microshift arsis

mustafa özkan

Daimi Üye
Tepki
39
Bisiklet
Carraro
bu seri ile ilgili görüşleriniz nelerdir?? kullanan varsa tavsıye eder mısınz??

Scudo
Tepki
73
Microshift çok hafif ve şık. Ben kullanmadım ama internette araştırma yapmıştım ve genel olarak sti kolların iyi çalışmadığı yönünde bir çok yorum okudum. Belki artırıcılar kullanılabilir.

Dizdar MERT

Forum Demirbaşı
Tepki
216
@emircan Başbuğ06

Burda sunrundan bahsetmiyoruz ki arsisi ikimiz de kullanmadık tahminimce ayrıca misal burada kullanılmış o kadar güzel ki ama kullanmadan birşey diyemeyiz çalışması açısından.

İlyas ŞANLI

Forum Bağımlısı
Tepki
961
Lütfen kullanmadığınız bir ürün için kötüleyici yorum yapmayın.Amacınız sadece yorum yazmaksa başka konularla ilgilenin...

shimano 105 5600 serisi kollarla birlikte ARSIS arka vites kullanıyorum ve yukardaki resim benim bisikletimden :) 196 gr. ağırlığında,bacakları ve makaraları CNC işleme.10 lu sistemde sorunsuz kullanıyorum.Ben Ultegra yerine bunu tercih ederim ;)

Tepki
78
İşçilik kalitesi olarak çok iyi ürünler. Hiç kullanmadım ama detaylara verilen özen ürünlerin kalitesi hakkında yeterli olumlu ön fikri sunuyor bence.

Shimano, Campagnolo, Miche ve Sram dışında piyasada Microshift ve Tiso gibi seçeneklerde var. Ana dörtlü dışında kalanlar içinde Tiso aşırı egzotik ve uç nokta kalıyor, Microshift ise ana dörtlü haricinde bir alternatif arayanlar için nispeten uygun fiyatlı ve yüksek kalite ürünler üretiyor.

İlyas ŞANLI

Forum Bağımlısı
Tepki
961
@koray bulut

Yeterli açıklama işte ;) her ürün arıza çıkartabilir.Dura-Ace de,Sram Red de kötü ayar yaparsanız,kötü vites geçişleri yaşarsınız.Türkiye'de pek görünmediği için bu tür markaları kötü zannediyorlar.

tolga_bali

Aktif Üye
Tepki
44
ben set olarak scoot yol bisikletinde kullandım kollarıda diğer tüm sistemleride çok başarılıydı. bir kazada fren kollarını kaybettim. sram vites kullanmaya başlayıncada kullanamadım. ama çok memnumdum. ayrıca milli takımın bisikletlerinde bir dönem arsis vardı.

aslan asker

Aktif Üye
Tepki
64
ben gıant yol bisikletimde kullanıyorum set olarak ve çok memnunum hali hazırda değiştirmeyide düşünmüyorum kullanım açısından shımano serisinden daha rahat ve dura ace ağırlığında.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
konuyu hortlatayim . bende baktim arsise karbon ve cok sik duruyor ileride meraktan getirip deneyecegim sanirim. zaten cok ucuz

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@furkan.zaman Bence çok sexi :), İnsanın kadro bulup ferrari kırmızısına boyayası geliyor.

http://alkatrion.com/wp-content/uploads/2012/11/Microshift-10-Speed-Arsis-Red.jpg

Cuneyt Erkman

Forum Bağımlısı
Tepki
702
Bisiklet
Salcano
(link)
(link)
decathlonun btwin mtb aktarıcısnda sikayet okudum ama bu seride kalite nedir bilmiyorum

ilkin

Üye
Tepki
109
Bisiklet
Cannondale
Ben Microshift White kullaniyorum, diyer bisikletde 105 var. Şöyle söyleyeyim 105 Sti kollar çok rahat ve frenlemesi çok iyi. Microshift STİ kollar 105 kadar rahat deyil lakin 1 sefer bile gecislerde yanilmadi, frenlemesi kotu deyil, belkide bende fren kollari girish seviyyeside onda frende 105 kadar deyilr. Microshift arka ve on ruble 6 aydir ayari yapilmasina ragmen hala saat gibi calisiyor . Orta seviyyeli bir bisiklet toplmak icin ucuz ve ideal bir set. Arsis en yuksek modeli ve forumlarda gayet iyi sheyler yaziliyorr hep