michael schumacher'in durumu hiç iç açıcı değil

Tepki
3
Bisiklet
Salcano
bildiğiniz üzere kendisi 18 gün önce kayak yaparken talihsiz bir kaza geçirip kafasına aldığı darbe almış, doktorlar tarafından beyin daha fazla hasar almasın diye suni komaya sokulmuştu. maalesef halen olumlu bir gelişme yok. umuyorum bir an önce sağlığına kavuşursun F1 efsanesi.

(link)

Scudo
Tepki
254
Bisiklet
Salcano
Umarım kısa zamanda sağlığına ve ailesine kavuşur ama Şumi, bir F1 efsanesi değildir. Aslında F1 in yüz karasıdır. Uzun yıllardır F1 izlerim. Şumi'nin yaptıkları ve Şumi için yapılanlar F1 tarihinin kara lekesidir. Örnek vereyim ki Şumi hayranları kızmasın.
1- Sanırım 1997 senesinde Şumi ve Jak Vilnö arasındaki rekabet son yarışa kadar taşınmıştı. Jak 1. Şumi 2. iken Şumi keskin bir sağa virajda Jak Vilnö'ye kasıtlı olarak çarpmış ama muvaffak olamamıştı. Bunun ardından Şumi'nin sadece puanları silinmişti.
2- Şumi pitten geçme cezası aldığı bir yarışta hakemler erken haber vermelerine karşın yarış sırasında değil de yarış bitiminde pitten geçmiş, yani kurallara göre cezanın verildiği ilk 3 turda geçmesi gereken piti finişle birlikte geçerek yaklaşık 13 saniye haksız zaman kazanmış ve bu yüzden 3 F1 hakemi işinden kovulmuştu. Halbuki hakemler cezayı zamanında bildirmişti.(Ekran başında bizim bile haberimiz oldu yani :) ) Ama Şumi buna hiç ses çıkarmadı.
3-Monako yarışlarından birinde Şumi sıralama turlarının sonuna doğru birincilik geçici olarak kendinde iken yarışın en dar virajlarından birinde viraj içerisinde kasten aracını duvara vurmuş ve ilk 2 sektörü Şumi'den daha iyi yapan ismini hatırlayamadığım pilotun tur derecesi yapmasını engelleyerek yarışa pole pozisyonundan başlamanın yarışı kazanmak demek olduğu bu pistte pole pozisyonunu elde etmiş ve ertesi günde yarışı almıştı.

Şimdi bunları yapan adamı melek haline getirmenin, efsane demenin bence gerçek bir efsane ve gerçek bir sporcu ve centilmen olan rahmetli Ayrton Senna' ya haksızlık olduğunu düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: ismail eren

Murtega

Daimi Üye
Tepki
519
İsim
Murat B.
Bisiklet
b'Twin
1997 Avrupa Grand Prix'inde Villeneuve'e bilerek carpmasindan beridir sürekli rakibini destekledim. (Ki o yaptigi bir sonraki sene Coulthard tarafindan aynen iade edildi kendisine, bir nevi eden bulur durumu oldu yani) Mclarenci olmamdaki en büyük pay kendisine aittir yani. Mika Hakkinen'in kendisini Spa'daki efsanevi gecisi benim icin hala F1 tarihinin en unutulmaz gecisidir.
Bir cok yarista buna benzer ufak tilkilikler yapmistir (takim emri ile son 100 metrede Barichello'yu gecmek gibi) ama bu kendisinin cok iyi bir sürücü oldugu gercegini degistirmez. Ferrari'nin 2000'lerdeki dominantliginin Jean Todt ve Ross Brawn ile birlikte en büyük mimaridir. Yalnizca bir sürücü degil takim icin adeta bir sürüs mühendisi gibiydi.
Allah sevenlerine ve ailesine bagislasin.
Durumu spekülasyonlara oldukca acik. Komadan hic cikamayagi haberini Ingiliz Daily Mail yapmis. Kaynak bana sorarsaniz pek güvenli degil. Daily Mail bizim medyadan hallice bir gazete. En sagliklisi ailesinden ve hastaneden gelecek aciklamalari beklemek.

Bilmeyenler icin o efsanevi gecisi de koyalim:

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
O kim ünlü bir bisikletçimi

Tepki
97
Bisiklet
Corratec
Schumi ve ailesine acil şifalar diliyorum öncelikle...
90'lı yıllarda F1'e bağlanmamın nedenidir Schumi. O bıraktıktan sonra eski tadı bulamadım ve artık eskisi kadar heyecanla izlemiyorum.
90'ların ortalarında Ferrari'ye geldiğinde, takım eski şaşalı günlerine hasret, milyon dolarlık araçlar ya yarışı bitiremiyor yada dereceye giremiyordu...
İki yada üç sezon boyunca sağlam ve hızlı bir araç için uğraştıklarını, bir çok yarışı mekanik sorunlar nedeniyle yarım bıraktıklarını hele bir yarış boyunca lider giden schumi'nin son tur yada bir önceki turda yolda kaldığını hatırlıyorum, pistin kenarında oturup oradan yarışı izlemişti...
Ama yılmadan inatla ve hırsla devam etmiş ve sonunda takımına ve kendine unutulmaz bir kariyer yaratmıştı.Her zaman ondaki hırs, vazgeçmeme ve kazanma arzusuna hayran olmuşumdur.Çok iyi bir pilot olduğu da aşikar.
İnşallah bu savaşı da kazanır...

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Ben sizler kadar uzun süre takip edemedim. Sadece lise yıllarımda 2000-2003 merakla takip ettim bu sporu. Bana bir zamanlar heyecanlar yaşatan adamın bu hali ibretlik. Acil şifalar diliyorum.

Doğukan KARBAL

Forum Bağımlısı
Tepki
386
Bisiklet
Merida
Her ne olursa olsun adını yazdırmış bir pilot, umarım iyi şeyler olur adına.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ozan aktürk

Bu pilot Hava kuvetlerindemi çalışıyormuş, yoksa thy demi.

Tepki
254
Bisiklet
Salcano
@Murat Bulut

Kaldi ki bu gecisin oldugu yillarda henuz DRS denen abzurt sey henuz icat olmamis ve sozde heyecan arayaislari baslamamisti.

Murtega

Daimi Üye
Tepki
519
İsim
Murat B.
Bisiklet
b'Twin
@alp değer tanrıverdi

O DRS denen sacmaligi ve full depo arabalari pistlere soktuklarindan beri yaris izlemeyi biraktim zaten. Hava boslugundaki arabaya yapilan savunma ve pit stop stratejileri bu sporun en önemli iki dinamigiydi. Ikisini de el birligiyle hic ettiler, tüm heyecan bitti.