İnceleme Microshift White Çekiş Sistemi

tuna karahan

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Salcano
Btwin in triban 3 ile beraber hatırı sayılır insan microshift kullanmaya başladı. Ben biraz daha evvel tanışmıştım microshift ile. Tanıyanlar bilir kıyıda köşede kalmış şeyleri alıp denemeyi severim. ilk olarak 2*9 lu sistemi kullandım. Memnun kalınca da bunlara geçmeye karar verdim. 2014 martında 260 dolara satın aldım seti ve o zamandan beri kullanıyorum. 2000 km kadar yaptım. Hatrı sayılır deneyime sahip oldum white lar ile ilgili.

3.jpg

Genel olarak şık bir görünüme sahip set. Malzeme kalitesi iyi düzeyde. Herhangi bir falsosunu görmedim.
Ağırlık olarak vites kolları toplam 400 gr geliyor. Arka aktarıcı 200 gr. Ön aktarıcı da 100 gr. Yaklaşık ağırlıkları böyle.

Vites Kolları

2.jpg

Hoodlar ultegra kadar rahat. Ergonomik olarak fren kolları çok iyi. Her pozisyonda rahatlıkla fren yapıp, vites küçültüp büyütebiliyorum (ellerim pek büyük sayılmaz). Fren kollarının sertlikleri gayet iyi. Vites değişimi için bir uzun bir de ufak buton üst üste duruyor. Arka aktarıcıyıda büyük vitese geçmek için ufak tuşu kullanmak gerekiyor. Uzun tuş vitesleri ufaltıyor. Tek seferde maksimum 3 vites ufaltabiliyor kol. Çalışması ise bir hayli gürültülü. (videoda duyuluyor) Bu benim gayet hoşuma gidiyor. Çıkardığı ses kadar zor geçmiyor tabii vites :) Vites ufaltırken kolu biraz fazla itmek gerekiyor genel olarak sıkıntı olmasa da daha kısa olabilirdi. Ön aktarıcı da ise işler tersine dönüyor. Uzun kol vitesi büyütürken kısa tuş ufaltmaya yarıyor. 3 tık sesi var kolda. Birinci tık ufak dişlinin trim ayarı. İkinci tık büyük dişliye geçiş. Üçüncü tık ise büyük dişlinin oto ayarı. Güzel bir ayar tutturduğum için üçüncü tıkı kullanmama gerek kalmadı hiç.

Arka ve Ön Aktarıcı

1.jpg

İki aktarıcı da kararlı vites geçişlerine sahip. Yokuşta ya da düzde pedala asılırken kaçırma yaptığını hatırlamıyorum. Ama bu konuda ben biraz dikkatliyimdir yük altında vites geçişlerinde gücü azaltırım (ki bu milisaniyelik bir azaltma) başka ekipmanlarla da sorun yaşamadım yani. Jant değişimi hariç vites ayarlarıyla da oynamadım. Zamanla ayar kaybetmiyor. Bir ara 11 li jant göbeğine 10 lu ruble takıp bir pulu koymayı unuttum. tabii ki 1.8 mm lik bir boşluk oluştu rublede, hiç farketmedim. 80-90 km kadar öyle kullandım. bu 80-90 km içinde kartepe tırmanışının olması ve aktarıcının hiç falso vermemesi gözümdeki artı puanını bayağı bi yükseltti. Arnavut kaldırımda giderken gelen seslerden farkettim rubledeki boşluğu :) Ön aktarıcı için söyleyeceğim tek şey ise işini tertemiz yaptığı. Üzerlerindeki kırmızı kaplamaların dökülmesini bekliyordum ama onlara da bir şey olmadı. Şaşırdığım bir konu oldu bu :) Muhtemelen bundan sonraki setim de white ın üst modeli olan arsis olacak. bu arada kmc zincir ve ultegra 6700 11-25 ruble ile kullandım 2000 km.

Scudo

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Eskiden Çift Amortisörlü Bisikletimde Vardı Microshift 2 3 sene bozulmadan kullandım diyebilirim şuan ki çevirmeli kollar 2 3 ay çalışıyor..Sonra Çin Sitelerine Bakarken Üst Modellerinin Olduğunu Gördüm yenilik iyide piyasa da hakim kimse onu kullanıyoruz..Sramı,Shimanoyu beğenmeyenler var halen herkes birbirinden artısı-eksisi yorumlarını yapıyor birde Microshift girdimmi tamam..Forumda Harp Çıkar...

• Beğen
Tepkiler: Orhan57

tuna karahan

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Salcano
Niye harp çıksın çeşitlilik iyidir :)

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Teknik yönünü bilemem hic kullanmadim ama renk uyumu bisikletinize cok güzel yakismis.:harika:

tuna karahan

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Salcano
@Murat Cömez

bir üst modeli olan arsis i alacaktım ama komple karbon kaplama onlar. renkler yüzünden bu seriyi almıştım :)

fatihtemizer

Daimi Üye
Tepki
156
Bisiklet
Specialized
Bende renk olarak begendim.Diğerleri gibi değil açıkcası farklı bir durusu var.

tuna karahan

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Salcano
sarı, yeşil ve komple beyaz versiyonu da var setin bu arada :)

Berkay*

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Salcano
Renkleri gerçekten çok hoş, çok farklı.

İncelemeniz de güzel olmuş teşekkürler. :harika:

tuna karahan

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Salcano
ben taobao.com üzerinden almıştım aracılar ile. çok meşakkatli oluyor öyle. aynı fiyatlara ebay ve aliexpress de var ürün. üst modeli arsis bile 290 dolar civarı.
bu arada sıralama da şu şekilde R8, R9, R10, Centos, White, Arsis
mtb setleri de var ama onlar hakkında bilgim yok.

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
İncelemenız ıcın cok tesekkurler :) Mıcroshıftın tek dezavantajı vıtes ve fren kablolarının birbirinden ayrı olması olsa gerek :) .Yoksa Shımano 105 vs gıbı kablolar ıcten gecmıs olsa Mıcroshıft Shımanonun setlerınden cok daha hafıf ve ucuza gelmıs oluyor. Arsıs set fiyatına Dura ace kol alınamazken Arsıs ın cogu parcası Dura aceden daha hafıf kalıyor.Şahsen kablolar ıcten gecmıs olsa 105 5800 yerıne Mıcroshıftı tercıh ederdım .

tuna karahan

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Salcano
@Ebubekir

2015 ortasında yeni 11 li seriyi çıkarıyorlar. arsis, white ve centos serileri 11 li oluyor. kullanım campagnolo tasarım ise sram esintisi taşıyor. kablolar içeriden geçiyor. 10 lu arsis alacaktım ben yeni onun yerine biraz daha bekleyip 11 li arsis alayım diyorum :)

(link)

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/t31.0-8/10359136_765214980182475_5376281516484307684_o.png

• Beğen
Tepkiler: YüzSürKoş

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@tuna karahan
Arsısın yenı serısını bu yıl Team Vorarlberg kullanıcak .Muhtemelen Mıcroshıfte olan bakıs acısı bu serıden sonra degısıcektır. (link)
10556871_772176509486322_6560285931299092118_o.jpg

10919401_902186456483000_1361362051878545888_o.jpg

Tepki
20
Bisiklet
Salcano
White ın beyaz modeline bittim. :D Kırmızı-beyaz olan da güzelmiş. Acaba 105 aynakol ve orta göbeğe bu set nasıl gider?
T3 e şu beyaz versiyonu mükemmel olur gibi geliyor. :) 11 li sisteme geçeceklerini şimdi görmemiş olsam alırdım vallahi. :D

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Microshift Arsis in 10 modelini kullanabilme imkanım olmuştu. Bir arkadaşımın bisikletine vardı bir yaklaşık 2 3 yıl kadar önce ve çok hoşuma gidiyordu. Özellikle 2 tuşlu sistemin kullanımı çok kolay geliyor insana.

tuna karahan

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Salcano
@Fırat Çetin

bende komple siyah bisiklet topluyorum yeni. 10 lu arsis karbon set alacaktım vazgeçtim. kırmızıları kullanmaya devam ederim. 11 li çıkınca ona geçerim dedim :) ama hala kararsızım 10 lusu da güzel. yedek ruble zincir falan da var 10 lu. eskitmek gerek ahahah.

• Beğen
Tepkiler: YüzSürKoş
Tepki
51
Bisiklet
Cube
@tuna karahan Tuna Bey, microshift setin montajını siz mi yaptınız, yoksa bir bisikletçiye mi yaptırdınız? Ben de centos 10 ya da 11 arasında gidip geliyorum.

ilkercom

Forum Demirbaşı
Tepki
533
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
3 sene önce triban alıcaktım microshift beni tereddüte sokmuştu. o süre zarfında sürekli sora ve microshift R8 inceledim. aslında arlarında pek bi fark yoktu.

O günden bu güne şehir değiştirme ev taşıma vs derken yol bisikletine geçiş 1 hafta önce nasip oldu. Şu an triban 500 ve R8 sistem ile resmen aşk yaşıyoruz. Üstelik deore xt setli biskletten geçtim :D

bu bisikleti aldıktan sonra arsis 11 setelere baktım suyum aktı resmen.

microshift biraz daha kendini geliştirsin o shimano nun kaf dağındaki burnunu göreceğiz. Sram vs ciddi fiyat kıracak.

Ben çok umutluyum microshift ten.

Videolar için çok teşekkürler. Gerçekten saat gibi çalışıyor. sistem biraz sesli hakikaten ( R8 de aynı ) ama çok net geçişler var.

• Beğen
Tepkiler: umut aydemir