Mide kelepçesi

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında dr.pseudopot tarafından paylaşıldı.

 1. dr.pseudopot

  dr.pseudopot Üye

  Kayıt:
  15 Eylül 2004
  Mesajlar:
  51
  Beğeniler:
  7
  Şehir:
  Adana-Erzurum
  Seviye:
  Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güner Öğünç, mideye takılan kelepçe sayesinde şişman hastaların ayda 5-6 kilo verebildiğine dikkati çekerek, bu ameliyat için yurtdışından hastaların Antalya'ya geldiğini kaydetti.

  [​IMG]

  Güner Öğünç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde gerçekleştirilen operasyonla, aşırı şişman kişilerin midesine kelepçe taktıklarını belirterek, Türklerin yanı sıra yabancı ülkelerden de hastaların kendilerine başvurduklarını söyledi. 3'ü yabancı 20 kişiye bu operasyonun gerçekleştirildiğini anlatan Öğünç, ''Ülkemizde hala aşırı şişmanlık, ciddi bir hastalık olarak görülmüyor. Aşırı şişman kişiler zayıflamak yerine, bu nedenle ortaya çıkan şeker, hipertansiyon gibi hastalıklarını tedavi ettirmeye çalışıyorlar'' dedi.

  Avrupa'da 9 bin dolara yapılan mideye kelepçe ameliyatının Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 5 bin dolara yapıldığına dikkati çeken Öğünç, ''Ucuz ve kaliteli sağlık hizmeti verilmesi nedeniyle yabancılar burada ameliyat olmak istiyorlar. Antalya'ya gelen yabancılar hem
  sağlıklarına kavuşuyorlar, hem de tatillerini yapıyorlar'' diye konuştu.

  98 KİLODAN 59 KİLOYA DÜŞTÜ

  Antalya'da yaşayan bir çocuk annesi 28 yaşındaki Meryem Başer de 98 kiloya çıktığında sağlık sorunları yaşamaya başlayınca, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne başvurdu. 28 Nisan'da midesine kelepçe takıldığını anlatan Başer, ayda yaklaşık 5 kilo vererek 59 kiloya düştüğünü söyledi. Başer, şöyle konuştu: ''Zayıflamak için her yolu denedim, ancak başarılı olamadım. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde mideye kelepçe takılarak zayıflandığını duydum. 28 Nisan tarihinde mideme kelepçe
  takıldı ve çok yemek yeme hissim kayboldu. İhtiyacım kadar yiyorum. Şu anda 98 kilodan 59 kiloya düştüm.''
   
  aaa bunu beğendi.
 2. çağatay_çankaya

  çağatay_çankaya Onursal Üye

  Yaş:
  29
  Kayıt:
  18 Eylül 2004
  Mesajlar:
  2.831
  Beğeniler:
  851
  Şehir:
  İstanbul / Eyüp
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  devlet'e millet!e hayırlı olsun... zaten bisiklet'e sürekli binen insan kilolu olmaz... doğru değil mi? ama istianalar kaideyi bozmaz.
   
 3. realist

  realist Yeni Üye

  Kayıt:
  2 Mayıs 2005
  Mesajlar:
  12
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  Serik/Antalya
  Seviye:
  Bisikletle ve biraz da yediklerime dikkat ederek daha hızlı zayıflıyorum.
   
 4. Murat CER

  Murat CER Onursal Üye

  Kayıt:
  11 Ekim 2004
  Mesajlar:
  2.072
  Beğeniler:
  1.265
  Seviye:

  ahhhh ah keşke ben de eskisi gibi bisiklete binebilsem....belki ben de zayıflardım.....