki Adrian Smith, yaklaşık 5 bin kilometrelik yol katederek, Hindistan, Afganistan, Pakistan, İran ve Ağrı Doğubeyazıt'tan Türkiye'ye giriş yaptı. Türkiye üzerinden Avrupa ve İngiltere'ye geçmek isteyen turistler, Ağrı üzerindenden Karadeniz Bölgesi'ne gelerek, dün akşam Ordu'nun Ulubey İlçesi Sayacabaşı Aydıncık Köyü'ne kadar pedal çevirdi. Aydıncık Köyü yakınlarında içinde 1'i çocuk, 3'ü kadın 5 kişinin bulunduğu traktör, bisikletli turistleri sollayarak direksiyonu önlerine kırdı. Bu sırada traktörün arka lastiği Adrian Smith'in bisikletine çarptı. Smith düşürerken İngiliz turistler köylülere tepki göstdi. Köylüler kendilerine bağıran İngiliz turistlere tekme, tokat, odunlarla saldırdı. İki turisti yaralı bırakan köylüler daha sonra onları bırakarak kaçtı.
  Yoldan geçenlerin 112 Acil Servis'e haber vermesiyle birlikte Ulubey Devlet Hastanesi’ne kaldırılan 2 İngiliz turist tedavi altına alındı. Jandarma, yaptığı soruşturma sonunda 30 yaşındaki E.U. ve 18 yaşındaki oğlu E.U.’yu gözaltına aldı. Diana Judith Pinkett'in vücudunda darp izleri ve Adrian Smith'in sağ elinde kırık, kafasında darp ve kesi izi tespit edildi. Tedavileri tamamlanan turistlerden Smith, Ordu Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.
  Ordu Devlet Hastanesi'nde tedavisi tamamlanan Adrian Smith, daha sonra arkadaşının yanına Ulubey Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Yaralı turistlere Ulubey Devlet Hastanesi doktorları sahip çıktı. Kalacak yerleri olmayan turistlere oda tahsis eden doktorlar, bu sabah da kahvaltı ikram etti. Soruşturma sürüyor. (aa)
   

İlginizi Çekebilir

robert-forsteman-2010-3-27-9-6-8.jpg
arkadaşlar bildiğimiz gibi dayanıklılık bisiklet yarışlarında bisikletçilerin vücudu çok ince ve pist yarışçılarıyla aralarında büyük farklar var. yol yarışçılarının üst tarafı neredeyse yok gibi,...
bisiklet program.jpg
Merhaba, Uzun süredir spor salonunda disiplinli çalışmama rağmen kilo veremiyordum. Kas kütlemi ciddi oranda artırmama rağmen yağ yakma ile ilgili sıkıntılarım vardı. Bu sıkıntının ana kaynağı...
cute-sleeping-minions-1920x1080.png
Yatağınıza uzandığınızda uykuya dalmanız uzun mu sürüyor? 4-7-8 nefes tekniğini size 60 saniye içinde uykuya dalmayı vaad ediyor. Etkileyici değil mi? Bu teknik Harward'da eğitim görmüş Dr. Andrew...